Univerzální voják (1992)

Update 2018: Ale jako jo, je to dobrej flák ------ Ne tak dobré jak jsem si po opětovném zhlédnutí po letech přál. Jo když se sejdou v jednom filmu dva nemluvové se zavilým pohledem, nemusí to dobře dopadnout.

Prosperovy knihy (1991)

Tak můžu jen potvrdit že se jedná o velice neotřelý vizualní nářez. Ale komu to doporučit? Hmm že by milovníkum Shekespeara? Nebo příznivcům kyber Tetsua a jiných japonských šíleností? Nebo Lynchofilům? Fakt nevím. Já to vzdal po 20-ti minutách.

Roger a já (1989)

Ach ten Michael Moore! Tento film je ještě z doby kdy dokázal vkusně a přijatelně namíchat vyvážený koktejl z faktů a svých vlastních (ani omylem nestranných) názorů. Příběh pádu jednoho bezvýznamného amerického městečka Flint, jinak Mooreova rodiště a zároveň rodiště General Motors je docela koukatelný. Místy hodně naivní a až amaterský. Ovšem hodně naivní byly i některé nápady starousedlíků na vzkříšení zašlé slávy onoho města. 70%.

Legionář (1998)

Vysokorozpočtové průměrné béčko s bruselským baleťákem. Opravdu nehrozí nic originalního.

Hostel II (2007)

Rothova prvotina Cabin Fever mě příjemně překvapila. jeho druhý projekt Hostel rozesmál, protože české scenerie, Michal David a brutalní vraždy za peníze v zaostalem Slovensku byla kombinace která se minimalně od druhého Howling neviděla. Zato třetí v pořadí - pokračování Hostelu mě hodně sklamalo. A i já jsem konečně procitnul - ano Eli Roth je velkohubý břídil který kromě nechutností nic neumí. Žádné napětí, už vůbec ne gradující atmosféra. Tentokrát to nebyla ani sranda. O mašinerii fabrik na smrt jsem se taky dozvěděl velký kulový. Pořád jen kecy, kecy, kecy a slovenské dožínky za doprovodu lidovek. Uff!!! A abych nezapomněl tak dvě opravdu nechutné vraždy. Proč dávám tedy jednu hvězdičku? Za totalně přepálené pětiminutové finále s velmi netradiční (skoro) vraždou a frajerský obrat hlavní hrdinky. Jinak bída.

Svéráz národního rybolovu (1998)

Tento film jsem vypnul po dvaceti minutách. Nemůžu si pomoct, ale na opileckem blábolení rusáků mi nepřišlo nic zajímavého, neřku-li zábavného.

Putování tučňáků (2005)

Prostě dokument o putování tučňáků nějakou zamrzlou krajinou za doprovodu podmanivé hudby. Nevím proč ale čekal jsem něco mnohem víc = něco úžasného, heroického a srdcervoucího. Ale když se tak nad tím člověk zamyslí, co vlastně má čekat od filmu který se jmenuje Putování tučňáků?! :-)

Krotitelé duchů II (1989)

O něco slabší než jednička. Jednoduše chybí moment překvapení. Všechno známe z dřívějška. Film trpí typickým neduhem dvojek - vše je velkolepější a přeplácanější. No výtvarná stylizace je pořád hodně fajn. Ale ten obrazový záporák se dvakrát moc nepovedl. Každopádně v kontextu dnešních "komedií" jsou Ghostbusters II nadprůměr. 70%.

Krotitelé duchů (1984)

I po letech zaručený zdroj zábavy. Krásně stylizovaná šílenůstka. Sice má na muj vkus slabší tempo a střetů s obludkami je míň než bych si přál. Za to velkolepé finále se Skořičáčkem a skvělý Bill Murray vše vynahrazují. Povinnost pro fanoušky dobrých komedií.

Vždycky zvítězit (1980)

Proč se charakterní drsňáci jen pouštejí do točení komedií?! Ach jo! Na filmu je hodně znát jeho stáří. Navíc se tu pořád jen žvaní aposlouchá buranská country hudba.