Tamten

Tamten

Vlada Las

Česko

homepage

6 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 4.8.2019
  Brotherhood of Blades (2014)

  Tři přátelé slouží jako elitní zabijáci mezi císařovými vojáky. Jednou dostanou za úkol zabít náčelníka zločineckého klanu. Tento úkol ovšem splní jen na oko a do paláce dovezou cizí mrtvolu. Šéf tajné policie, sám členem klanu, se jich pak snaží zbavit, aby nikdy nemohli prozradit svá tajemství. Příběh zasazený do Číny za dynastie Ming je plný soubojů, intrik, ale též romantických vztahů hrdinů ke svým dívkám.

  • 21.7.2019
  Furie (2019)

  Hai Phuong (Veronica Ngo) je bývalá šéfka gangu, která utekla na venkov, kde se snaží sama vychovávat svoji dceru. Jelikož nemá jinou práci, živí se jako vymahačka dluhů. Její dceru však jednou unese gang obchodující s lidskými orgány, a tak se Hai Phuong vydává sama svou dceru zachránit. Vietnamská akční řežba ve stylu jeden proti všem nabízí spousty soubojů beze zbraní i s chladnými zbraněmi (převážně sekery a sekáčky).

  • 12.11.2018
  Handia (2017)

  V první polovině devatenáctého století se zmrzačený Martin (Joseba Usabiaga) vrací domů z války, aby zjistil, že jeho bratr Joaquín (Eneko Sagardoy) vyrostl do obřích rozměrů. V přesvědčení, že všichni budou ochotni zaplatit za to, aby mohli spatřit takového obra, vydává se s Joaquínem na cesty po celé Evropě, které ale nejdou vždy podle jeho představ.

  • 23.2.2017
  The True Memoirs of an International Assassin (2016)

  Sam Larson (Kevin James) je spisovatel píšící vymyšlený příběh mezinárodního zabijáka. Pro inspiraci si chodí ke svému starému příteli, který dříve pracoval s tajnými agenty. Jelikož běžná nakladatelství knihu odmítají, nechá se Sam přesvědčit Kylií Applebaumovou (Kelen Coleman), aby ji vydal přes internet. Knihu ovšem Kylie vydá jako skutečné vzpomínky mezinárodního vraha. To má sice za následek, že kniha má obrovskou stahovanost, ale Sam je díky tomu unesen do Venezuely, kde má jako špičkový vrah řešit patřičné úkoly.

  • 10.11.2016
  Naprostí cizinci (2016)

  Sedm dlouholetých přátel se sejde na večeři a vymyslí novou hru – všichni dají své mobily doprostřed stolu a jakékoliv SMS a příchozí hovory se musí řešit nahlas. Najednou se tak začne vynořovat spousta informací a zpráv, které měly navždy zůstat utajené.

  • 30.4.2016
  Tygr a drak: Meč osudu (2016)

  Yu Shu Lien se po dlouhé době vrací do domu rodiny Tche, aby zde vzdala poctu muži, který ji vychoval. Na dům však zaútočí Hades Taj, aby se zmocnil meče Zelený osud, který zde opatrují. Yu Shu Lien svolá na pomoc bojovníky Železné cesty, aby společně meč bránili. Mezi nimi přichází i Mlčící Vlk. Yu Shu Lien se tak musí utkat nejen s bojovníky Hades Taje, ale i se svými city.

  • 24.2.2016
  Amsal (2015)

  V roce 1933 je Korea okupována Japonskem. Prozatímní vláda je v exilu a existuje množství hnutí za svobodu, které se snaží svými činy oslabit Japonce a přispět tak k osvobození Koreje. Jedno z těchto hnutí sídlící v Šanghaji vysílá do Soulu tři své členy pod vedením An Ok-jun (Ji-hyeon Jeon), aby spáchali atentát na japonského generála. Několik událostí však trojici bojovníků tento úkol značně zkomplikuje.

