Pobřežní hlídka (2017)

Tak co to tu máme? Přitažlivé herce v padnoucích oblečcích, pláž, různé dopravní prostředky, bad woman, kriminální zápletku, vztahovou zápletku. Hlavně za mě: úžasná těla dvou hlavních sympatických herců, kteří dělají co umí.... No a můžete z toho udělat pecku a můžete to taky totálně podělat. No a to se tady stalo. Čekala jsem, kdy se začnu smát, ale upřímně jsem se zasmála snad 4 x a to většinou na konci filmu, ve chvílích, které tak ani tvůrci původně neplánovali k řachandě. Kamera a střih - špatně, špatně, špatně, v těch akčních scénách naprosto amatérské. Nakonec je mi líto těch herců, uděláte si svou práci dobře, nicméně ve výsledku by člověk zaplakal, že se snažili téměř zbytečně. OK, tak snad někdy příště.....

Dunkerk (2017)

Tak nějak má asi vypadat klasická filmařina. A hele - ono to úplně stačí a funguje to. Divák totiž není blbec, divák si spoustu věcí domyslí a prožije, i když mu to někdo třikrát nezopakuje. Cítila jsem vůni kůže, kovu a motorového benzínu z letadla Toma Hardyho, i vůni moře (no, možná to bylo tím, že jsem ho sledovala v letním kině...?) Bez patosu, čistě, lidsky. Takže za pět, jak jinak.

Proč právě on? (2016)

Čekala jsem totálně bláznivou komedii. Ale výsledek mě překvapil, mile, protože komedii uzemnil, zklidnil, ten vztahovej, romantickej prvek. Naštěstí ty "sweet" momenty netrvaly tak dlouho. Bavila jsem se, výbornej Franco - jak ho nemám ráda, tak tady byl cute, Gustav s francouzským přízvukem a samozřejmě "perníkovej táta", kterej je dobrej vždycky. Záchod prostě neměl chybu. Střet starého s novým světem, to je taky téma. No a Kiss? Co říct ...... Čekala jsem míň, dostala jsem víc. Určitě tenhle film chci vidět znovu. 4 hvězdy, dude!

Spider-Man: Homecoming (2017)

Hlavní představitel, u kterého necítím takový ten divný pocit trapna. Velmi slušný výkon, scénář se nepouštěl do zbytečných výmyků a salt, vzhledem k tomu, že bylo třeba Petra Parkra divákům představit a uvést a že skoro většina jeho budoucích "mates" je pod zámkem. No a nakonci je dobré se dozvědět, jak je trpělivost dobrá věc, i když ne vždy se vyplácí. Hmmmmmm.......

Dívka ve vlaku (2016)

Četla jsem knihu, nebyla špatná, prolínání životů několika žen, zajímavé rozuzlení. U filmu - obrovská bublina, velkohubá reklama.... Napětí z knihy, vnitřní prožitek a uvažování hlavní hrdinky do filmu nebylo přeneseno. Ano, skvělé obsazení. Plytké zpracování.

Kick-Ass 2 (2013)

Spojení ideálů superhrdinů s řezničinou opět pobavila. Žádné velké moralizování, Chloe v akci, kudrnatý Aaron, který se tady ještě neprojevuje jako ten sexouš, kterým se už brzo stane a Jim Carey - jak ho nemám ráda, tak tady přímočarý, bez toho jeho věčného pitvoření, příjemně překvapil. No a co nezmůžou svaly, na to vemte blitkobušek!

Captain America: Občanská válka (2016)

Jako fanoušek Marvelu dávám plný počet bodů. Objevily se nové postavy, které budeme potkávat v dalších pokračováních a k mé spokojenosti i nově objevený Ant-man. Mělo to myšlenku i spád, vizuelně perfektně zpracované. Chyběl snad už jen Deadpool :-) Co by byl svět bez komiksů.

Teorie tygra (2016)

Vysoké hodnocení za celkové zpracování a výborné herecké výkony. Hodnoceno z nadhledu je zde použita klišé představa ženského principu v podání Elišky Balzerové, její filmové matky Ivy Janžurové a dcery Táni Vilhelmové. Podsouvá divákovi, že hlavní hrdina nemá na výběr (stejně jako vám réžiséři takhle naservírují sympatického vraha nebo teroristu atd.) Otázka, proč hlavní hrdina neřešil svoji situaci jinak, se objeví jen okrajově. Takže divákovi naservírováno líbivě, což se asi nedá tvůrcům vyčítat. Ostatní už si musí člověk zpracovat sám.

Hybná síla (2015)

Ze začátku docela nuda, v druhé půlce se děj rozproudil. Olga - podívaná pro pány, jinak nijak neprokreslený charakter, který by víc zaujal. Škoda peněz na natáčení takovýchle filmů.

Bod zlomu (2015)

"Bohužel" jsem viděla původní film.... Ten byl postavený na adrenalinu a nevázané touze po svobodě, na vnitřním boji hlavního hrdiny dostát své povinnosti nebo nechat se tou nevázaností strhnout. V téhle nové verzi mohly zaujmout přírodní scenérie a mužné kouzlo Edgara Ramireze. Ostatní nefungovalo.