• Romantický

Dámský klub (2018)

Tak tomuhle říkám komedie. :D I když se zde prolínaly čtyři příběhy, každý jiný a něčím specifický, byl tento film opravdu povedený. Líbilo se mi, jak tvůrci dokázali využít motiv padesáti odstínů, i když to o nich až tak úplně nebylo. Ale copak jste nečetli tu knihu? Je to o láce, o kompromisu a o schopnosti se změnit, přizpůsobit se. Každá z členek klubu začala úplně jinde a kde skončily? Přesně tam, kde měly! Nejde napsat, co se mi nelíbilo, asi proto, že nic takového nebylo. Všechno do sebe zapadalo, dokonce i sám život. Film rozhodně doporučuji, určitě se u něj alespoň jednou zasmějete.

Tvoje tvář má známý hlas (2016) (pořad) odpad!

Já osobně si myslím, že tenhle pořad nepotřebuje pět sérií natož jednu. Pokud se chce někdo převléct za hvězdu a poskakovat po pódiu, je to jeho věc. Já se však na tenhle televizní výmysl odmítám dívat, nestaví totiž na ničem, co bych opravdu ocenila. Pokud chce být někdo hvězdou, musí se jí stát ne nesmyslně poskakovat podle předlohy. A jako velkolepou show bych to rozhodně nenazvala, tady podle mého názoru vystupují herci, kteří nechtějí být hvězdy, spokojí se s pseudohvězdami. Tento pořad jde mimo mě a je mi jedno, jak moc povedené to vystoupení bylo. Ten kdo se na něj chce dívat a baví ho, ať se na něj dívá. Já raději přepnu program.

1 proti všem (2018) (pořad)

Zatím to vypadá docela dobře, oproti jiným počinům této, ale i dalších televizí, uvidíme co se z toho vyvine. Líbí se mi ten nápad, ale mrzí mě, že je opravdu velmi malá pravděpodobnost výhry. Nebo alespoň toho, že se trefíte. :D

Krejzovi - Narozeninová překvápka (2018) (epizoda)

V úvodu obsahu píšou, že je to komediální seriál. No, upřímně?, já fakt nevím. V první půl hodině jsem se nedozvěděla zhola nic a okamžiky, kdy jsem se opravdu zasmála by se daly spočítat na prstech jedné ruky. Až v posledních dvaceti, co dvaceti, deseti minutách jsem se opravdu za břicho popadala, alespoň tedy v rámci možností. Doporučovat to asi nemá cenu, uvidím, co se z tohoto seriálu vyvine. Každopádně podle prvního dílu předpokládám, že tvůrci zase šlápli krapet vedle a vzali si na sebe příliš velké sousto.

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Je pravdou, že mám akční filmy ráda. Přežít bych bez nich asi mohla. Mám ráda to napětí, minuty, které hrají v příběhu neuvěřitelnou roli a schopnost nemyslet jenom na sebe a dokázat při tom zachránit svět. Tohle všechno tenhle film má, ale tím jsme alespoň podle mě skončili. Je pravdou, že mu nechybí zápletka, tak dokonalá, že by se v ní čert nevyznal. A každou chvíli máte za padoucha někoho jiného. Dialogy jsou kapitolou sama pro sebe, nejsou špatné, ale doladěné taky ne. A všechno ostatní? No já nevím, mám za to, že film by měl délkou odpovídat svému obsahu, tady však ta délka značně přesahovala onen již zmíněný obsah. Film byl prostě neskutečně dlouhý, stačilo několik minut vynechat, něco zkrátit a nezamotávat do toho tolik postav. A bylo by to úplně o něčem jiném. Nechci ten film shazovat, každému se líbí něco jiného, ale co udělat můžu je, že se neztotožním s názorem ostatních, podle databáze má tenhle film přes osmdesát procent, já to vidím tak na šedesát, je to však jen můj názor, proto hodnotím průměrně.

Elle: Příběh moderní Popelky (2010)

Nápad to byl dobrý, stejně jako všechny ostatní moderní popelky, ovšem zpracování, tak o tom se to říci nedá. Už od první chvíle působí film jako neskutečné klišé, několik prvních rozhovorů působí strojeněji než mnohdy celý film. Kostýmy jsou přeumělkované a herci mají k sympatiím daleko. Tentokrát jsem byla opravdu upřímně ráda za možnost část filmu přeskočit, některé poznámky vypustit a mít film co nejrychleji za sebou. Jediný herec, který mě donutil vydržet u tohoto filmu byl Sterling Knight, se kterým už jsem viděla pár filmů a zajímalo mne, jak bude působit tentokrát. Musím napsat, že závěr působil mnohem pozitivněji než celý film a konec mu dokázal alespoň trošku napravit reputaci. Tentokrát nedoporučuji, a to ani na ukrácení dlouhé chvíle. Existuje milion různých možností, jak trávit čas lépe a užitečněji.

