Pěkně blbě (2017)

Velice chytrá a originální komedie? romantický film? spíše drama se skrytým jemným humorem a prvky romantiky. Velice zvláštní, nezvyklé a málo přímočaré. Určitě za počin palec nahoru.

Spotlight (2015)

Překvapivě moc pěkně vygradovaný snímek, který sice někdy malinko spadá do americké prvoplánové lacinosti, ale celkově máš šťávu a drive. Lze vřele doporučit.

Tančírna (1983)

Pěkné, bizarní, vtipné a především superoriginální. A přitom tak jednoduché. Hlavně začátek skvělý a k pokukání.

Krásné dny v Aranjuez (2016)

Nesympatiští herci, dialogy až moc lyrické a nevěryhodné, tak jako umelecké dílo ok, ale skutečně těžko koukatelné. Atmosféra i kamera krásná, ale dějově - dialogově jsem to nedal. Za mě subjektivně 6/10

Jim Jefferies: Freedumb (2016) (TV film)

první půle nebykla dost zábavná v porovnání s jinými díly. Vše dohnal včetně skvělých postřehů (jako vždy) v druhé půlce. Opět díky a skvělé. 8/10

Rogue One: Star Wars Story (2016)

Koukám na to spíše již s povinnosti, ne zábava to dávno není. Pohádka a stále dokola. Vše od začátku jasné, tedy je spíše zajímavé, jak to vše pak zapadá a dopadá na základní kostru. Proč ne. Z diváků se dají tahat peníze horším způsobem. Klad bych určitě viděl na zpracování v původním duchu a žádné přehnané úlety, i za to se v dnešních a obdobných případech musí chválit. Tedy ok, neurazí, spíše povedená epizodka i její zpracování. Jen mě to prostě už neba. 7/10

Za láskou vzhůru (2016)

Překvapivě skvělý nápad a skvělá komedie. Autentický a reálný náhled, který někdy brání v ponoření se do komediálních prvků, ale celkově skvělé dílo na pomezí komedie až dramatu, vše v romatickém hávu. Proč ne, kvalitní oddechovka.

Muž jménem Ove (2015)

Formou veliká klasika. Těsně před smrtí ohlédnutí zpět a promítání životního příběhu. Tato podoba mi však neskutečně vyhovovala, anie ne, že by byla přílišně reálná, ale prostě byla tak akorát, dobrá kamera, hudba, herci, žádný kýč, trochu humoru, prostě jsem se výborně bavil a lze doporučit. Příběh nezklame a může i dojmout. 8,5/10

Můj král (2015)

Poměrně realistický romanťák, trochu roztahaný. O dvou bláznech, ano, nahoru a dolu. Ale tak to skutečně často bývá - obzvláště v lásce. Někdy možná až příliš přehnaný a excitovaný, ale i tak má silnout atmosféru na pomezí reálna a magořiny.. 7,5/10

O kuřatech a lidech (2015)

Moc smutnej/veselej bizárek, který do sebe na závěr relativně pěkně zapadne. Prostě úlet, kde je třeba přimhouřit oči a otevřít mysl.