Torgal

inžinier na voľnej nohe

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66
    • 22.4.2019  14:50
    Skleněný (2019)

Fanúšikovia Vyvoleného a Rozpolteného si takto pokračovanie ich obľúbených filmov zrejme nepredstavovali. Skoro celý film strávime zavretý v ústave, kde sa psychiatrička snaží presvedčiť ústrednú trojicu, že sú vlastne úplne normálni. Áno, je to plytvanie potenciálom námetu a tiež je to po väčšinu času aj nuda. Apropo ústav: Sú tu zavretí mimoriadne nebezpeční jedinci zodpovední za smrť mnohých ľudí, ale ostraha stojí za starú belu. Napríklad Mr. Glass, ktorý by mal byť neustále na drogách, sa po nociach vozí chodbami na kolieskovom kresle a hackuje bezpečnostné kamery. Ako sa pritom dostáva zo svojej cely sa nevysvetlilo už vôbec. Scenár si ale takéto stupídne zabezpečenie vyžaduje, bez toho by bol Glassov idiotský plán nerealizovateľný. V závere sa Shya podľa svojej obyčaje vytasí hneď s niekoľkými twistami, z ktorých zaujímavý je ale iba jeden a zvyšok je z kategórie WTF. 5-/10

• 22.4.2019  14:50

Nenáročná komediálna jednohubka, ktorej hlavnou devízou je telo Gal Gadot vystavované v rôznych atraktívnych konfiguráciách. Je to síce smutné, ale mne to celkom stačilo. Zábava je to inak veľmi ľahká, určite nič čo by utkvelo v pamäti. 5+/10

• 22.4.2019  14:49
    Surfařka (2011)

Tento film ťahá dopredu sila skutočného príbehu Bethany Hamiltonovej, lebo režisér sa veľmi nevyznamenal. Pod jeho vedením pôsobí film častokrát ako skratkovitý Baywatch s občasnými odbočkami k duchovným precitnutiam. Tento film je určite vhodný pre stretnutia kresťanskej mládeže, ale už menej pre mňa :-) 6/10

• 22.4.2019  14:49
    Vice (2018)

Hmm, toto už prekročilo hranicu medzi filmom a dramatizovaným dokumentom, samozrejme veľmi tendenčným. O tom, že by som dostal nejaký objektívny pohľad na Dicka Cheneyho nemôže byť ani reči, toto očividne točili ľudia, ktorí ho v láske nemajú. A dokument, ktorý ma chce zmanipulovať je nahovno dokument. Fyzická transformácia Balea je síce úctyhodná a pár krát som sa dobre pobavil (hlavne pri záverečných titulkoch v polovici), ale ten pocit z vymývania mozgu bol príliš. 5/10

• 22.4.2019  14:48

Čudný dvojpríbeh/životopis o jednej ženskej, ktorá napísala kuchársku knihu a druhej ženskej, ktorá z nej o pol storočie neskôr varí. Neviem čo k tomu dodať, je to asi tak pútavé ako znie. Ale Amy Adams je zlatíčko. 5+/10

Bumblebee (2018)

Po pozitívnych ohlasoch som čakal menšiu lobotómiu. Samoúčelných explózii bez Baya ubudlo a sústredenie sa na nostalgickú 80’s atmosféru a budovanie vzťahu medzi Bumblebeem a sympatickou Hailee Steinfeld bol dobrý ťah, ale na pozadí sa tam stále riešia príšerné blbosti medzi autobotmi a decepticonmi, ktoré ten dobrý pocit zo zvyšku ťahajú nadol. 6+/10

Pašerák (2018)

Starý pán Eastwood sa vrátil pred kamery s podobne oldschoolovým príbehom a hoci už pôsobí dosť chatrným dojmom, réžiu má stále pevne v rukách. V jadre je to pohodový feel good film, ktorý si ľahkosť a nadhľad drží i napriek prítomnosti drogových dílerov a vážnejších podtónov (zomierajúca manželka). Koniec je v podstate idylka, ale rád som ju Clintovi doprial. 7+/10

• 22.4.2019  14:47
    Favoritka (2018)

Nevidel som Humra ani Jeleňa, keď je toto ale režisérov zďaleka najnormálnejší film, tak ďakujem pekne. Dej je jasná historická fikcia sústredená na intrigovanie a rozmary trojlístka dám v hlavných úlohách, ktorá ma vďaka ich hereckým výkonom a netradičnému snímaniu keď už nie bavila, tak prinajmenšom fascinovala. Neviem síce čo bolo zmyslom tohto filmu, ale o to tu asi až tak nešlo. 7-/10