  • 24.10.2015
  Zóna smrti: Čas odplaty (2015)

  Spletitý příběh o boji syndikátu obchodujícího s lidskými orgány na jedné straně a proplétajícími se policisty z Číny a Thajska na straně druhé. Kříží se zde nejrůznější zájmy v různých prostředích. Šéf syndikátu chce pro sebe sehnat náhradní srdce, čínský policista Kit (Jacky Wu) se snaží dostat v utajení do syndikátu, jeho strýček Wahn (Simon Yam) se pro změnu snaží svého synovce z operace zachránit. Thajský policista Chain (Tony Jaa) potřebuje sehnat dárce kostní dřeně pro svoji dceru... Nakonec se všichni střetnou ve velkém strhujícím finále.

  • 14.10.2015
  Čan lang (2015)

  Leng Feng (Jacky Wu) během zátahu na drogový gang i proti zákazu nadřízeného riskantně zastřelí jednoho zločince a díky tomu je přiřazen k elitnímu vojenskému oddílu Wolf Warriors. Tento oddíl se záhy vydává na vojenské cvičení, během kterého je ovšem napaden cizí reálně ozbrojenou jednotkou, která si sem přišla vyrovnat účty za předchozí protidrogový zátah a zároveň i vyzkoušet tajnou zbraň.

  • 22.4.2015
  1597: bitva u Myeongryang (2014)

  I Sun-šin je jedním z nejvýznamnějších admirálů celosvětových dějin. Během své kariéry na konci 16. století absolvoval 23 námořních bitev proti Japoncům, ve všech zvítězil a za celou dobu ztratil pouze dvě své lodě. Vynalezl první obrněnou válečnou loď Kobukson (želví loď), která mu dopomohla k mnoha vítězstvím.
  Tento film vypráví o jeho nejvýznamnější bitvě u Myongnyangu, ve které s pouhými 12 vlastními loděmi čelil více než stovce japonských plavidel.

  • 28.2.2015
  Kundo: Čas pomsty (2014)

  Korejský historický film o řezníkovi jménem Dolmuchi (Ha Jung-woo), který se s rodinou zaplete do konfliktu s mladým šlechticem Gang Dong-wongem ovládajícím toto území. Dolmuchi se kvůli pomstě přidává k partyzánské skupině, kde se zdokonaluje v boji, aby se mohl s Gang Dong-wongem vypořádat. Film je plný jak ladných technik bojových umění, tak brutálních "řeznických" metod boje.

  • 25.2.2015
  Huang fei hong zhi ying xiong you meng (2014)

  Akční film o mládí Wong Fei-hunga, jednoho z největších národních hrdinů Číny.
  Wong Fei-hung zde není vyobrazen jako lékař a učitel kung-fu, nýbrž jako mladík, který po smrti svého otce a únosu Malé Fa se svým přítelem přísahá pomstu klanu Černých tygrů. Pronikne do tohoto klanu, díky svému bojovému umění se dostane až do jeho vedení a stane se jedním z adoptivních synů samotného vůdce. Nikdo z ostatních členů však netuší, že toto celé dělá jen za účelem naprostého zničení celého klanu.

  • 14.2.2015
  Kung Fu zabiják (2014)

  Mistr bojových umění a policejní instruktor kung-fu Hahou Mo (Donnie Yen) nechtěně zabije při souboji svého protivníka a je odsouzen na 5 let do vězení. Po 3 letech však někdo začne v Hongkongu zabíjet jiné Mistry a Hahou Mo nabídne policii, že jim pomůže vraha dopadnout, pokud ho z vězení propustí. Začíná tak hon na zločince, který ovládá nejrůznější styly boje beze zbraně i se zbraněmi, a postupně vychází najevo, že vše nebude tak jednoduché a průzračné, jak se na začátku zdálo.

