• Romantický

Rudá jako rubín (2013)

Film mne zaujal natolik, že si musím co nejdříve pustit jeho pokračování. Nestává se mi to často, že bych byla tak zvědavá, nic mu nevytýkám, právě naopak, celý film chválím. Nechal člověka přemýšlet, úvod do děje několikalogie byl také srozumitelný, i když je pravdou, že zdaleka nevysvětlil všechno a nechal mě na pochybách. Právě proto potřebuji další díl! Já osobně a jenom za sebe film doporučuji, nebylo snad ještě nic podobného, co bych takto hltala pohledem.

Pád (2016)

Zajímavý film, donutil mě se dívat až do konce a ten mi ani teď není úplně jasný. Chápu, že se do sebe zamilovali, ale co se stalo pak? Tenhle film mne opravdu zaujal, spousta věcí se v něm vyřešila, spousta zůstala nezodpovězená a velké množství otázek mne napadá. Nemám nic k vytknutí, nemám žádné připomínky, jenom bych lehce dořešila ten konec. Celkově působil dobrým dojmem, nic nepřeskakoval, na nic si nehrál. Proto mi nezbývá než jej doporučit, je však jen na vás, jestli mou radu poslechnete.

Dokonalý šéf (2015)

Zajímavý film, který si alespoň podle mě zaslouží netradiční hodnocení. To mu však nejsem schopna dát, proto se raději budu držet toho svého. :D Není nic co bych mu vytkla, měl promyšlený děj bez menších výkyvů a prostojů, líbil se mi výběr hlavních postav i celkové ztvárnění. Podle mne jistě vhodný na dlouhý sobotní večer nebo jen chvíli, kdy si prostě potřebujete odpočinout. Co bych na něm vyzdvihla byla rozhodně ochota přizpůsobit se a přiznat, že nejenom já jsem dokonalý, sice až na konci, ale přeci jenom. Příběh jednoduchý, čas plynul a já doporučím, nemám totiž důvod, proč by ne.

Láska jako z románu (2015) (TV film)

Jednoduchý příběh jako z románu o poněkud komplikovanějším životě hlavních hrdinů. Musím napsat, že nebyl špatný, pokud bych tvrdila opak, lhala bych. Zápletku neměl, nebo nebyla tak viditelná. Tady už na začátku příběhu víte, jak dopadne a tak nějak už od něj cosi očekáváte. Má představa se naplnila, od tohoto filmu se nedá očekávat drama, nějaký komplikovanější děj nebo pohledy více postav, je o lásce a jelikož mám ráda podobné filmy s netragickým, místy usměvavým dějem, musím jej pochválit. Na mé plné hodnocení sice nestačí, ale doporučit jej romantikům, jako jsem já, rozhodně můžu. Je sice jen na vás, zdali se rozhodnete podívat, ale podle mě určitě stojí zato.

Vánoce s Hvězdou (2012) (TV film)

Zase ten useknutý konec, jak já je nesnáším. Ale zpátky k filmu. Moc se mi líbil, měl myšlenku a ne všechno se dalo předpokládat. Film s dobrým nápadem a příjemně rozvinutými osudy postav. Navíc snad není co mu vytknout a to se mi stává docela často, možná bych ale měla jednu výtku, dialogy. Místy moc táhlé, místy by to chtělo přidat nějaký nápad. Ale ve finále to nebylo vůbec špatné. Je to jen můj názor, ale myslím si, že by mohl mít trošku lepší hodnocení, první pozitivum je, že na něj dalo vůbec koukat, druhé, že typická pichlerka to taky nebyla a třetí, že dokázal místy i pobavit, strašně vtipná mi přišla ta střídavá péče o psa, člověk nepochopí. Doporučení vynechám, je jen na člověku, jestli si film pustí nebo jej přehlédne, já bych rozhodně volila tu první možnost. Konečná volba je však jen na vás.

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017)

