• Romantický

Take me out (2017) (pořad) odpad!

Vyloženě špatný nápad udělat takový pořad to nebyl. Ale po jednom díle omrzí, nemá to šťávu, pořád se to opakuje a holky, které jsou jen další do tuctu se nakrucují před televizními kamerami a z jejich úst vychází nesmyslné žvásty. Nevadí mi seznamovací pořady, tento mne však naprosto dorazil. Jakoby se tvůrci snažili zaujmout cílovou skupinu lidí, ale vůbec nevěděli, jaká to je. Navíc někdy to tak pokazí, když je tam někdo obstojný, dají tam něco, co ho odrovná nebo druhý extrém, ti, co se odrovnají svým způsobem sami. Svůj komentář přitom píšu v době, kdy už jsem několik dílů viděla a na další se v žádném případě nehodlám dívat. Stejně tak sledování nedoporučuji, myslím si, že tento pořad je jen ztraceným časem a vyhozenými penězi.

Nearlyweds (2013) (TV film)

Nemyslím si, že by si tento film zasloužil tolik odpadu. Je příjemně natočený, netáhne se a dokáže rozesmát. Moc se mi líbil i námět a ten konec neměl chybu. Člověk se u něj nenudí, alespoň já ne. A není nic, co bych mu nějak zásadně vytýkala, dokonce tady z chyby udělali přednost - s málo herci dokázali natočit film plný zvratů a překvapivých okamžiků, kdy si hlavní hrdinky postupně uvědomují, jací jsou vlastně jejich manželé a že žádný z jejich mužů není bez chyby. Mohou tedy své chyby napravit a poučit se z nich. Film doporučuji na zakrácení dlouhé chvíle, není to nic, co by bylo možné sledovat stále dokola, jednou za čas však neuškodí. Konečná volba je však na vás, já jenom mohu dodat, že alespoň jednou se zasměje každý.

Galakoncert Kapky naděje (2017) (pořad)

Moc se mi líbí ten projekt. Možnost, jak můžou zájemci podpořit dobrou věc. Kapka naděje není jen tak obyčejná nadace, je to nadace, která pomáhá a dává lidem více než jen tu kapku naděje. Díky právě této nadaci se může zdraví pacientů, a to především těch dětských, posunout k lepšímu. Není nic, co bych mohla vytýkat, nezbývá mi než chválit. Dělají se zápalem dobrou věc a za to jim patří ten největší dík.

Kouzlo Vánoc (2015) (TV film)

Velice pěkný film, dokonce se nebojím napsat, že byl krásný. Jeho konec mne rozbrečel, v dobrém samozřejmě. Byl tak nepředvídatelný a než jsem se nadála, už končil. Nezměnila bych na něm vůbec nic a kdybych přece jenom něco změnit musela, byl by to moc rychlý konec, já bych jej trošku protáhla. Kromě toho byl skvělý právě proto, jaký byl. Nejde říct nebo napsat, co se mi na něm líbilo nejvíce, asi ta odvaha a odhodlání Kate, která toužila po tom najít pravdu. Film bych doporučila romantickým duším, je to totiž stoprocentní slaďárna a tomu, kdo tento typ filmů nevyhledává se prostě nebude líbit, stejně tak ani nemusí sednout oněm romantickým duším, nezbude vám proto nic jiného, než to risknout.

A Christmas Reunion (2015) (TV film)

Nevím, jak u ostatních, ale podle mě, ani podle hodnocení se žádný velký úspěch nekonal. Myšlenka filmu byla dobrá, ale něco mu chybělo, no, trošku víc. Ten nápad nebyl dotažený, příběh filmu byl chabý a už mnohokrát okoukaný. Postrádalo to šmrnc, jiskru. Ani hlavní hrdinové mi nebyli příliš sympatičtí, možná bych děj zasadila do prostředí o dobrých deset let dříve, takhle mi hrdinové připadali moc staří. Není to tak, že bych chtěla tenhle film jenom kritizovat, opravdu ráda bych na něm našla něco pozitivního. Ale pravdou je, že mi nesedl. Možná ostatním ano, co já vím. Nechci však nikoho odrazovat od toho, aby se na film podíval, zároveň jej do toho také nechci povzbuzovat. Prostě, kdo chce, ať se na něj podívá, ale žádnou senzaci bych od něj rozhodně nečekala. Možná vás docela příjemně překvapí.