• 22.4.2019  14:47

Prvý diel bol celkom fajn darček pre fanúšikov sveta Harryho Pottera, o dvojke to však povedať nemôžem. Viním z toho hlavne Rowlingovú, ktorá spísala scenár, lebo namiesto rozprávania zaujímavého príbehu len prešľapuje na mieste a sústredí sa na nezáživné rýpanie sa v tom, kto je koho príbuzný. A toto absolútne nefunguje, lebo k postavám, okolo ktorých sa to točí nemám vybudovaný žiadny vzťah. Okrem úvodnej scény Grindelwaldovho úteku tu tiež nie je nič čo by zaujalo vizuálne, Yates produkuje len generický trikový koktejl do ktorého sú roztodivné bytosti nasilu nastrkané asi len preto, že film sa stále volá “Fantastické zvery”. Na “Grindelwaldove zločiny” sa ale nedostane - ak sa za ne teda nepovažuje jeho úmysel zabrániť druhej svetovej vojne. Celý tento “produkt” na mňa pôsobí dojmom snahy vyvariť čo najviac peňazí na značke, tým že sa natiahne séria o zbytočný prírastok ktorý celkový dej nikam neposunie a len príde s informáciou, ktorá sa dá povedať jednou vetou. 4+/10 PS: Na YouTube je pekné zhrnutie: https://www.youtube.com/watch?v=U0qBi1ptPhQ

• 22.4.2019  14:46

Kevina Costnera (a deti s rakovinou) máta duch jeho mŕtvej ženy a mne to bolo úplne šumafuk. Dosť dlho mi trvalo vôbec prísť na to, k čomu má to jeho zronené potĺkanie sa po plátne smerovať. Okrem toho sa tu ale nič iné zaujímavé nedeje a aj finále ma nechalo úplne chladným. Asi v tom hrá rolu aj moja skepsa k posmrtnému životu, ktorý sa tu rieši úplne s vážnou tvárou. 4/10

• 22.4.2019  14:46

Strhujúca naháňačka miest z úvodu naznačila, že tentokrát bol možno divácky nezáujem neoprávnený, no ako sa neskôr ukázalo, bola to zďaleka najlepšia scéna filmu. Zásadný problém sú fádne hlavné postavy, ktorým sa nepodarilo presvedčiť ma aby som sa o ne zaujímal. Nemŕtvy terminátor (alebo skôr Revenant z D&D) bol síce osviežujúci, ale do príbehu našróbovaný tak trochu nasilu. A keď sme už pri príbehu, nič prevratné sa nekoná - originálny koncept mechanizovaných miest v ňom hrá len malú rolu a celkovo worldbuilding je slabej úrovni, pričom samotný dej je len klasický boj dvojice proti zlosynovy, ktorý ma s postupujúcim časom čoraz viac uspával. Na triky očividne padla kopa peňazí, ale pri vyššie zmienených problémoch tvoria len prázdne pozlátko. 5-/10

• 22.4.2019  14:45
    Aquaman (2018)

Ideálny film keď chce človek vypnúť mozog a nechať sa zabávať vizuálne opuletnými scénami (a scenériami), charizmou Jasona Momou a sexappílom Amber Heard. Wanovi sa podarilo povýšiť najsmiešnejšieho DC hrdinu na regulérneho borca vo fantasy príbehu epických parametrov. Je to prepálené, je to hlúpe, ale predovšetkým je to zábavné. 7/10

• 22.4.2019  14:45

Originálne a odvážne formou i obsahom, zároveň pritom aj veľmi sebaisté. Osviežujúci vietor ako pre animované, tak i pre komiksové filmy. Na animáciu si treba chvíľu zvykať, ale potom poskytne doteraz najautentickejší komiksový zážitok, navyše myšlienka s paralelnými Spidermanmi výborne vyťažená. Jediný väčší problém som mal s tým, že sa film na konci odtrhol z reťaze až príliš a s tými fantasmagorickými scénami išiel už dosť za hranu. 8/10

• 29.3.2019  19:55

Obsadenie nad očakávania zvučné, ale zrejme kvôli nemu nevyšli peniaze na šikovnejšieho režiséra. V porovnaní so survivalom v Na ostrí noža tragicky podané útoky medveďa (ktorý sa pohybuje ako duch i keď má pol tony) s šablónovitými postavami. Scenár na začiatku nadhodí zopár tém (pytliaci, podplatený šerif), ktoré nevedú vôbec k ničomu, ale aj tomu honu na predátora chýba šťava. 4+/10

• 29.3.2019  19:54

Idiotská zápletka, tragická realizácia a najpreafektovanejší herecký výkon (nielen tohto) roka v podaní Adama Devina (a nech mi nikto nevraví, že tento chlapec netrpí ľahkou retardáciou, inak si ale tie jeho kreácie vysvetliť nedokážem). Jednu hviezdu dávam za ultrabizarnú masáž nevesty, ktorá je jednoducho nezabudnuteľná. 3-/10 PS: Toto je ďalšie potvrdenie mojej teórie o filmoch odohrávajúcich sa na Havaji - herci ich berú ako platenú dovolenku a je im jedno, čo točia (inak si účasť Anny Kendrick vysvetliť nedokážem).

