• Romantický

Sonu Ke Titu Ki Sweety (2018)

Příjemný film s výraznou zápletkou, která není ani tak romantická, jako vtipná. Musím napsat, že mi ty dvě hodiny uběhly velmi rychle, a to nejen díky ději, příjemně jej podpořil i hudební doprovod. Tenhle film patří především ke klasickým Bollywoodským snímkům. Obsahuje všechno, co od takového filmu můžete čekat, nenechá se ničím zahanbit a nese se v příjemném komediálním duchu. A i přesto, že je to místy jako na houpačce a vy přesně nevíte, kterým směrem se bude ubírat, může příjemně překvapit. A to nejen koncem, nýbrž celým dějem. Stačil kousek a uvažovala by jsem nad plným hodnocením, ovšem fakt, že existují i lepší Bollywoodské snímky mne utvrzuje v tom, že mé čtyři hvězdičky budou muset tentokrát stačit. Vždycky se snažím na závěr připojit doporučení, tentokrát nechám volbu na samotných potenciálních divácích. Myslím si, že těm, kteří tento typ filmů vyhledávají a typické Bollywoodské filmy se jim líbí, si něco pozitivního najdou i tady. Tedy dle mého názoru, samozřejmě.

Hora mezi námi (2017)

Nečekala jsem nic světoborného, ale musím uznat, že to vypadalo docela nadějně. Podle mě existují výtečné filmy, ale i propadáky, tohle nebylo ani jedno, ani druhé. Příběh sám o sobě dost silný, zpracování hodně slabé. Na začátku se to rozbíhá celkem slibně, poté začne děj jakoby stávkovat a člověk se hodnou chvíli neposune v příběhu vpřed. Potom, když už se konečně něco dít začne, uběhne to až příliš rychle. Uvažuji, jaké hodnocení mám napsat, co se mi vlastně na filmu líbilo a co naopak ne. Tady se asi chvíli pozastavím, film má hodně silný a emotivní námět, vynikající herecké obsazení, zápletku, kterou by mu kdejaký román mohl závidět, ale zpracování, popravdě, za moc nestojí. Ty dialogy, ta dějová linie, prostě absolutní propadák. Něco se tady táhne, stále se dokola opakuje a závěr nepřichází. V několika momentech se to tvůrci snaží nějak dát dohromady, pozvednout a doladit. V dalších okamžicích se však propadají stále hlouběji. Navíc konec je koncem sám o sobě, tohle by snad nevymyslelo ani největší jelito. Proto je mé hodnocení o krapet horší, než by si, alespoň podle mě film zasloužil.Film doporučení asi nepotřebuje, myslím si, že kdo má zájem si jej pustí. Ony osoby však musím varovat, ničeho extra se, alespoň dle mého názoru, nedočkají.

Daleko od hlučícího davu (2015)

Silný příběh, takový, kterému nechybí napětí, když ho nejmíň čekáte, takový, který vás rozesmutní a rozveselí zároveň. Energie z něj čiší doslova v každé minutě, nechybí v něm odhodlání, očekávání, ale ani láska. Ta i když ji člověk nevnímá dokáže docela dost otřást jeho základy. Dlouho jsme neviděla nic podobného, s tak výborně podanými hereckými výkony, že se mi ještě teď třesou ruce a běží mi mráz po zádech. na druhou stranu se musím usmívat, protože na nic lepšího a hlavně přesvědčivějšího se mi dosud nepodařilo narazit. Tenhle příběh cením vysoko, opravdu vysoko. Je to příběh, který chytí za srdíčko a myslím si, že každý si v něm něco najde, i když to není zrovna romantik nebo alespoň krajní podporovatel tohoto žánru. zanechá ve vás stopu, alespoň si to tedy myslím, a osloví vás, tedy doufám. Já bych na něm neměnila nic, pokud totiž zapřemýšlím, jediná změna a všechno by mohlo dopadnout jinak, celý koncept by se mohl zhroutit jako domeček z karet. Ještě dovolte pár posledních vět mého komentáře. Já jej podporuji, líbí se mi a dostal se mi pod kůži, právě proto jej sama za sebe doporučuji, myslím si, že každý, komu romantika nevadí, by jej měl vidět. A dokázat se do něj vžít, stát se na ty dvě hodiny jeho součástí. On si to totiž zaslouží! A dle mého názoru opravdu nebudete litovat.

Avengers: Infinity War (2018)

Celé kino zůstalo po jeho skončení jako opařené. Všichni jsme nevěřícně hleděli na plátno a říkali si: to si z nás jako dělají srandu? Film nebyl nejhorší, nechyběla akce a všechno, co k Avangers patří, jen ten konec mne opravdu naštval. Tvůrci mají jediné štěstí, že film příští rok pokračuje. Jenom díky této skutečnosti mu nedávám odpad!. Myslím, že i český dabing se docela povedl, jenom nový představitel Spider-mana mi neseděl. Ale to je jenom můj problém. Doporučení se ode mne čtenář komentáře nedočká, ale podle počtu procent si myslím, že se na něj většina lidí stejně podívá.