  • 22.12.2014
  E zhan (2014)

  Ma Yongzhen (Philip Ng) přijíždí z venkova za svými příbuznými do Šanghaje, aby zde hledal příležitost pro lepší život. Díky své síle a bojovým uměním se mu podaří dostat práci, která se zde jinak získává velmi těžko. A díky tomu se také spřátelí s Long Qi (Andy On), gangsterem s pověstí neporazitelného bojovníka, který ovládá polovinu Šanghaje a snaží se z města vymýtit veškerý japonský vliv. Ma pro Long Qiho začne pracovat a brzy se z nich stane nerozlučná dvojice. Tím se ovšem i Ma stane nepřítelem triád spolupracujících s Japonci a bude se s nimi muset vypořádat.

  • 8.12.2014
  Bushido Man (2013)

  Toramaru se vrací ke svému mistrovi, aby mu vyprávěl o své cestě za získáváním bojových zkušeností. Během jednoho roku procestoval celé Japonsko, aby se utkal s nejlepšími mistry v každém stylu, ať už se jedná o klasické kung-fu, boj s tyčí, katanou či nožem. Od každého získá svitek příslušného bojového umění, které nyní mistrovi přináší, aby se z nich dozvěděli ještě více o bushido.

  • 8.12.2014
  Gun Woman (2014)

  Poté, co úchylný milionář brutálně zavraždí manželku geniálního doktora, rozhodne se doktor za každou cenu pomstít. Na černém trhu koupí mladou feťačku a začne ji trénovat pro jedinou misi - proniknout k přísně střeženému milionáři a zabít ho.
  Japonský snímek na hranici akčního filmu a splatteru je postaven z velké části na herečce Asami, která má na svém kontě již několik obdobně zaměřených děl.

  • 4.6.2014
  Tom Yum Goong 2 (2013)

  Když Kham (Tony Jaa) zachrání svého slona Khona v Sydney, vrací se s ním do Thajska na venkov. Po pěti letech za ním přichází obchodník se slony a chce od něj Khona koupit za libovolnou cenu. Kham slona odmítne prodat a obchodník tedy Khona ukradne. Kham se ihned vydává do jeho sídla, kde po krátké potyčce s ostrahou nalézá obchodníka zavražděného. Vše je navíc připraveno tak, aby si policisté i dvě obchodníkovi dcery mysleli, že jej zavraždil Kham. Začíná tak zběsilá hra, při které Kham musí nejen znovu zachránit svého slona, ale navíc se vypořádat i s policií.

  • 18.5.2014
  Operace: Bílá bouře (2013)

  Po několika letech práce se hongkongské policii podaří odkrýt síť drogových gangů a inspektor Ma Ho-tin a policista v utajení So Kin-chow odjíždějí se 2 spolupracovníky do Thajska pomoci tamějším policistům zatknout hlavu celé sítě. Operace však nevyjde dle plánů a oba policisté se musí vyrovnat jak s neúspěšnou operací, tak se smrtí svých kolegů. Snímek z hongkongského prostředí v sobě mísí prvky dramatu, kriminálky a akčního filmu.

  • 6.4.2014
  Te shu shen fen (2013)

  Policista Chan Chi-Lung (Donnie Yen) pracuje již dlouhé roky v utajení, aby mohl infiltrovat gangy v Hongkongu. Rád by se ovšem vrátil ke sboru, neboť triády začínají dělat čistky a v ohrožení začíná být nejen on a jeho lidé, ale i jeho matka. Kapitán Cheung, který Chana do utajení poslal, ho však nechce vzít zpět dokud nesplní svůj poslední úkol - dopadnout Sunnyho, bývalého Chanova kamaráda, který odjel do USA a nyní se vrací do Číny. Chan tedy se speciální identitou odjíždí do kontinentální Číny, aby dokončil svou práci.
  Donnie Yen ve filmu opět předvádí své bojové umění, ovšem místo klasického kung-fu zde můžeme vidět souboje více se blížící pouličnímu stylu - surové a neuhlazené.

  • 4.5.2013
  Velmistr (2013)

  Životopisný snímek zachycující příběh velmistra Yip Mana (Tony Leung Chiu Wai) především v období kolem 2. světové války. Nezaměřuje se však pouze na hlavního hrdinu, ale věnuje se i dalším velmistrům kung-fu té doby, vztahům a konfliktům mezi nimi. Ačkoliv se nejedná o akční film, je v něm poměrně velké množství soubojů prezentujících jak styl jung-čchun, tak i jiné styly kung-fu.