• 29.3.2019  19:54

Hrejivý film o tom, že ľudia by sa k sebe mali chovať slušne ktorý vyložene stojí na výkonoch a chémii dvojice Mortensen + Ali. Bez nich dvoch by to bola len rýchlo zabudnuteľná šablónovitá rozprávočka, ktorá je síce feel good, no bojí sa ísť skutočne do hĺbky. Nepríjemným otázkam a kontroverzii sa film vyhýba ako čert krížu a tak jeho antirasistický odkaz nepôsobí úprimne. Každopádne je fascinujúce kam to dotiahol režisér Blbého a blbšieho. 8-/10

Fair Play (2014)

Výborná Judit Bárdos v dejovo jednoduchom, ale dobre vyrozprávanom príbehu. Viac než športový film je to pohľad na vtedajšiu dobu a na to, akým morálnym dilemám museli ľudia čeliť. Viem si ale predstaviť, že by sa dalo ísť ešte omnoho viac na dreň, lebo autori boli na svoje postavy možno až príliš zhovievavý (napr. keď štbáci dali matke mesiac na rozmyslenie). 7-/10

• 29.3.2019  19:53
    Creed II (2018)

Primálo boxu, priveľa Slyových mentorských monológov. Ešte ani atraktívnu konfrontáciu s Dragom sa nepodarilo vyťažiť, lebo scenár sa až príliš zameral na osobné trápenia Adonisa Creeda. Úprimne povedané, radšej by som namiesto Creeda II videl Draga I. Koncept from zero to hero sa úplne ponúkal, škoda že niečo takéto v americkom mainstreame nemá šancu. 6/10

• 29.3.2019  19:53

Mám pocit, akoby sa tvorcovia až príliš zamerali na to, aby do filmu napchali čo najviac odkazov na internetové služby a príbeh spolu vlastnými originálnymi nápadmi ako by boli zatlačené do úzadia. Výnimkou, ktorá ukazuje aké skvelé to mohlo byť pri správnom uchopení je návšteva v Disneyho svete a špeciálne jeho princezny (btw, aj vám medzi nimi jedna chýbala? Princezná Leia :-)). Citeľne slabšie ako jednotka a len nadpriemerný animák. 7-/10

• 29.3.2019  19:52
    Overlord (2018)

Efektný úvod odohrávajúci sa vo vzduchu nad plážami Normandie ma navnadil, nasledujúca komorná hodina strávená v jednom baráku ma zas schladila. Keď sa ale začala akcia “záchráňme chlapca a vyhoďme zombie náckov do luftu”, tak sa všetko opäť vrátilo do správnych koľají a rozpútal sa slušný masaker, ktorý síce vôbec nebol horrorový, ale ani natoľko odtrhnutý od reality ako by som čakal. Celkom spokojnosť. 7-/10

• 29.3.2019  19:52
    Robin Hood (2018)

Fascinujúci film, ale takým zvráteným spôsobom. Od diváka vyžaduje aby zabudol na všetko, čo vie o histórii (ale fakt úplne všetko), lebo svet v ktorom sa odohráva budí dojem dystopickej budúcnosti v štýle Hunger Games a ničím nepripomína stredovek. Ešte aj zásahové jednotky, pardon - križiaci - držia luky ako automatické pušky. Príbeh nič nezachráni, je to zmysel nedávajúci blábol, navyše s otvoreným koncom. Kto sa cez toto dokáže preniesť, tak si užije aspoň efektnú akciu, kto nie, ten pri tom zomrie. 3+/10

• 10.2.2019  14:12
    Vdovy (2018)

Artový heist, ktorý sa vezie na súčasnej vlne genderovej a rasovej rovnoprávnosti. Hrdinkami sú teda ženy všetkých farieb a všetci hajzli sú zas muži (našťastie ale nie len biely). Kým sa začne diať niečo zaujímavé, tak to na môj vkus trvá až príliš dlho a musím pri tom sledovať aj zvláštne flashbacky do života Violy Davis a Liama Neesona (koho už len preboha napadla táto kombinácia?). Zaujímavé poňatie, ale celkovo chladný film, ktorý si ku mne cestu nenašiel. Za zmienku stojí aj vyústenie volebného súboja na pozadí filmu, ktoré je pekne ironické. 6+/10

