Špína (2017)

Ačkoliv asi chápu všechny možné výtky, nejde upřít to, že to je odvážný a silný snímek. Minimálně to, co chtěl říci. Nějak to řekl, ok, tam už jsou lepší i slabší chvilky. Scény z léčebny však výborné.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

ano, je to zábavné, což o to, ale nevím jak mi sedělo a jak si můj žaludek zvykl na styl napříč žándry - detektivní komedílná drama. Ten komediální prvek a ndsázka, která byla skvěle zpracovaná, tam byla cítit všude i v těch sakra vážných tématech. Někdy bohužel působilo až trochu rušivě. Pekné, zvláštní...

Slaměný klobouk (1971)

To je tedy řádně střeštěná a nabitá komedie. Aneb jak nepromarnit ani minutu. Proč ne.

Wind River (2017)

Velice zvláštní film, který mě zaujal až v posledních 20 minutách. Vše je nějak příliš přímočaré a jakoby prázdné. Nemůžu říci, že jsem se nebavil a nudil. Ale chybělo mi více duše. Prostředí krásné.

Dunkerk (2017)

Pěkně a zajímavě zpracované, ale asi jsem čekal více. Najednou mi chybí nějaký klasický příběh a niť.

To (2017)

Bullshit, umělé hrozění, umělé lekání, hra na kostrast děti a hrozný úlek, nulový příběh a vše bez atmosféry a něčeho více. Kam se hrabe třeba na Stranger things. Bylo úsměvné a pak najednou baf - úlek. A zase. Předlohu bohužel moc neznám, ale tento film mě od čtení odradil. 4/10

Zločin (2011) (seriál)

Přijde mi poměrně dost uměle vykonstruované a tahající diváka pěkně za ruku a nos... ale je to vše moc pěkně udělané a já se nechávám rád poddat. Tento formát mi sedí - ne moc linií, ale poměrně do hloubky zpracované. Vše je tak precizní a rafinované a na všem něco je, že je jasné, že jde o umělecky vykonstuované dílo. Včetně všech citovek okolo dětí, pohřbu atd. Ale skutečně, lehce se nechávám podmanit trochu temnou atmosférou celého příběhu a také symptaicky obsazenými herci.4-5 hvězd.

Čínská čtvrť (1974)

Pěkná detektivka, která nezabolí, ale ani nevyrazí dech..

V zámku a podzámčí (1981) (TV film)

Moc pěkné drama - určitě na svojí dobu, ale stále má co říci. Trochu pohádka. Němcová. Ale určitě záživnější než Babička. S klidem zařadit do promítání studentům.