Vikingové - Poslední kapka (2020) (epizoda)

Tak tento krát hodnotenie pod 60 celkom chápem, fakt tu sledujeme akurát utrpenie na lodi ktoré je úplne bez emócii (pohreb nejakého neznámeho mladíka, to fakt nie je reason na smútenie a súcitenie). Avšak Ivar sa rozhodne znovu začať reid na Anglicko, takže som dumal dobre, že sa tam vrátime, avšak neviem či je dobrý nápad podjebávať Alfréda keď nepodniká nijaké kroky proti nim (pokiaľ nám to v ďalšom dieli nejako superrýchlo nepredhodia)

Vikingové - Moře starostí (2020) (epizoda)

Zasek nás tvorcovia ojebali o bitku a z Olega urobili pamrda najvyššieho stupňa,  ale tak nejak som už na to rezignoval a tých pár dielov do konca sa nejdem hnevať na tom, že tu okokotnievajú postavy.  Ale tá pasáž z Grónska, boháča to bola iná chujovina.

Vikingové - Ztracené duše (2020) (epizoda)

Hdnotenie pod 60 percent ma desilo ale nakoniec to nie je až tak zlé. Dej sa síce veľmi výrazne neposunie a potencionálna bitka 1 by 1 je úplne ofajčená, ale trebárs Gunhildina reč pri Bjornovi a pasáže  v Gronsku sú zaujímavé (ale Island dal tú laťku kurva nízko.)

Vikingové - Znamení (2020) (epizoda)

Pasáž v kattegate kde sa navrátil Harald je dobrá, avšak celá pasáž s chystaním úteku k Dirovi je podarená, len škoda, že taká narýchlo zbuchaná bez napätia a podobne. Ale pasáž na mori a krátka scéna morského hada je fajn.

Pach krve 4: Krvavý počátek (2011)

Plusové body za prostredie blázinca a naozaj drsné killy, to porciovanie som preskočil. Záver síce očakávaný, keďže už názov napovedá, že ide o počiatok a títo traja sú evidentne tí traja s prvého partu. Avšak tá pasáž s tou čo išla po pomoc tá mi prišla ešte krutejšia ako posledná scéna.

Vikingové - Samé změny (2020) (epizoda)

Pomalá epizóda kde sa snažia obsadiť Kategatský trón, Ubbe pomaly chystá na trip do "USA" Hvitserk akože klesol na dno u mňa pretože vymenil nejaký severský fet za ópium. Najzaujímavejším bola návšteva Dira a to, že si kriplík zaprcal.

Pach krve 3 (2009)

No síce oproti dvojke slabšie ale stále to má slušnú drsnosť (aj keď niektoré smrte zhadzuje na milú riť CGI a digi krv), plus teraz tu nemáme len nášho trojprsťáka ale aj väzňov. Musím povedať, že najzaujímavejší je koniec, lebo v horore nie je tradičné aby prežilo viac ľudí, to sa to stane, ale vzápätí nám to úplný záver zneguje, avšak na druhú stranu ho chápem, pretože nejak museli dať háčik na pokračovanie. Hej a ešte ma potešil aj súboj 1 by 1 na čistine.

Pan Auťák a templáři (2023)

Námet dobrý, ale prevedenie k unudeniu, síce to má zaujímavé rozuzlenie ale inak nič. Indiana Jones pre deti, ale akože ani deti to podľa mňa bars baviť nebude, proste dobrý potenciál v podpriemeri, a netreba si neveriť a dať otvorený koniec. Jo a tá feministická ryšavka, to bol fakt vtip jak sviňa.

Vikingové - Král králů (2020) (epizoda)

Tak konečne *Bjorn zdechol ale vybrali si na to tak parádny spôsob podania, že som to tvorcom sežral i s navijakom a vôbec my to nevadilo, hej síce nás zase obrali o bitku ale tak nemvadí. Som však zvedavý kam to pôjde ďalej (viem, že to lsedujem dávno po premiére ale úspešne som sa vyhýbal spoilerom) no Islandská linka by mohla smerovať na "USA" a Kategatská buď budeme stále s rusákmi fightiť, alebo sa dostane k slovu opäť Anglicko, hold uvidíme.

Vikingové - Dokonalé plány (2020) (epizoda)

Haraldovi príde zlomok jeho vazalov na pomoc a tak ho to stojí život (asi). Bitka celkom slušná i keď zase do toho nadrbali tie časové prelínačky, ale aspoň to nebolo tak chaotické ako v tuším 5 sérii. Čo však príjemne potešilo bolo, že Bjorna náš kriplík prepichol, tak dúfam, že zdechne lebo aj Torvi tuším v 4 sérii bola prestrieľaná šípmi a prežila. Avšak ako taká polsériová záverečná časť, výborná.