The Haunting (1963)

Svou hloupoučkou naivitou mi tento brakový film hodně připoměl původní řady seriálu Star Trek. The Terror je bohužel velice průměrný ve všech směrech. Navíc tu nikdo z herců ani sympaticky nepřehrává. Boris Karloff opět ukázal že je hercem jedné role. Jack Nicholson mající mnohem větší prostor než hororová ikona Karloff se také moc nepředvedl. Plusem filmu jsou hezké kulisy hradu, hřbitova a exteriéry u moře. A také mě na druhou stranu u tak starého filmu překvapilo hned několik gore scén. Celkově to ale nevidá než na ušmudlaných 50%.

Arianin souboj (2002) (TV film) odpad!

Kdyby se aspon Brožová nebo Aichmajerová svlíkla!

Smolař (1965)

Mám rád funesovky a vůbec staré francouzské komedie. Smolaře jsem viděl právě poprvé a tak nemám důvod z nostalgie přidávat další kladné body. Moc mě to neoslovilo. Nápad na zápletku byl výborný, ale bohužel ani zdaleka z nej scénaristé nevymačkali maximum. Navím Funes měl oproti Bourvilovi strašně málo místa a kdykoliv přišel na scénu právě Bourvil tak komedie ztratila na tempu. Takže celkově slabší průměr.

Insomnie (2002)

UPDATE 2018: Tak tedy opáčko prvního opravdového Nolanova filmu po 13 letech :-) ----- Špičkový thriller se skvělým Alem Pacinem v hlavní roli. Nolan umí vybudovat atmosferu. Nápad s polárním dnem a nespavostí ničeným Pacinem je skvělý. Nezapomenutelná je i scéna honičky po kládách plavících se v řece.

Křeček v noční košili (1987) (seriál)

Tak našlo by se tam pár scénaristických velotočů, ale jednoznečně jeden z nejlepších československých seriálů vůbec. "Tak sakra Zedrale přestaňte kouřit ! "

Mikrokosmos (1996)

Zajímavý pohled do života hmyzu na jedné odlehlé louce kdesi v sousedství. Nic víc, nic míň.

36. komnata Shaolinu (1978)

Pane jo. Dlouho jsem se šaolinským filmům vyhýbal, protože kung-fu zas tak nemusím. No byl jsem mile překvapen. Za to čtvrtstoletí 36 komnat vůbec nezestárlo. Skvěle jsem se bavil u výborně vymyšlených jednotlivýck komnat a i bojové scény se mi hodně líbili. Tak hodnotím jako nefanoušek žánru asi maximalně jak můžu.

Oskar (1967)

Konverzační komedie odehrávající se na jednom místě. Zároveň velká "one man" show pro Louise DeFunese. Po čase mě neustálé šílené zvraty a záměrná překombinovanost děje začala nudit. Tak dávám takový slušný průměr. Ale úplně chápu pokud starší ročníky hodnotí tento film mnohem výše. Bohužel mě to moc neoslovilo.

Neporazitelný (2002)

NUDA !!! Za hlavní hvězdu filmu je pasován Wesley Snipes, ale mnohem výraznější postavu měl jeho boxerský protějšek Vig Rhames. Wesley tam jen tak tvrdácky párkrát pronesl že je správný chlap a dobrý boxer a v klidu na samotce čekal celý film na zápas. Pokud jsem teda v průběhu nějak na chvíly nezaspal tak tam byl jen jeden boxerský zápas a to až ve finále. Hodně špatně nasnímaný, bez napětí a bez emocí. Celkově hodnotímfilm jako odfláknuté nepovedené béčko kde jediným světlým momentem je přehrávající Ving Rhames v roli bývalého boxerského šampiona těžké váhy poslaného do vězení za znásilnění.

Immortal (2004)

Hodně nevyrovnaný film. Na jedné straně strhující výtvarná stilizace a zajímavé přechody z animace na živé herce. na straně druhé pro toho kdo nezná komiks strašně zmatený děj , kde se nedá pochopit jednání většiny postav.