Rosamunde Pilcher - Mraky nad mořem (2007) (epizoda)

První jsem si říkala, jestli má vůbec cenu psát komentář, ale nakonec proč ne? Aby nebyl moc dlouhý, dovolte mi pár vět. První kritiku těch, kteří dávají odpad!, kdo se nechce dívat, ať se nedívá. U Pichlerky víte, co čekat už po prvním filmu, všechny jsou totiž na jedno brdo nebo taky kopyto, stačí si vybrat. Myslím si, že si nezaslouží tak špatné hodnocení, tenhle film je povedený, stejně jako ostatní, ale to píšu asi proto, že jsem romantická duše. Já kritizovat nebudu, je pravda, že chyby tady byly, stejně tak jako střih, dialogy a vlastně, kdo chce, něco si vždycky najde. Asi vidím hodnocení jinak, ale jak říkám, je to jen a jen můj názor, nikomu jej nenutím a nemusíte se mnou souhlasit. Kdo chce, na film se podívá a budu doufat, že to nebude jen samý odpad!, přeci na něm něco pozitivního být musí, nebo ne?

Léto snů (2016) (TV film)

Čekala jsem málo, ale i málo může být někdy hodně. Tenhle film se mi líbil, měl zápletku, která opravdu stála zato, příběh, který se rozvíjel v každé jeho minutě a konec, který mne velmi potěšil. Nemůžu napsat, že by byl kdovíjak úžasný, bez chyb a nějakého toho ale. Co však napsat můžu je, že nebyl zase až tak hrozný. Žádná z postav mi nevadila, nic se mi nezdálo přehnané. Všechno do sebe zapadalo a děj plynul. Jako bonus na závěr byl alespoň pro mě poklad, který našli, i když to zrovna nebylo to, co by někdo z nich čekal. Podle mého názoru si zaslouží lepší hodnocení, ale jak píšu, je to jen můj názor. Může příjemně překvapit nebo taky zklamat, to však divák nezjistí, dokud se nepodívá.

Noc v muzeu: Tajemství hrobky (2014)

Dala bych i vyšší hdnocení, ale to by nesměl být konec takový, jaký byl. Tady se prostě, alespoň podle mě, nepovedl. Jinak hodnotím nejvíc kladně, jak můžu. Vtip byl tady na každém kroku, ani pořádně nevím, co napsat. Nejjednodušší asi bude, když se na film podíváte sami a zhodnotíte ho. Nic jiného v tuto chvíli poradit nemůžu.

Zombie (2018) (TV film)

Dala bych i vyšší hodnocení, ale mě to jako staršího diváka prostě neoslovilo. Na mě tady bylo hodně protáhlých písniček, málo promyšlený děj, no vlastně, on byl promyšlený dost. A divák se zde setkává s docela zajímavým a netradičním pojetím zombíků, takže to až tak k zahození není. Je tady ovšem jeden problém, pojetí ideání. Pro děti, konkrétně holčičky, do dvanácti let možná, starší divák bude jistě usínat. Z pohledu mladšího diváka paráda, z pohledu staršího propadák, ale protože se mi jako celek líbil, dávám mu tohle hodnocení. Je to ovšem jen a jen můj názor.

Zmenšování (2017)

Nemůžu napsat, že bych tím filmem byla nějak okouzlena. Nedokážu se ani pořádně rozhodnout, jestli se mi líbil nebo ne. Na jednu stranu byl skvělý, na druhou si větší blbost nedokážu představit. V první polovině se všechno ubíralo zajímavým směrem, potom se to však zvrtlo a už mi něco vadilo. Není nejhorší, ale ani nejlepší, dává člověku možnost dívat se na svět jinak, dívat se jinak na životní styl a problémy, které mohou nastat, ať už je člověk malý nebo velký, stejně se jim nevyhne. Kritiky mám hromadu, ale i pochval, všechno je to však z mého subjektivního pohledu. Chce to film vidět a udělat si na něj vlastní názor. Já myslím, že směr, kterým se odvíjel, zejména na konci, měl být úplně jiný. Je to však jen můj názor.

Ten pravý pro mě (2008) (TV film)

Je pravda, že nápad to mělo, ale to je tak všechno. Pokud bych se na tento film měla dívat vkuse a nedělat nic dalšího, asi bych usnula nudou. Není nic, co by mě na něm oslovilo, možná ten nápad, potom docela ucházející zápletka. Jinak vůbec nic. Že by herci zazářili také nelze napsat, takže vlastně nevím, co pochválit. O odpadu tady nemůže být řeč, existují i horší filmy, o průměru či něčem lepším, také ne. Proto za mě jenom hvězdička, je tady spoustu věcí, které mohly vyjít lépe a vnést do tohoto filmu jiné světlo. Doporučovat nebudu, protože mi samotné nesedl, v žádném případě také nevyvracím, že jej někdo může považovat za výborný. Chce to zkusit a zjistit, jestli vás obstojí.