• Romantický

Prázdniny (2017) (seriál)

Seriál, který zpestří prázdninové večery. Je léto a bratranci spolu se svými dětmi vyrážejí na chalupu. Mi osobně se hodně líbila náplň pobytu a různorodost charakterů, ten Matonoha, mě upřímně dostal. Každý díl má něco do sebe a každý je něčím originální, i když musím přiznat, že třeba poslední nebyl úplně podle mého gusta. Každopádně není nic co bych mu jako celku vytkla, byl vtipný, plynul jak měl, postavy byly taktéž sympatické a April se strýčkem sousedem, ti tomu jenom dodali šmrnc. Proto dávám hodnocení, jaké dávám a doufám, že tenhle seriál nesklouzne mezi nejhorší.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Příjemný romantický seriál, který nevadí mé někdy až přespříliš romantické duši, neurazil mne, ničím nevyvedl z míry a nechápu, proč má tak mizivé hodnocení. Proč mu někdo dá odpad? Je to telenovela jako každá jiná, seriál, na který se stejně nikdo jiný než mnou zmiňované romantické duše dívat nebude. Tak proč těmhle lidem kazit radost a požitek ze seriálu. Viděla jsem jej před několika lety, ale pustila bych si ho znovu. Ne proto, že bych neměla co dělat, práce mám dost, ale tu chvilku, kdy mám něco dělat a přitom se můžu dívat si vždycky najdu. A těm, kteří jí odpad a nízké hodnocení opravdu dali, bych vzkázala: když vás to nebaví, tak se na to nedívejte/raději slušně, použila bych však horší výraz/ a dejte pokoj, ten, kdo si tu televizi bude chtít pustit si ji pustí a žádné negativní hodnocení, od blbců, kteří se podívají na jeden díl, je neodradí.

Příchozí (2016)

Film mi dal přesně to, co měl. Bavil mě, ne však humorným způsobem. Pokud se na něj díváte, musíte být pozorní v každé minutě, srovnat si myšlenky a vědět, kde a na co děj navazuje, pokud se zajímáte o podrobnější popis a chcete vědět na co se při sledování filmu zaměřit nebo spíše nač upozorňuji a co považuji za důležité, podívejte se do mého deníčku a přečtěte si můj zápis, doufám, že vás neodradí jeho délka. Film se mi líbil, měl hloubku a promyšlený děj, jehož podstata někomu docvakne hned, někomu později, třeba v závěru filmu, tak jako mě, a někomu vůbec, proto mu také někteří dávají méně hvězdiček než je zdrávo. Každopádně doporučuji, nechci tady psát dlouhý komentář, když jsem se rozepsala v deníčku, napíšu jen jedno, stojí zato se na něj podívat.

Kurz pro nevěsty (2017) (TV film)

Přeslazený, kýčovitý film, nevím, jakým dalším výrazem jej pojmenovat, jenom to nebylo ono. Musím uznat, že myšlenku měl dobrou, dokonce i ztvárnění nebylo tak hrozné, jenom mi na něm prostě něco nesedělo. Nevím co, možná ty dialogy a celé promyšlení děje. Když se na takový film rozhodnete dívat, není to jenom protože máte dlouhou chvíli, alespoň tedy ve většině případů, ale i proto, že u něm máte představu, něco od něj očekáváte a to podle mě nesplnil, měl být o lásce a o tom jak má kurz pro nevěsty těm budoucím pomoci. A možná v tom byl ten problém, celá ta myšlenka kurzu mi přišla nedokonalá, nepromyšlená. jako kdyby na sebe film nenavazoval, jako kdyby jej chtěli natočit během třiceti dní. Nemám ráda takovéhle rádoby počiny, proto když se dostáváme k tomu jej doporučit, musím před ním varovat, není to něco, co by za ten čas stálo.

