• Pohádka

Amfetamin (2010)

Drogy zničily, ničí a zničí bohužel mnoho lidí. Není proto překvapivé, že jsou tak častým námětem (gay) snímků. Z pozůstalých to prostě musí ven. Jestli si z toho nová krev něco vezme, vyhne se, není jisté, protože dokonalý svět neexistuje. Existuje však jeden dokonalý film, a to je právě Amphetamine. Vizuál, hudba, styl vyprávění, flešbeky, paralely, prostředí, život... Scud je prostě umělec s citem i nesmírnou fantasií. Nahota je tu na rozdíl od miliardy směšných nahých mužských scén přirozená, na místě, mnohdy až umělecká. Dokonalé setkání dvou sociálních vrstev a překrásný princ Thomas Price. Taková o tři třídy lepší Pretty Woman a zároveň jeden z minima gay velkofilmů. Vypravěčská nádhera.

Noc plná zázraků (2011)

Veselé Vánoce, tati. Přeji ti, aby se dlouho udržel mráz a aby ses ještě dlouho neroztál :). Vtipná a vizuálně velmi líbivá slaďárna, až jsem si málem poplakal. Pan ředitel nakonec ten pytel brambor nedonesl, že? :)

Eating Out: Drama Camp (2011)

Narozdíl od předchozích tří dílů tady o heterosexuála už opravdu nezavadíte. Leda byste byli Caseyho tetička, která se evidentně vyzná. (oh, finally some action :) ). Tohle je ten typ srandy, kterou si pustíte třeba v nemocnici, kdy je vám pod psa, bílé stěny jsou depresivní a dny se líně vlečou. Nic se neřeší, všichni spí (skoro) se všema, když vás políbí holka (bože chraň), tak ji decentně pozvracíte a pokud se zrovna rozejdete se svým chlapcem, tak buďte bez obav - o futra nejbližších dveří už stojí opřená adekvátní (a nadržená) náhrada :). Transsexuální spolubydlící se přede dvěma gayi schovává za paravan (asi aby ji taky nepoblili), dojde na nějaké to jedovaté bejlí, nelogické scény á la Tiffany a vedoucí kempu názorně předvede, že zakázané ovoce skvěle chutná :). Po druhém shlédnutí zvyšuju ze tří na čtyři, možná čtyři a půl :).

Eating Out 2: Sloppy Seconds (2006)

Dvojka sice není tak originální, ani tak vtipná jako jednička, ale dobrá je dost. Možná jí uškodilo, že jsem se na ni podíval bezprostředně po skončení prvního dílu. Jako samostatný film, bez znalosti prvního, by byla možná lepší. Dvojka ale navíc obsahuje nenásilné poselství, které i v dnešní době může některým mladým zmateným lidem vnést do hlavy klid, pořádek a jistotu. Možná je nasměruje správnou cestou - i když, nejsou to pro emerickou komedii příliš silná slova? :) Nejlepší je začátek a pak posledních 20 minut. Mezi tím jsem se lehce nudil. Je škoda, že Marca nehrál herec z jedničky, mám rád pořádek, nicméně nový představitel se ke Kyleovi víc hodí. Ne každá žena chce se svými vrstevnicemi tlachat o vnoučatech - Kyleho matka: you´re fag and I want my litlle faggy back :)) - nej scénka i hláška.

Eating Out (2004)

Ha ha ha :). Půlka filmu je sexy sex po telefonu a druhou půlku jsem prořval smíchy. Chudáci sousedi :). Takhle jsem se u filmu opravdu hooodně dlouho nenasmál, hlavně teda část "velké tlusté párky k večeři" :)). To je tak blbý, až by to byla skvělá divadelní hra :). Vtipný, klouzavý, nehrotivý, super :).

Svatba naruby (1997)

Jednu věc nezadaným (nebo navždy neudatelným?) a vdavek chtivým současným ženám nezávidím - okolní svět skutečně někdy může připomínat jeden velkej Buzerantov :)). Sranda po emericku, není to zlé.

Gayby (2012)

V popisku chybí ústřední duo: Matthew Wilkas a Jenn Harris. Za málo peněz docela dost muziky. I když jediná píseň ve filmu použitá na mě působila vyloženě rušivě. Často jsem se bavil, často mi bylo mile. Dostal jsem větší dávku dobrých emocí, než od milionových velkokýčů. Neubránil jsem se vzpomínkám na kolej, střední, spolubydlení... Odfláklý konec (došly peníze?) odpouštím jedině pro božskou chlupatou hruď Matthewa :). Mimochodem můj první snímek shlédnutý v originále.

Vyšší princip (1960)

Jsem příliš nízký na to, abych popisoval toto unikátní dílo. Lidskosti zdar.

Vše o mé matce (1999)

V rozmanitých životech lidí jsou ztráty, které nepřestanou bolet nikdy. A tak nezbývá, než o nich začít vyprávět...

Boy Culture (2006)

Skvělý, vážně skvělý. Nebudu se rozepisovat, užijte si to sami. Nicméně o drama se nejedná. Pro mě takovej muj privátní Gay Sex ve městě (lehce povrchní, lehce citlivý, místy hloubavý a někdy jsme mistři na to, udělat vědu z jednoduchejch věcí - ta 12letá holka to vidí zcela jednoduše a jasně. aplaus pro ni :) ).