Going to Pieces: The Rise and Fall of the Slasher Film (2006)

Rozhodně zajímavý a zábavný dokument plný ukázek a zásadních tvůrců, který ale mohl jít mnohem víc do hloubky. Zaujalo mě, jak důležité byly pro slasher gore efekty, o kterých tu mluvil hlavně jejich mistr a velký sympoš Tom Savini. Nebo jak se jednotlivé filmy vykrádaly navzájem a samozřejmě jak odrážely zeitgeist. Hned jsem dostal chuť natočit slasher.

Barry - Série 1 (2018) (série)

Malý seriálový klenot. BARRY má skvělý humor, který je výborně namixovaný s temným melancholickým dramatem a thrillerem. Napínavý a dojemný scénář se zábavnými postavami (Čečenci) a silným finále, Bill Hader jako chladnokrevný zabiják i nejistý účastník kurzu herectví dle očekávání vynikající.

Barry (2018) (seriál)

Malý seriálový klenot, který má skvělý humor a výborně ho mixuje s temným melancholickým dramatem a thrillerem, do napínavého a dojemného scénáře se zábavnými postavami (Čečenci) a silným finále, Bill Hader jako chladnokrevný zabiják i nejistý účastník kurzu herectví dle očekávání vynikající.

Královna Země (2015)

"Jen si tu povídáme." - "Vážně?" Tísnivé psycho o dvou kámoškách, co se v srubu u jezera vykecávají ze svých vztahů a pocitů a střídavě se zraňují a hned zas ujišťují o tom, jak se mají rády, a přitom na sebe dlouze divně zírají. Sice je hrají moje velké oblíbenkyně a hrají je bravurně, plus to má díky kameře jedoucí hodně na detaily a zajímavé hudbě sugestivní atmosféru, ale přece jen je to na mě až moc nedějové a ublábolené.

Tomb Raider (2018)

Přesně tak nudné jako trajlery. Zoufale nezajímavý origin, který zachraňuje jen Alicia Vikander.

Oni 2: Noční kořist (2018)

Rodina, která se na noc ubytuje v odlehlém kempu, má velký problém - dceru, co je nesnesitelná rebelující puberťačka... Jednička mě tak nudila a otravovala, že dvojka mohla být jen lepší. Rutinní vyvražďovačka v rytmu osmdesátkových hitovek s pěknýma babama.

Liga spravedlnosti (2017)

Po všech stránkách horší než Batman vs Superman a už to nebyl žádný zázrak. Vděčný příběh o skládání týmu a přetahování se o tři škatule s jakýmsi galaktickým šaškem a jeho armádou vážkolidí (jako fakt?) nemůže být směšnější, není to tak snyderovsky vizuálně sexy, akce je průměrná, Affleck se zjevně nudí a vyretušovaný Cavill vypadá hodně divně.

Černé zrcadlo - Bílé Vánoce (2014) (epizoda)

Trojice slušně odsýpajících příběhů, z nichž mě nejvíc zasáhl ten poslední, který byl opravdu drtivý a měl dobrý zvrat. Ale nedokážu si představit, že by na podobné filtry lidi někdy přistoupili.

Černé zrcadlo - San Junipero (2016) (epizoda)

Sice tady od začátku blackmirrorovsky něco visí ve vzduchu a vy jste zvědaví, co z toho vyleze (samozřejmě tušíte, že půjde zase o nějaké virtuální realitu), taky myšlenka je zajímavá a má to silný konec, ale na mě byla tahle romantická sbližovačka dvou osamělých žen zoufale málo dějová.