Hotel Transylvánie 3: Příšerózní dovolená (2018)

Jako pohádka pro děti to nebylo špatné. Ale když se tak nad tím zamyslím, tak ani dospělí by se u toho nemuseli nudit. Jediné, co bych tomuhle filmu asi vytkla by byl příliš urychlený konec, alespoň tedy podle mého čtrnáctiletého bratra. Mi se film líbil takový, jaký byl. Jasně, už to není to, co byly díly předchozí, ale divák se i tady výborně pobaví. Některé hlášky mě fakt dostávaly a byla jsem ráda, že bylo kino v tenhle čas téměř prázdné. Grafika i děj byly tentokrát opět skvělé a já marně uvažuju, co mám ještě do komentáře napsat. Každopádně film se mi líbil, nic nepostrádal a i s českým dabingem obstál velice dobře, proto jej víceméně doporučím, každému se může něco nepozdávat, tak proto jenom to víceméně. Já hodnocení ani teď ubírat nebudu a hodnotím stejně, jako u předešlých dvou dílů. Tedy pozitivně a nadprůměrně.

Tamasha (2015)

Indické filmy se mi líbí, ale tady tím si nejsem úplně jistá. Není to jako ty předešlé, i tento je jiný. A nevím, jestli v dobrém slova smyslu. Ano, každý by si měl jít za svým snem, každý by se měl chopit příležitosti a nenechat si diktovat, co má dělat a kdy. V tomhle mě film příjemně překvapil, na druhou stranu mu chybělo něco, co ty ostatní mají, ale nedokážu přesně definovat, co. Na to by jste se mě ptali zbytečně. Film není špatný, příběh o příbězích, znovu objevené lásce, nejen k dívce, ale i k sobě, je vším dohromady, je komedií, je dramatem, je filmem romantickým, dokáže vyvolat slzy nejen štěstí, ale i smutku. Proto se mi líbí takový, jaký je. I on má své nedostatky, neřekla bych, že je perfektní, ale průměrný taky není. Podle mě stojí zato se na něj podívat, při nejhorším jej můžete vypnout.

Alibi na klíč (2017)

Já nevím, mi to až tak vtipné nepřipadalo, ale to je samozřejmě jen můj názor. Jasně, alibi na klíč by mohlo nějakou dobu fungovat, ale nakonec by se to stejně provalilo. Tenhle filmařský počin měl dobrou myšlenku, ale podle mě mizerné provedení. Na můj vkus tady bylo až moc postav, nikdy nekončící zápletky a jedna obrovská kamufláž. Jedna scéna střídala druhou, bez jakéhokoli ladu a skladu a celé mi to připadalo až moc chaotické. Na druhou stranu, u některých situací jsem se opravdu dobře pobavila, jenže jsou tady i ty, které nebyly úplně podle mých představ. Film se na můj vkus až nekonečně táhl a chyběla tomu jiskra. Ani můj spolehlivý identifikátor nezabral, nerozbolela mě od smíchu bránice. Takže se tenhle film k těm dobrým, alespoň dle mého názoru, nepřidá. Nemá smysl doporučovat, protože díky vysokému hodnocení si jej stejně většina lidí pustí. Má smysl jenom varovat, že přílišná očekávání, jako byla ta má, se nevyplácí.

Da Vinciho poklad (2006)

Brakovní film třetí kategorie, který se na první pohled zdál alespoň průměrný. Vypadal dobře nejen podle ukázek, ale i příběh, který se skrýval v pozadí nabízel víc. Bohužel tohle je na tomto filmu jediné pozitivní. Už od začátku nabízí divákovi nedotažené scény, které ve sledu událostí nepůsobí nijak přesvědčivě. Akce, kterou se film snaží zachránit jenom navozuje dojem něčeho akčního. Celou dobu se mi zdálo, jakoby tomu celému něco chybělo. Pointa byla jasná, cíl taky, jen se jej tvůrcům nepodařilo naplnit. Celé to pak zakončil výbuch a divák se ani nedozví, jak to pokračuje, prostě nic, ani ň. Takže za mně nedoporučuju, jsou jiné filmy, s mnohem sympatičtějšími herci, tedy dle mého názoru, které člověka potěší, nezklamou a rozhodně stojí za to se na ně podívat. S tímto počinem bych být na vašem místě neztrácela čas.