Plivu na tvůj hrob (1978)

Ameterština nejhrubšího zrna natočená jen za účelem šokovat. A to se povedlo. Bohužel tu není kromě záběrů znásilnění a na pobíhající, nikterak hezkou, nahatou Camille Keaton moc na co koukat.

Vraždy podle Jidáše (1999)

Ŕemeslně slušně zvládnutá vykrádačka Se7en. Kromě nechuťáren a mnohokrát viděného detektivního pátrání po vrahovi, které k dokonalosti přivedl Fincher v originálu, nic jiného. Pro ty co se rádi dívají na zohavená těla a ujíždějí na pokračováních úspěšných filmů asi dobrý zážitek. Pro mě ne.

Jeptiška (2005)

Jo vizualně je to docela hezký. Všichni co ve filmu hrajou jsou dobře oblečení sympaťáci. Jeptiška taky celkem jde. Má to i několik jakž takž napínavých scén. Ale jinak je to už mnohokrát viděné schéma vyvražďovačky. Navíc se ve filmu skoro pořád mluví, hororové akce je pomálu a o gradaci napětí se už vůbec nedá mluvit. Taková sterilní pásová výroba pro ... hmmm ... asi širší masy lidí.

Zombi Holocaust (1980)

Nejen Fellini nebo Visconti ale i Zombi Holocaust je italskou klasikou v tom pravem slova smyslu :-). Divák v něm najde uplně všechno. Osvědčený vypravěčský postup vzatý jako přes kopírák z kultovních Cannibal Holocaust a Zombi 2. Duc duc hudba, pomalé tempo, příšerné prkenné neherecké výkony, vesměs špatné masky a v neposlední řadě plíživé zombíky a střava požírající kanibaly. Idealní film pro pamětníky masitých 70-tých let a zároveň dokonalé studijní učivo pro nováčky, teprve objevující tento žánr, v celé své kráse. Ano Zombi Holocaust je italskou klasikou se vším všudy.

Muž, který chtěl být králem (1975)

Edit 1/2016: neskutečně mě překvapilo jak obrovský entuziasmus si tenhle 40 let starý kousek stále drží i nyní. Skvělá výprava, nepolevující děj, výborní herci, nádherná poslední scéna filmu. -------- Původní koment: Skvělý retrospektivní dobrodružný film. Na scénu s vytažením hlavy s onou královskou korunou nikdy v životě nezapomenu.

Král Artuš (2004)

Strašně roztahaný a nudný film. Většinu času zabírají zdlouhavé a zbytečné dialogy postav na poli. Ano na poli nebo také v lese. Vůbec nedostatek kulis je pro Artuše charakteristický. A bitevní scény? Když už nějaké jsou tak je to pořád to samé. Monotónní osekávání se meči a přepadávání kolony vozů. Nuda. Film má překrásnou kameru a i mlžná stylizace krajiny je docela fajn. Bohužel tohle a ani osvědčená kýčovitá hrdinská hudba ala Skála tentokrát nestačí. Nedokážou zakrýt režiserskou bezradnost Fuqui. Pryč od této demýtizace a hurá na Excalibur.

Krvavé stopy (2004)

Zvláštní film. Má zajímavý námět a velice dobré technické zpracování. Práce s kamerou je vynikající. Bohužel ze začátku originalně působící příběh se nijak nerozvíjí a v podstatě až do konce je to to samé. Sice neředěné drama, ale bez špetky překvapení, potřebé chvilky oddechu, zlehčení a opravdu zásadního zvratu. To samé hudba. Tísnivé smyčce působí strašidelně a nepříjemně. Jenomže zní skoro nonstop. Přiznám bez mučení že po 80-ti minutách toho samého jsem neměl moc sílu vnímat nikterak působivý závěr. Tak dávam průměrných 50% procent za nemasný neslaný zážitek s rozpačitým vyvrcholením. Škoda. Sheldon Wilson talent má.

Strýček Sam (1996)

Slabý odvar Maniac Copa. Nenápadité a rovněž je moc dobře znát že film měl pidirozpočet.

Kruh 2 (2005)

U úvodní scény jedničky jsem se tak bál, že jsem musel vyběhnout z pokoje a na chvíli se odreagovat. Úvodní scéna dvojky byla tak trapná, že jsem ještě minutu po jejim konci kroutil nevěřícně hlavou. A začal se připravovat na nejhorší. To následovalo v podobě spousty nesmyslných a trapných lekaček a Nakatovym až fetišismem pro tekoucí vodu a digitalní triky. Brrr. Fanouškům serie Ringu doporučuji se tomuto braku vyhnout velkým obloukem.