• Thriller

Agatha Christie's Poirot - Vraždy podle abecedy (1992) (epizoda)

Výborná detektivka, ode mne je to tentokrát bez výhrad, zasílání dopisů s podpisem ABC, vyšetřování vražd podle abecedy, no napnutá jsem byla jak kšandy a netušila, odkud vítr fouká... Herecký ansámbl úžasný, můj oblíbený trojlístek Poirot, Hastings a Japp se opět blýsknul a pochvalu určitě zaslouží i Donald Sumpter, zahrál podezřelého prodavače punčoch skvěle..  P.S. Scéna s krokodýlem úchvatná..

Zloděj (1981)

Příběh Franka mě vtáhnul hned od začátku, přes den spořádaný občan a v noci zloděj diamantů, James Caan je tu v životní formě, jeho charisma i herecký talent jsou nepřehlédnutelné.. Atmosféra nočního města se stíny postupně kolem Franka nepříjemně houstla a bylo jasné, že ty rodinné plány a vysněné zítřky vezmou za své, no a otevřeně přiznávám, že závěr byl mnohem vyhrocenější, než jsem očekávala.. Zdařilá, zajímavá, napínavá záležitost, stálo za to vidět..

Na šikmé ploše (1973)

Ze všeho nejdřív musím napsat, že mě bavilo sledovat sympatického Jamese Caana a tím bylo o můj pozitivní přístup k tomuto žánrovému mixu postaráno.. Hlavní postava vychází z vězení na vytouženou svobodu a ihned zamíří do maléru, za vydatného přispění smůly a špatné volby lidí kolem sebe.. Touha po velkém balíku peněz končí v dřevěné boudě se zeleninou a závěr je úsměvný..

Agatha Christie's Poirot - Season 1 (1989) (série)

Vrátila jsem se k této sérii po dlouhých letech a nelituji, zřejmě také patřím do početné skupiny nadšenců a obdivovatelů.. Poirot, Hastings a Japp jsou pro mě zárukou skvělé zábavy, chvilek napětí a zejména očekávání rozuzlení jednotlivých příběhů, tedy u mne vládne filmová spokojenost..

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

To je tak, když vás pozve někdo, koho neznáte, někam na ostrov, uvíznete spolu s dalšími cizinci v pasti a nedobrovolně začnete hrát hru „deset vojáčků“.. Houstnoucí atmosféra by se dala krájet, podezřívání jeden druhého, tísnivý strach, přibývající mrtví.. Závěrečná část mi příliš nesedla, konstatuji s upřímným politováním, Agathu Christie nesmírně obdivuji..

Hadí doupě (2017)

Nádherný velký dům, celá rodina pohromadě, obrovské jmění, smrt dědečka.. Vnučka si najme soukromé očko, bývalého přítele, aby prošetřil událost, věří totiž, že šlo o vraždu a má strach, ocitla se v hadím doupěti.. Bavila jsem se, nenudila ani minutu, vidět Glenn Close s brokovnicí, Gillian Anderson pod obraz a k nim malá Honor, pro mě velice zajímavé filmové zpestření, včetně slovních přestřelek členů noblesní rodinky..

Agatha Christie: Zkouška neviny (2018) (seriál)

Zajímavě poskládaný příběh vraždy adoptivní matky mě vtáhnul na první dobrou, neb celý ten herecký ansámbl byl výborný, zejména mě zaujali pánové Bill Nighy a Matthew Goode.. Postupné rozkrývání jednotlivých vztahů a možných motivací k vraždě mě bavilo sledovat, no a pochvalu určitě zaslouží i podmanivá vizuální stránka..

To je vražda, řekla (1961)

Moc pěkná detektivka z pera Agathy Christie, slečna Marplová v podání Margaret Rutherfordové je sice trochu jiná, než jsem si ji představovala, ale postupně si mě získala.. V tomto příběhu se stala svědkyní vraždy ve vlaku, žádné tělo policie nenašla, tedy začíná vyšetřování na vlastní pěst.. Místy úsměvné, místy napínavé a celkově mi to sedlo..

Ryba ve čtyřech (1987) (TV film)

Stárnoucí sluha Rudolf a tři rozmarné (pro mě nesnesitelné) ženy pod jednou střechou, třicet let jim plnil všechna přání a dospěl do bodu, kdy by rád klidné stáří a zasloužený důchod.. Rudolf Hrušínský nehrál, on byl Rudolfem, uvěřila jsem mu tu touhu po vlastním životě bez nich a přiznávám, že mi ho bylo líto.. Nevím, nevím, jestli bych já tento televizní film zařadila mezi komedie.. Každopádně výborné herecké obsazení táhne zajímavý a neokoukaný příběh do jasného nadprůměru..

Ali - Baba a 40 loupežníků (1954)

Moc hezká pohádka s půvabnou orientální atmosférou, arabskou flétnou a loutnou, letním sluncem, velbloudy, oslíkem a papouškem.. Fernandel je po všech stránkách úsměvný, Samia Gamalová okouzlující tanečnice, no a jiná pohádková variace mi vůbec nevadila, právě naopak byla to příjemná změna..

Časové pásmo bylo změněno