Mapy ke hvězdám (2014)

Těžké psychologické drama plné propletenců a kritiky hollywoodské smetánky. Silné, ale asi bych bez větších problémů oželil. 7,5/10

Vikingové (1958)

Překvapivě dobře udělaný historický film v již historickém podání. Různorodý děj, pěkné provedení, akorát akce. To vše neotřelé a kvalitní i pro dnešní pokoukání. Určitě nezklamalo. 8/10

Bella a Sebastián (2013)

Pokud je vhodné pro děti, tak jedině pro děti. Pro dospělé osoby myslím nuda. Přírodní krásy až příliš kýčové, noční scény zajímavé, ale ne moc k pokoukání. No prostě ztráta času. 6,5/10

Mzda strachu (1953)

Ohromné zklamání. NĚCO, alespoň trochu, jsem od filmu čekal. Ale toto? Dlouhá a nic neříkající zápletka. Pak změna rytmu a už jen náklaďák. Myšlenka a záměr možná dobrý, ale to provedení byla ostuda. Ani tak nejde o filmové možnosti roku 1953, ale celá jízda byla tak chladná, plochá, vyumělkovaná, že mě děj a tím pádem psychologické pochody a strach vůbec nevtáhl.Film mi nepřinesl vůbec nic, jen šedivý nicneříkající nekonečně dlouhý příběh. S hroznou a tak předvídavou pointou. Neuvěřil jsem nic filmu ani postavám.4/10

O patro výš (1923)

Myslím si, ž i po tolika letech - povedené. Úsměvné a lezení po mrakodrapu je i na dnešní dobu velice povedené a trošku mrazí. Co teprve v roce 1923?? Pěkná komedie, která neurazí ani o sto let později. Jaký film to může říci? Zasloužené plné hodnocení. 9/10

Na pokraji slávy (2000)

První půlka slušná, pak už mě to rozčilovalo a nebavilo. Velký miš maš - hudební, party, vztahový, do toho dospívající chlapec, novinařina. No vůbec mi to nesedělo. V závěru se už začínají jenom řešit vztahy. To vše bez žádné větší pointy. Osobně myslím, že ztracený čas. 6/10

Perníkový táta (2008) (seriál)

Ačkoliv samotný pilot je hodně našláplý, neokouzlilo mě to natolik, abych koukal dál. Dovedu si představit, co se bude dít další díly a myslím, že jsou pro mě zábavnější seriály či rovnou lépe ztrávený čas.

Sherlock (2010) (seriál)

Neokouzlilo. Přehnané. Nevěrohodné. Plusové body za originální přístup. 7,5/10

Co dál, doktore? (1972)

Ptákovina na entou. Staré komedie mám rad, pokud jsou kvalitní. Toto je střelené moc. 4 různé kufry a režisérsky pro diváky těžko čitelné. Vše by šlo přeci udělat lépe. I pokud by šlo ve klasických záměnových kolejích. Tento originální střelený styl. Brr. Až mi jde mráz po zádech. Nelíbilo. Dobrých vtipů pár, ale zbytek dokonale přehluší a zkazí. 5/10

Měsíčňan (2012)

Krásná noční pohádka se skvělými záběry nejen pro děti. Umělecký skvost-