48 hodin (1982)

Průměrná krimikomedie, kde medvědovitý Nolte a ukecaný Murphy pobíhají po San Francisku, občas se střílí, většinu času se dohadují a párkrát Murphy zahlásí (v pozdějším Policajtovi z Beverly Hills to rozbalil výrazně víc). Snad jen s výjimkou návštěvy kovbojského baru chybí nějaká zapamatováníhodná scéna a je škoda, že kvalitní záporácké duo Remar-Landham nebylo využito víc.

Duše (2020)

Message je fajn, i když nijak originální, a humor šel kompletně mimo mě.

Okno do ložnice (1987)

Sympatický thriller, ale žádná velká pecka a preferuju spíš podobný, ale atmosféričtější Klid noci. Guttenberg zhusta spoléhá na svůj charakteristický úsměv i ve vážné roli, McGovern baví jako sexy volavka hrající kulečník v závěru a vrah vypadá jako TinTin.

Slečna bestie (2020)

Landon si zas jede to svoje - vezme zajímavou a zábavnou komediální haluz-zápletku, naroubuje ji na vyvražďovačku, do hlavní role obsadí fajn herečku (tentokrát přidal Vaughna) a celé to zabije průměrným zpracováním. Scénář i humor jsou tu totálně prvoplánové a jak jsem se těšil na Vaughna hrajícího puberťačku, tak jsem přitom nakonec nejvíc trpěl a naopak mě bavilo sledovat Newton, jak hraje Vaughna. Hvězdičku za ni a druhou za ne úplně nudné vraždy. Pro mě film sotva na jedno zkouknutí - Landon fakt žádným velkým osvěžením žánru není. Jestli chcete vidět kvalitní hororovou komedii z roku 2020, dejte si Bloody Hell.

Chlast (2020)

Čtyři vyhořelí kamarádi si propíjejí cestu ven z krize středního věku. Sympatické drama se spolehlivě charizmatickým Mikkelsenem, pocitově přesné, ale mohlo víc zatlačit na pilu.

Jen Bůh odpouští (2013)

Drive: Nedivácká verze. Refn túruje další dějově plytký a průměrný krimi scénář s Goslingem v hlavní roli barvičkami a občasnými výbuchy brutálního násilí, ale tentokrát mu chybí sympatické postavy a parádní soundtrack. A to dost citelně.

The Night Visitor (1971)

Bergmanovi herci ve studeném thrilleru o pomstě. Žádná velká sláva.

Kořist (1971)

Průměrná dobová kriminálka. Po zdlouhavé úvodní loupeži přišla zdlouhavá autohonička, ale ta byla aspoň pěkně fyzická, auta brutálně smykovaly a obouchaly se. Nejvíc mě na tom bavil charizmatický Sharif jako ležérní zkorumpovaný polda a taky jak Belmondo profackoval tu bloncku, Hossein bohužel neměl co hrát.