• 10.2.2019  14:12

Po všetkých stránkach poctivý priemer, na ktorý sa dobre pozerá, ale ničím nezaujme natoľko, aby utkvel v pamäti či sa k nemu človek nebodaj vracal. Zopár gagov je ale skvelých (rozmrazovanie človeka nad ohňom), väčšinu času je ale humor nečakane umiernený a nevýrazný, podobne ako hlavné postavy. To, že film vlastne nemá záporáka je každopádne vcelku originálna a málo vídaná vec. 6/10

• 10.2.2019  14:11

Čo toto malo byť, geronto komédia pre deti? Síce Billyho Crystala moc nemusím, vstup do tejto žumpy s plnej primitívneho humoru si mohol odpustiť. Klišé sa strieda s morálnymi poučkami a kopancami do gulí. Najprekvapujúcejšie na tom celom bolo pre mňa to, že sa ten ryšavý smrad dožil konca filmu. 3/10

• 10.2.2019  14:11

Tvorcovia sa mali rozhodnúť či chcú točiť komédiu alebo vzťahovú drámu. Oboje naraz si vzájomne podrážajú nohy a ešte k tomu naťahujú stopáž za akceptovateľnú hranicu. Túto schizofréniu nespasia ani sympatický herci v hlavných úlohách. 6-/10

Halloween (2018)

Takmer dokonalé pokračovanie pôvodného Halloweenu. Svojím pomalým budovaním atmosféry ctí originál a pôsobí oldschoolovo, pričom je natočený tak, aby oslovil aj súčasnú generáciu. Klasika sa navyše samoúčelne nevykráda, ale chytro parafrázuje a rozvíja. Film tak najviac dopláca na vlastné mantinely - stále je to len slasher, pri ktorom je potrebné prehliadať pochybné konanie postáv (hlavne štyridsaťročná posadnutosť Laurie je na zváženie) a Michaelovu priam nadprirodzenú silu a odolnosť. Finále mohlo ísť tiež viac pod kožu ale inak vlastne veľká spokojnosť. 7+/10

• 10.2.2019  14:10

Jackie Chan sa na staré kolená pokúsil nadviazať na svoje úspešné buddy komédie, ale toto dobre nedopadlo. Jednak čas nezastavíš a jeho tunajšie kúsky sú len tieňom toho, čo dokázal v minulosti (ale scénka s matrioškami sa vydarila), ale hlavne Johny Knoxville je ako jeho parťák zúfalý. Celý film navyše vyzerá ako by bol na objednávku vlády so zadaním čo najlepšie spropagovať čínsky folklór a krajinu (pri mongoloch spievajúcich Adele mi padla sánka). 4+/10

• 10.2.2019  14:10

Chcel som vidieť film o tom, čo to stálo úsilia a prekonaných problémov aby sa mohol človek prejsť po povrchu Mesiaca, namiesto neho som ale (keď to preženiem) dostal film o tom, ako sa Neil Armstrong vyrovnáva so smrťou dcéry. Technické veci tvoria iba krovie, i keď pôsobiace neuveriteľne autentickým dojmom. Človek sa cíti ako by naozaj sedel v kokpite rakety, ktorá vŕzga ako by sa mala v najbližšej chvíli rozpadnúť. Vyklepaná ručná kamera snímajúca všetko na detail tiež vťahuje do deja, no v dialógoch (ktoré tvoria väčšinu filmu) som ju vôbec neocenil. Chápem autorský zámer, ale radšej by som videl iné uchopenie látky - také, ktoré by bolo oslavou víťazstva ľudského ducha na prírodou a nechýbal mu aj kúsok poctivého pátosu. 6/10

• 10.2.2019  14:10

Francúzi po dlhšom čase opäť bodujú s vydarenou komédiou vsádzajúcou na trochu drsnejší humor. V zásade ide síce len o vŕšenie náhodných stretnutí, ktoré vo vysokom tempe generujú čoraz absurdnejšie situácie, ale k dobrej zábave to stačí. Kopa nápadov síce ostane nedotiahnutých (napr. terorizovanie psa, niektoré popkultúrne odkazy), inde sa ide zas až za hranu, v konečnom dôsledku mi to ale veľmi nevadilo. Okrem humoru funguje aj romantika, takže spokojnosť. 7+/10

• 19.1.2019  17:32

Druhá adaptácia slávnej knihy, ktorú som videl (prvou bol Branghov kinohit z roku 2017). Oproti nej sa výrazne viac drží predlohy (hoci je samozrejme tiež osekaná) a hlavne nepridáva žiadne akčné pasáže, ktoré sa k Poirotovi nehodia. Najsilnejšou časťou filmu je záver, v ktorom sa Poirot čelí ťažkej morálnej dileme na ktorú niet univerzálne správnej odpovede. Táto pasáž je podaná bravúrne, umocnená Suchetovým hereckým prejavom a povyšuje inak štandardnú televíznu adaptáciu o úroveň vyššie. 7+/10

<< předchozí 1 2 3 4 17 34 50 66