Armageddon (1998)

Tenhle film mě překvapil, musím napsat, že jsem se vůbec neměla v plánu na něj dívat, ale když už ho v té televizi dávali, tak proč ne. Úplně mě pohltil, asi tak jako ostatní filmy podobného druhu, musela jsem se na něj dívat dokonce, to obětování, nasazení a rozhodnost ve chvíli, kdy se blížil konec světa. Výborně udělaný snímek, který si zaslouží jen to nejvyšší hodnocení, na nic si, alespoň podle mě nehraje a na rok, kdy byl natočen, vždyť já ani nepostřehla, že je z roku devadesát osm, opravdu dokonalé. O čem je si přečtěte v obsahu, já mohu jenom nalákat na strhující děj, kdy v několika okamžicích nevíte, co bude následovat, několik vtipných postav, jako například rusa na palubě a více než dvě hodiny, kdy se člověk prostě nedokáže odtrhnout od obrazovky. Rozhodnutí je však čistě na Vás, buď se na něj podíváte nebo ho oželíte.

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Pohodový a dobře udělaný film. Nic mi na něm nechybělo, jen se lehce lišil od původní hry Oscara Wilda, což mu ve své podstatě vůbec neuškodilo, pouze přidalo na hodnotě. Vtipné dialogy, pěkné prostředí a dobře zvolení herci, to všechno z něj dělá neokoukatelný snímek. Nemůžu hodnotiti stoprocentně, až natolik má očekávání nenaplnil, avšak druhá polovina si zaslouží vysoké hodnocení. Snímek doporučuji shlédnout, zároveň však doporučuji přečíst si divadelní hru, divák jedině tak pochopí, v čem se obě verze tolik liší.

Rande naslepo (2017)

Docela příjemný film, který celkově nepůsobil vůbec špatně. Líbila se mi ta myšlenka a hlavně to, s jakou podporou se Sali prokousal celým vzděláním. Není snad nic, co bych mu vytkla, splnil všechno, co jsem od něj očekávala, měl děj, který se neprotahoval, sympatické hlavní hrdiny, kteří uměli svou roli podat, dokázal zaujmout a na nic si nehrál. Myslím si, že se stojí za to na něj podívat, už jenom proto, že Saliya byl mnohem odvážnější než ostatní, nebál se rizika a po každém pádu se zvedl, otřepal a šel dál. Přitom byl silnější a ze svých chyb se poučil. Myslím si, že právě to mu hodně pomohlo. Takže pokud člověk váhá, já mu tenhle film doporučuji, na plné hodnocení sice nestačí, ale čtyři hvězdičky mu můžu s docela klidným svědomím dát.

Všechno nebo nic (2017)

Na naše poměry si myslím docela dobře povedený film. Mělo to děj, mělo to spád a i zajímavé rozuzlení. Takže za mě rozhodně pozitivní hodnocení. Jediné, co bych mohla vytknout byl ten moc rychlý konec, mohli jej trošku natáhnout a vůbec by mi nevadilo, kdyby do filmu zařadili scény s Liborem Boučkem, ještě u titulků jsem se náramně pobavila. A co by se stalo, kdyby děj trval namísto sto sedmi minut, minut sto dvacet? Vůbec nic, myslím, že by to filmu neuškodilo. Za mě se podívejte, je to nadprůměrná česká komedie, které stojí zato věnovat ty skoro dvě hodiny času.

Bláznivé mládí (2013)

Ten koncept, ten nápad, to ztvárnění, není nic, čím by mě tenhle film nedostal. Proto mi asi nezbude nic jiného než napsat snad nejkratší hodnocení, jaké jsem tady kdy napsala, a film rozhodně doporučit.

Matky na tahu (2016)

Tahle komedie mi připadala naprosto průměrná, alespoň z počátku, když se poté začal děj rozvíjet, naprosto mě dostala. Nepíšu, že nemá chyby, každý si na ní nějaké najde, ale podle mě se povedla. To nasazení být matkou a odhodlání něco změnit, i lidé se mění, asi jako Gven. Nebudu ho doporučovat, protože kdo nechce, se na něj nepodívá ani jej nepochopí.