Trhlina (2019)

Knižka mohla byť dobrá, ale keď som to videl na plátne tak som bol stratený ako všetci 4 hlavný propagonisti na potulkách Tribečom so svetielkami a píšťalkami.

Halloween (2018)

Pozerateľný filmík, vďaka ktorému si konečne pozriem celú originál jednotku z roku 78 takže veľmi nemožem porovnávať alebo hodnotiť ako celok. Ale Halloween 2018 sa mi vcelku páčil v rámci svojho žánru, mal svoju atmosféru, zopár lakačiek vyšlo, najviac sa mi všok na ňom paradoxne páčila tá typická hudba.

Pašerák (2018)

Starý Clint je stále frajer, v 88 rokoch režírovať a hrať hlavnú úlohu, tak to moc borcov na tomto svete už nedá, ak vobec niekto. Inak k filmu samozrejme, že to žiadne Gran Torino nie je, ale stále je to kvalitný film, ktorý ťahá najmä postava starého záhradníka, pašeráka, nebyť jeho je to len priemer.

Zlý časy v El Royale (2018)

Miestami sa to javilo žeby z toho niečo mohlo byť, niečo lepšie ako priemer. Takto si ten film iba zapamätám ako film ktorý sa snažil hrať na tarantinovku, nezvládol to a ostane len v jeho tieni.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Film pri ktorom nemožeš ani na chvíľku triezvo uvažovať inak by mohol skĺznuť až na kategóriu odpad. Akcia sem tam ušla, pár vtipných momentov, inak plno klišé a všetko sa to vezie na lane stereotypu ako už býva zvykom pri takýchto druhoch filmov...

V pasti (2018)

Ďalší postapokalyptický film v ktorom tento krát ľudí zabíja pohľad do tajemného neznáma, ktoré číha za dverami príbitkov. V každom prípade film mal svoju atmosféru, napätie, emócie a partiu hercov ktorým to celkom klapalo. Na druhej strane príliš originálny snímok nebol ale aj tak zabavil a priradím si ho k tomu lepšiemu čo som v rámci žánru videl. 70 %

Bohemian Rhapsody (2018)

Koncert na konci stál fakt zato zimomriavky po tele ako dlho nie, Rami to zahral skvele klobúk dole na nerozpoznanie od originálu Live Aid 1985. Oscara za hlavnú rolu v mužskej kategórii si musí jednoznačne odniesť on, inak film skvelý takmer to bolo na plný počet, ale miestami som sa troošku nudil až kým to opať nezáchranil vo filme excelujúci Rami Malek.

Král psanec (2018)

Asi polku filmu som si myslel, že to bude nejaký úvodný film k seriálu a zrazu po tej polke sa nám ale začali diať veci. Film ma bavil, ale po hodinke nám nabral až moc rýchly spád a zachvíločku bol koniec. Moc dnes už síce nie v móde točiť 3 hodinové filmy, tomuto filmu by sa však aspoň polhodinka navyše z čisto mojho subjektívneho názoru hodila. Inak celkom slušné volné pokračovanie Statočného srdca čo bol hlavný dovod prečo som po filme siahol. 70 %

Narcos: Mexiko (2018) (seriál)

Seriál nestráca moc na kvalite a može sa stále rovnať predchádzajúcim Narcos z prostredia Kolumbie, možno o niečo menej akcie ale postavy budú stále zapamatateľné ako bláznivý Rafa, dedulo Don Neto či polomexický agent DEA Kikita. Určite sa nový hlavný hrdina/záporák nemože rovnať Pablovi a to ako ho zahral Wagner Moura, o to sa však seriál ani nesnaží. 90 %

Osmá třída (2018)

Pre mňa zaujímavé odbočenie od Hollywoodskej klasiky, človek si pri nej zaspomína na školské začiatky a docela sa vcíti do kože hlavnej hrdinky. Tým to však pre mňa celé končí a myslím, že druhý krát o túto "komédiu" nebudem stá, COOL !