Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Akční
  • Komedie
  • Animovaný
  • Horor

Oblíbené filmy (9)

Vzpomínky na lásku

Vzpomínky na lásku (2004)

Korejské romantické filmy mají pro mě dost velký význam. Oproti americké kinematografii se dost liší a ta změna je nanejvýš příjemná. Tento film je pro mě jedním z nejlepších z této kategorie filmů. A to hlavně pro příběh, který se mě významně dotýká v reálném životě.

Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Harry Potter provázel celé mé dětství. A přiznám se, že tento díl je můj nejoblíbenější z celé série. Není nic, co bych mu mohla vytknout. Děj filmu se drží knížky, což se o následujících filmech moc říct nedá.

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Vzpomínám si, že mi bylo 11 a mamka mě na to vzala do kina. Obě jsme byly naprosto unešené a nemohly se dočkat dalšího dílu. Mé nadšení trvá a s radostí očekávám Hobita. Pána Prstenů považuji za nejlepší adaptací knihy. To co se povedlo Peteru Jacksonovi je naprosto fenomenální. Doufám, že mě nezklame a vyrazí mi dech počtvrté u Hobita. Po letech jsem viděla i prodloužené režisérské verze (1 film = 4 hod), které mě taktéž nezklamaly.

Wichool

Wichool (2005)

Úžasná komorní záležitost. Krásná ukázka toho, jak k zobrazení silného příběhu není potřeba přehršel dialogů a herců. Korejci prostě tohle umí. K Ye-jin Son není potřeba nic psát, Yong-joon Bae se své role zhostil se ctí.

Půlnoc v Paříži

Půlnoc v Paříži (2011)

Od tohohle filmu jsem nečekala vůbec nic a nakonec jsem byla příjemně překvapená. Lituji, že jsem se mu vyhýbala tak dlouho. Příjemně mě pohladil po duši. Budu se muset na něj podívat znovu :)