Mami! (2014)

Minimálně za 4. Možná klasicky příběh, dost vyexcitovaný. Ale k tomu myslím skvělá porce filmařiny, kamera a vše kolem. Dobrá režie. Podle mě na svojí délku dost povedené a koukatelné.

Život je úžasný (2013)

Pěkné, poněkolikáté zpracované podobné téma. poměrně srozumitelně, ale na hraně prvoplánovitosti. A vlastně bez nějaké větší přidané hodnoty či kouzla bych řekl. Přímočaře epické.

Příští rok ve stejnou dobu (1978)

Milé a chytré. Snad jako divadelní hra ještě lepší. Proč ne, Burstlynová je skvělá. Příběh baví a funguje.

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Moc příjemné překvapení. Na nic si nehraje, žádné přebytečné zákruty a omáčky (jen trochu), akorát napětí, akorát informací, akorát emocí. Myslím, že pěkně zpracované od a do z. Neni žádné pecka, ale prostě dobře zpracované téma a plně doporučuji.

Nebožtíci přejí lásce (1972)

Neoslovilo. Bylo asi jasné po prvních 45 minutách, Pak se trošku zvedlo, několik pra málo komediálních okamžiků. Ale romanťák s minimem sentimentu a humoru pradávného. zkrátit a dát sympatičtější hlavní hrdniku a snad možná. 7,5/10

Teorie tygra (2016)

Že by to bylo špatné? To ne, ale že by to bylo zábavné? Není trošku přeceňované? Přijde mi, že jen krůček, aby to spadlo do klasické moderní české kinematografie - dramatu s romanticko komediální zápletkou. 7/10

Nejkrásnější den (2016)

Pěkné, originální, naivní, motivační, poetické, humorné. Určitě ano - koukejte.

Mikrob a Gasoil (2015)

Spíše zklamání, ačkoliv má film několik málo světlých momentů. Pro koho je takový snímek vlastně určen? Pro děti či dospělé? Jedná se o drama, či rodinnou komedii? Mám se těšit na klid a odpočinek či naopak? Pár Gondryho fíglů, ale celkově spíše vyčpělé a málo nápadité.

Dobrodružství prince Achmeda (1926)

Detailní ornamenty, vysoká nápaditost a slušný příběh. Rok 1926. Velký počin. Pohádkový? otázka pro koho vlastně.

Tokijští kmotři (2003)

Ale jo, překvapivě dobré a silně realistické. Vše reálné a do toho někdy i animace na hranici skutečné hrané podívané. Nakonec trošku akčňák a je to.