  • 29.4.2013
  Fong Shi Yu II: Wan fu mo di (1993)

  Kantonský hrdina Fong Sai Yuk je členem tajného bratrstva "Červený květ", které se snaží svrhnout mandžuského císaře a vrátit zpět na trůn dynastii Ming. V realizaci úspěchu však překážejí nejen císařovi lidé, ale také jeden z členů bratrstva, jenž se snaží převzít velení. Fong Sai Yuk tak musí vyřešit konflikt mezi svou láskou a dívkou, kterou si má vzít pro dosažení cílů bratrstva.

  • 15.1.2013
  Eight Diagram Pole Fighter (1984)

  Sedm synů a otec z rodiny Yang jsou vyhlášení bojovníci, nepřekonatelní v boji s kopím. Jsou však zrazeni Pan Meiem, který je vyláká do bitvy a díky obrovské přesile jsou všichni zabiti. Zachrání se pouze pátý a šestý syn. Šestý syn se vrátí domů, ale v bitvě zešílí a vidí nepřátelé ve všech lidech. Pátý syn (Chia Hui Liu) se během bitvy ztratí a odejde do kláštera, kde se chce stát mnichem. Oba však chtějí především pomstít smrt svého otce.
  Film naplněný od začátku do konce souboji ve stylu kung-fu předvádí z tohoto umění především boj s dlouhou holí a kopím, ale je zde vidět i množství soubojů s jinými zbraněmi či beze zbraní.

  • 6.6.2012
  Pěst proti pěsti (2011)

  Čínský mladík Chan Tin-Cheuk (Sammy Hung Tin-Chiu) byl v Anglii na zkušené a nyní se vrací zpět domů, do školy bojového umění Cai Li Fo. Společně s ním se tam vydává i jeho japonský kamarád Takeda Shosa (Kane Kosugi), který se chce tento bojový styl naučit. Po jejich příjezdu však do školy brzy přichází zástupci Panamerické společnosti, kteří ji chtějí převzít pod sebe a kteří mají navíc souhlas Chan Wai-Yipa, jenž byl ve škole mistrem. Nakonec se všichni domluví, že uspořádají souboj tří lidi ze školy proti třem lidem z Panamerické společnosti a vítěz rozhodne, zda škola bude převzata či nikoliv. Začíná jak tvrdá příprava na tento souboj, tak hledání třetího bojovníka.
  Film ukazuje bojový styl Cai Li Fo a hlavní hrdinové Sammy Hung Tin-Chiu (syn Sammo Hung Kam-Boa) a Kane Kosugi (syn Shô Kosugiho) předvádějí, že po svých otcích zdědili pro bojová umění velké nadání.

  • 13.5.2012
  Q (2011)

  Životy mnoha lidí se obrací vzhůru nohama poté, co potkávají Cécile - mladou svůdnou ženu. Provokativní a extrovertní Cécile má ráda volný sexuální život, který přestupuje společenské normy a porušuje tabu. Její styl života nutí i ostatní odhalovat sami sebe.
  Q se snaží jazykem pocitů a těla ukázat mladé Francouze a poodkrýt jejich intimní vztahy.

  • 13.4.2012
  Zátah: Vykoupení (2011)

  Hluboko v srdci slumu v Jakartě stojí opuštěný činžovní dům, který se stal bezpečným útočištěm nejnebezpečnějších vrahů, zabijáků a gangsterů a jenž byl policií považován za nedotknutelný až do okamžiku, kdy elitní tým dostal za úkol na něj zaútočit a zneškodnit nebezpečného zločince Tamu Riyandise, který se zde ukrýval.
  Pod rouškou tmy je nový důstojník Rama a 20 mužů zásahové jednotky pod vedením seržanta Jaky dopraveno k domu. Pomalu se proplíží až do šestého patra, kde je však spatří dítě a uteče varovat Tamu. Ten oznamuje celému bloku, že zabezpečí ty, kteří policisty zabijí. Seržant Jaka brzy zjistí, že celá mise nebyla zcela oficiální a že se nedočkají žádné podpory. Obklíčena v 6. patře s nedostatkem munice si zbylá část zásahové jednotky bude muset poradit s ohromnou přesilou.