Mise nový domov (2016) (pořad)

Myslím si, že je to dobrý pořad, který je jako jeden z mála o něčem. Je mi jedno, co píšou ostatní, vždycky se snažím mít svůj vlastní názor a nenechat se nikým ovlivnit. Líbí se mi to, jak pomáhají těm, co to potřebují. Každý z těch příběhů má své kouzlo, každý se mi líbí pro svou originalitu. A žádné dva nejsou stejné, asi tak jako lidské životy. Ti kterým se pořad bude líbit ho ohodnotí kladně, ale bohužel je spousta těch, kteří jej ohodnotí záporně nebo mu dají odpad. A já ani nevím, proč? Vždyť tohle je jeden z mála projektů, které se tv nova opravdu povedly a jsou, alespoň podle mě, smysluplné.

Rozchod! (2006)

Kdybych věděla, že to skončí takhle, asi bych se na tenhle film nedívala. Nevím, čekala jsem něco jiného. Trochu víc romantiky a konec, kdy se k sobě vrátí a všechno překonají, jenže to je jen má představa, jež se vymyká té od tvůrců. Na film jako na takový si v žádném případě nemůžu stěžovat. Docela jsem se bavila, nepostrádal myšlenku a příjemně ubíhal. Problém je však ten konec a celkově se to neubíralo směrem, jaký jsem čekala. Proto dneska doporučovat nebudu, film nesplnil mé představy, možná, že vaše splní.

Svatby podle Mary (2001)

Tenhle film byl poloromantická slaďárna s chybým dějem, které nejde nic nevytknout, resp. pochválit. Zpočátku působí dobře, ale čím déle se díváte, tím více vám připadá jako klišé. Není na něm nic reálného, nic co by stálo za pozornost, tedy kromě výkonů herců, které nebyly nejhorší. Námět tu byl, nápady na vylepšení taky, jen je tvůrci nedokázali dotáhnout do konce. Kdyby tu sem tam zazněly nějaké lepší hlášky nebo vylepšené dialogy, bylo by to fajn. Divák se však po celou dobu nedozví nic závratného, nepobaví se, ani nic dalšího. Nechci psát, že to byl propadák, protože nebyl, ale strašně moc toho tomu filmu chybělo. Tvůrci z nápadu mohli vytřískat daleko víc. Proto film doporučuji-nedoporučuji, ale zvažte sami, jestli mu opravdu ony skoro dvě hodiny chcete věnovat.

Kolej Sv. Trajána 2: Legenda o zlatu rodu Frittonů (2009)

Podle mě bylo tohle pokračování stejně dobré, jako jednička. Přiznám se, že jsem o něm až do dnešního dne nevěděla a hned jsem se na něj musela podívat. Líbil se mi a docela jsem se nasmála. Holky ze St Trinian¨s umí docela dobře překvapit. Ten nápad s legendou i se Shakespearem, hlavně s tou jeho hrou, to nemělo chybu. Není nic, co bych filmu vytkla, je stejně originální a má šťávu. Proto jej doporučuji, jednu výhodu přitom má. Nemusíte se dívat na jedničku, aby jste jej pochopili a porozuměli mu.

Který je ten pravý? (2017)

Podle mě nebyl tento film špatný, ano, měl chyby, ale který film je nemá? Co bych na něm pochválila? Určitě námět, ten se povedl a měl něco do sebe, stejně tak výběr postav, všichni se k sobě výborně hodili a báječně se doplňovali. Reese ztvárnila svou roli výtečně. Film nepostrádal vtip a místy se objevila i nějaká ta romantická scéna. Co filmu vytknout? Tak těžko říct, určitě mu něco chybělo, postrádal jiskru, šmrnc. A nebylo by od věci trošku rozvinout scénář, přidat víc napjatějších okamžiků, trošku něčeho, co by film rozjasnilo nebo prozářilo. Pokud se však trošku zamyslím, myslím, že se celkem povedl a řadit jej mezi průměr nebudu. Doporučení jen pro ty, kteří se na něj opravdu podívat chtějí. Třeba moje hlavní motivace k dokoukání byla Reese, nevím, jestli bych se na film podívala, kdyby v něm nehrála.