Dobrodružství Viléma Tella (1989)

Můj dětský akční hrdina. nedávno jsem znova viděl v televizi a zase se mi to celkem líbilo.

Návštěvníci (1983) (seriál)

Tak jdeme "humidovat" ? Nebo si raději dáme "amarouny"? A co na to CML "centrální mozek lidstva". Nejlepší české sci-fi. A jak jsem mě možnost zjistit i v dokumentu o seriálu, tak i jedna z nejnáročnějších a nejnákladnějších věcí co se kdy v Československu natočila.

Vincent (1982)

Jeden z prvních Burtonových výtvorů je tento krátkometrážní loutkový příběh. Vyprávý o malem chlapci, který zavřen sám ve svém pokoji, blouzní ve svých představách. Hlas chlapce namlouvál slavný hororý herec Vincent Price. A i sam Burton prohlásil že Vincent je jednak pocta žánru, kterému se doted věnuje ve svých filmech a jednak samotnému Vincentu Priceovi.

Hluboké hrdlo (1972)

No nedávno se mi náhodou dostal taky do rukou. A docela mě mile překvapil. Je v něm několik scén, které mají v sobě docela dost erotična. Zase na druhou stranu se současnými "P" srovnávat asi nejde. Doba se posunula uplně jinam. Takže asi záležitost pro "pamětníky". Mladší generace nemá Deap Throat čím šokovat.

Královská kobra (1999)

Jeden z těch filmů co je ta blbý až je docela fajn. Poslední role kung-fu dědečka Pata Mority

Bubba Ho-tep (2002)

Elvis Presley nezemřel. Jen si vyměnil kdysi roly se svým dvojníkem. Samotný král dožívá v domově důchodců kdesi v Texasu. Najednou začínají přibývat záhadná úmrtí ostatních staroušků. Elvis spolu se svým přítelem černochem, který si myslí že je John F. Kennedy (vyoperovaly mu kus mozku a namísto něj má v hlavě pitlík písku), zjistí že úmrtí má na svědomí oživená mumie,jež se kdysi v Texasu ztratila z muzea. Spolu se rozhodnou s ní zůčtovat. Tohle vypadá na náběh na zběsilou akční jízdu. Zvlást když v tom hraje Bruce "Ash" Campbell. Bruce je opravdu famozní a k nepoznání v masce 70letého Elvise. Ale opravdu není dobré čekat šílenost typu Evil Dead. FIlm je kombinací těžce černé komedie se špetkou hororu a množstvím monologů hlavní postavy nutících k zamyšlení. Tempo je pomalé a akční scény odpovídají tomu že hrdinové jsou důchodci nad hrobem. Ale to vůbec nevadí. Spíše naopak. Moc takových filmů jako Bubba Ho-tep jsem neviděl.

Bestie (1988)

Afghanistan 1981. Afghansko - ruská válka. Posádka ruského tanku brutalně vyvraždí afghánskou osadu. Přeživší mudžahedíni ozbrojení jen puškami a nenávistí pronásledují špičkově vybavený tank s vycvičenou posádkou. Snad všechny (nejen) válečné filmy zobrazují boj jen z hlediska jedné strany a druhou vykreslují jako krvežíznivé bestie, které si zaslouží jen smrt. Tady ne. Na obou stranách jsou dobří i zlý. Sympatie i antipatie si během filmu získají obě strany. Mimořádně zdařilý film, který nepotřebuje k zdůraznění pekla války monumentalní bojové scény.

Pohádka o Honzíkovi a Mařence (1980)

Ve stejném roce jako zemřel udatný Jan Lucemburský se narodil jiný Jan. Od narození až do dospělosti jej provází tři skřítkové. První BÍLÝ je hodný, druhý ČERNÝ je rarach který jej ponouká ke špatnostem a třetí ŠEDIVÝ je smíšek. Honzík se vydá na prahu dospělosti do světa a zažívá několik dobrodružství. Zaplete se s loupežníkem, upadne do zajetí a hlavně se zamiluje do rusalky jejíž jméno je nasnadě. Další výborný film Karla Zemana. Obával jsem se že stejně jako u ranných zemanových filmů bude i zde patrný vliv komunismu a propaganda (viz Podkova, Křeček). naštestí se tak nestalo. Mínusem je snad jen rozvleklost a pomalé tempo vyprávění. Ale ono je to film pro děti, tak to zas tak nevadí. Hezký příběh dokreslují chitlavé melodie a zpěv Heleny Vondráčkové.

Křeček (1946)

Tak tohle je maximalní agitační sračka. Zemana mám strašně rád, ale tento kratas který mu asi díky celkovému pojetí otevřel dveře k pořádným režiím je zhovadilost. zvířátka ze zahrady čelí společnými silami potopě. Stranou je pouze hamižný křeček. Potaji si vyrobí plavidlo na kterem chce ujet. Ale samozřejmě se utopí. Hned vzápětí přestane pršet a voda ustoupí. Zvířátka se zachrání a vesele se radují. No účel světí prostředky. i díky tomuto asi máme všechny ty krásné filmy pozdějších let.

Podkova pro štěstí (1946)

První z filmů s panem Prokoukem. Krátký 8 minutový kratas. Pan Prokouk si nevý rady se starou podkovou. A tak vznikne několik situací jako vystřižených z Pat a Mat. To je ta lepší část. Bohužel pak Prokouk najde v novinách inzerát na třídění věcí. A pěkně po budovatelsku navštíví sběrnu odpadů. Veskrze průměrná záležitost s agitačním koncem.