Na film jsem ani neměla v plánu jít, jenže, když v kině nic jiného nedávali, tak co. Když jsme se usadili a film začal, první co mne udeřilo do očí, i když jsem o tom samozřejmě věděla už předtím, byl Hurvínek, přesněji jeho vlasy, kecky na nohách a Žeryk, tak k tomu snad nemám co dodávat, ta animace je hrozná, já bych si jej takto rozhodně nepředstavila, potom samozřejmě Mánička, tak ta prošla asi největší proměnou a nemyslím si, že zrovna povedenou, jediný, kdo se mi opravdu líbil, byl pan Spejbl, ten nezměnil vůbec a s tím bych i souhlasila, o paní Kateřině ani nemluvě, tu bych ani nepoznala, kdyby ji Mánička neoslovila. Co dalšího se mi nelíbilo, byl pubertální věk Hurvínka, kdy se jako puberťák opravdu chová. Děj se mi líbil, bylo to o něčem jiném, chvílemi jsem se pobavila, řekla bych že se ani moc netáhl. Celá animace loutek se mi velmi zalíbila, to jak jsou propracované, nejlepší, co jsem viděla. Paradoxně to nebyl Hurvínek nebo Mánička, do kterých bych se zamilovala, ale loutka, pan Žárovka, což mne trošku zaráží, když vlastně nebyl hlavní postavou filmu a na něj jsem do kina nešla. Když to tak vezmu a podívám se na klady i zápory celého filmu, myslím si, a to je jenom můj názor, že rozhodně není určen pro celou rodinu. Podle mě pobaví možná malé děti, které Hurvínka neznají z té loutkové podoby a nemají jej v ní vžitého. Stačilo mi jej vidět jednou a vím, že si jej tak brzo nepustím. Z pohledu animace postav zdařilý, z pohledu hlavních postav nikoli, příběh s dobrým nápadem, ale jakoby nebyl určen pro Hurvínka, víc by mi tam seděla nějaká jiné postava. Ve výsledku však docela příjemně strávených pětaosmdesát minut. Doporučení je z mé strany spíše pro malé děti, jednoduchý děj, žádná moc komplikovaná zápletka a postavy s jednoduchými charaktery.

Emoji ve filmu (2017)

Podle mě měl ten film v sobě víc než je jeho hodnocení. Skrýval kouzlo přátelství, chuť někomu pomoci a schopnost držet při sobě. Hodně mě překvapil, původně jsem neměla ani chuť se na něj podívat, když se potom všechno semlelo, začal mne dokonce bavit. Není nic, co bych mu vytkla, mi se líbil, takový, jaký byl. A Gen mu jenom přidal na kouzle. Nemůžu napsat, že byl bez chyby, to bych mu hodně přidávala, ale co můžu napsat s klidem, že ač jsem nápadu dát smajlíky do filmu vůbec nevěřila, ukázalo se to nakonec, jako celkem dobrý nápad s celkem pozitivním koncem. Film doporučuji, pro zasmání a taky proto, že smajlíky používáme úplně všichni. (Alespoň já neznám člověka, který by jej ani jednou nepoužil nebo jej při nejmenším, alespoň neznal ani o nich neslyšel. :-) )

Ki & Ka (2016)

Další ze skvělých indických filmu, alespoň tedy podle mě, tenhle ukazuje trochu netradiční pohled na vztah mezi mužem a ženou. Skvěle jsem se u něj pobavila, to jak projevoval své nadšení být umělcem mne dokonale dostalo. Přála bych si aby bylo víc takových mužů, právě protože v sobě víc vidím tu ambicióznější polovičku. Film se mi líbil, dokazoval, že nic není nemožné a pokud chcete, dokážete překonat všechny nástrahy. Možná bych jej lehce zkrátila, na můj vkus nepotřeboval ty dvě hodiny, nicméně musím uznat, že se film opravdu povedl, nic nebylo přehnané a nic nepřebývalo. Donutil člověka přemýšlet a právě to se mi u takovýchto filmů líbí. Doporučení nechám stranou, kdo chce, film si vyhledá a kdo nechce, tak nevadí, je to jenom jeho rozhodnutí a jeho preference.

Holky z lepší společnosti (2003)

Popravdě? Čekala jsem něco lepšího. Po přečtení obsahu jsem měla chuť se na film podívat, myšlenku měl, to mu nejde upřít, snažil se divákovi ukázat něco jiného, než je běžné, dítě učí dospělého a naopak, co se týče děje taky bych přivřela obě dvě oči, ale dialogy, to jak se film táhl. Ani konec mu neprospěl a nepřidal na hodnotě, proto jej hodnotím spíše záporně. Jasně, měl světlé chvilky, při některých příležitostech jsem se i bavila, ale tohle rozhodně nenapraví ostatní chyby. Doporučení filmu se zdržím, udělejte si svůj názor.

Manželská rána (2013)

Nebudu psát, že je to výborná komedie, na můj vkus už to začíná být poměrně klišé, ale zasmála jsem se, vlastně ne nezasmála, já se celý film válela smíchy po podlaze. Prostě skvělá myšlenka, promyšlený výběr herců a neskutečně brilantní ztvárnění. Opravdu nemám co vytknout, co zlepšit, ani na co nadávat. Nemůžu nic jiného než tenhle film doporučit. Splňuje totiž všechno, co komedie splňovat má, zaručeně se při sledování nebudete nudit, alespoň ne v případě, že máte alespoň minimální smysl pro humor.