  • 3.1.2012
  Shuang long ji (2007)

  Příběh vypráví o Liang Biovi, svéhlavém synovi mistra bojových umění Liang Jaana. Bi se se svým otcem v ničem neshodl, rozhodl se tedy sám se naučit bojová umění a porazit jej. Jaan naopak odmítá Bia učit svůj styl Wing Chun kvůli synově špatné povaze. Na soutěži v bojových uměních, ve které Liang Bi nemá již nějakou dobu soupeře, se jednou objeví Gao Ming - sluha znepřátelené rodiny. Gao Ming nejen že je v bojových umění lepší, ale brzy také získá ambice přesahující jeho současné postavení, čímž v městečku spustí řetězec pozoruhodných událostí. Film od začátku do konce nabytý bojovými scénami ukazující dovednosti herců i choreografů.

  • 25.8.2011
  Yamada, samuraj z Ayothaye (2010)

  Japonský samuraj Yamada je neprávem svými spolubojovníky označen v boji proti Thajcům za slabocha a zrádce a jeho zabití jen náhodou zabrání skupina thajských nepřátel. Yamada je odnesen do vesnice Ayothaya, kde je uzdraven a je mu dovoleno odejít. Ten se však rozhodne zůstat mezi svými nepřáteli a postupem času se začleňuje do jejich života i filozofie. Nakonec se začne učit i jejich bojové umění, aby mohl lépe bránit svůj nový domov. Nad Yamadou se však stále vznáší stín jeho dřívějších spolubojovníků, kteří ho chtějí zabít a se kterými se bude muset dříve či později vypořádat.

  • 21.8.2011
  Cheongpung myeongwol (2003)

  Historický film z Koreje vypráví příběh Gyu-yupa a Ji-hwana, kteří společně vyrůstali a sloužili v elitní vojenské skupině „Měsíční meče“. Během krvavé revoluce se ovšem jejich cesty rozdělí a každý se dostane na jinou stranu. Gyu-yup, aby zachránil životy mužů ve svém oddíle, přísahá věrnost novému usurpátorovi trůnu a stane se jedním z jeho nejlepších obránců. Ji-hwan se naopak dostane mezi odbojáře, kteří usurpátorovi usilují o život. Setkávají se tak po několika letech odloučení a musí se rozhodnout mezi novými povinnostmi a starým přátelstvím.

  • 14.8.2011
  Empire Of Assassins (2011)

  Příběh muže, kterému v mládí vyvraždili celou rodinu. Patnáct let se připravoval a nyní se přichází pomstit vrahovi, v jehož rodině však nachází svého bratra a přítelkyni z dětství, díky čemuž se mu prostá pomsta poněkud zkomplikuje.
  Film na příběh samotný neklade přílišný důraz, ale zaměřuje se především na kung-fu souboje v nejrůznějších stylech, kterými je napěchován od začátku do konce.

  • 8.8.2011
  Osamělý válečník (2011)

  Hlavním hrdinou historického filmu plného bojových umění, odehrávající ho se v Číně v období 200 let po Kristu je generál Guan Yun, který poté, co upadne do zajetí, slíbí podporu Cao Caovi, neboť si myslí, že tím definitivně ukončí lokální konflikty. Díky svým neuvěřitelným bojovým schopnostem je však Guan Yun proti své vůli štván z jedné bitvy do druhé a je nucen zabíjet další a další lidi, aniž by se konec války jakkoliv přiblížil. Jeho osud ještě více ztrpčuje láska k dívce, která je již konkubínou jiného muže.

<< předchozí 1 2