Torgal

Dungeon Master

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72
    • 10.7.2020  14:07
    Frčíme (2020)

Kto by čakal, že sa Pixar vyblázni pri dizajnovaní moderného fantasy sveta oprosteného od mágie, tak by mohol ostať sklamaný. Je to totiž len krovie pre vcelku štandardný road trip o poznávaní seba samého. To znamená, že ostane len pri pomrknutiach pre hráčov D&D a vtipných parafrázach na súčasný svet. Je to fajn, no dalo sa z toho vytrieskať omnoho viac. Samotný príbeh síce originalitou nehýri, no je tradične pixarovky famózne podaný a hreje z neho pri srdiečku. Priznávam, že v závere sa mi opäť raz tisli slzy dojatia do očí. 8-/10

• 10.7.2020  09:39
    Velký flám (1966)

Pozerám sa na tunajšie hodnotenie a umiestnenie v rebríčku najlepších film a nechápem. Frantíci si vedia z druhej svetovej vojny dobre vystreliť, ale tento podivný hybrid medzi šialenou komédiou a útekovou drámou si sám podráža nohy v oboch svojich rovinách. Kvôli komediálnym vložkám je príbehová časť strašne zjednodušená a roztrieštená, a seriózna téma zas oslabuje všadeprítomný humor. Funésova postava navyše nie je jeho typický vystresovaný cholerik, ale regulérny namyslený hajzlík. Za mňa teda len ľahký nadpriemer. 6+/10

• 10.7.2020  09:39
    Neviditelný (2020)

Obával som sa ďalšieho Hollow Mana, no vedecká časť zneviditeľnovania je úplne preskočená a film sa sústredí čisto na terorizovanie škaredej Elisabeth Moss jej psychotickým neviditeľným manželom. To je napínavé, kreatívne natočené a s dostatkom zaujímavých nápadov. Od človeka ale sledovanie snímku vyžaduje veľkú dávku tolerancie voči logickým prehmatom v konaní postáv, rovnako ako aj akceptovanie priam nadprirodzených schopností zneviditeľneného jedinca (ktorý je samozrejme za každých okolností tichý ako duch). Vzhľadom na nízke očakávania ale príjemné prekvapenie. 7/10

• 10.7.2020  09:38
    Vzpomeň si (2015)

Roadtrip za pomstou na staré kolená so zaujímavým záverečným zvratom. S hlavným hrdinom som mal trochu problémy, predsa len senilný trasúci sa starec nie je typ postavy s ktorým by som vedel stotožniť a jeho cesta pôsobí dojmom náhodného potĺkania sa tam, kam ho hlas v telefóne zrovna pošle. Našťastie film sa môže oprieť o spoľahlivého Christophera Plummera a dĺžka filmu je tiež veľmi striedma. A potom je tu samozrejme silný záver, ktorý nakopáva celkový dojem o level vyššie, aj keď zvyšok filmu ma nedokázal veľmi zaujať. 7-/10

• 10.7.2020  09:38
    Ladíme 3 (2017)

Kým sa nezačne poriadne spievať je tento film čisté utrpenie prepchané sebaľútosťou vytupených ženských spomínajúcich na časy, keď boli ešte mladé a žiadané (čiže tak 5 rokov dozadu). Scenáristicky je to väčšinu času trápny kŕč čo sa snaží svoje postavy čo najviac vmanipulovať do speváckych čísel. Tie sú to jediné, čo drží tento film nad hladinou, no najzaujímavejšie battle s inými kapelami po prílete do Európy je ešte v prvej tretine filmu. Okrem toho stojí za zmienku hlavne wtf vedľajšia dejová línia s otcom postavy čo hrá Rebel Wilson, ktorá skončí šialenou akčnou scénou v hlavnej úlohe s touto tučibombou. 4+/10

• 2.7.2020  11:28

Jednotku som videl tak dávno, že si už na nič z nej nepamätám, no toto bola celkom slabota. Dundeeho potenciál v Amerike bol z väčšej časti premrhaný a zúfalí tvorcovia sa museli v druhej polovici vrátiť do Austrálie. Postavenie deja okolo konfliktu s narkobarónom mi s ohľadom na žáner neprišlo veľmi šťastné a nevtipnej hlušiny tam bolo viac než by sa patrilo. Zúčtovanie s bandou zlosynov v buši bolo potom už len úsmevné takým tým smutným spôsobom. 5/10

• 2.7.2020  11:28

Kultovka z detských čias, ktorá po množstve iných videných komédií trochu stratila svoje čaro. Nie je ani tak tresknute vtipná, skôr sympatická. Dejovo rozhárané, sústredené hlavne úsmevné epizódy jednotlivých postáv. Všetky sú pritom svojim spôsobom skarikované figúrky, pričom Xi s jeho flaškou koly sa stal právom legendou. Každopádne komédia pôvodom z Afriky je aj v dnešnej dobe rarita a krásne tu vidno, že vnímanie humoru tam majú niekde inde ako u nás. 7/10

• 2.7.2020  11:27

Zapadnutý animák, ktorý v dobe uvedenia išiel úplne mimo môjho radaru, ale márny vôbec nie je. Určite je to film určený predovšetkým pre deti, ale svoje si tu nájdu aj dospelí (korporátna mašinéria doručovacích služieb). Hlavné postavy možno nie sú tak výrazné, no gagov je dostatok a nuda nehrozí, hoci skutočne pamätihodné boli len vlčie formácie. A to je jediná zásadná výhrada čo mám - tento film je poskladaný z overených súčiastok a správnym spôsobom, ale splýva s davom jemu podobných animákov. Čiže kvalitná rutina. 7-/10

• 2.7.2020  11:27

Harley Quinn ma svojou potrhlosťou bavila ako vedľajšia postava v Suicide Squad, no toto som vôbec nežral. Ako hlavná hrdinka nemá okrem chaotického vyčíňania čo ponúknuť a to sa najneskôr do pol hodiny opozerá. Podobne ploché a nezaujímavé sú aj ostatné “vtáky noci”, takže tlačenie girl power sa dosť míňa účinkom. Akcia je síce efektná, no veľmi samoúčelná, dej ako taký je prostinký a utopený v pestrofarebnom bizáre, ktorý ale márne maskuje zbytočnosť celého projektu. 5-/10

• 18.6.2020  09:50
    Emma. (2020)

Filmy podľa kníh Jane Austenovej mám skutočne rád, hoci sa všetky točia len okolo mladých žien hľadajúcich toho pravého v malomeštiackom prostredí Anglicka 19. storočia. Toto nie je žiadna výnimka, no tým že hlavná hrdinka je (v prvej polovici filmu) manipulatívna mrcha som k nej cítil podstatne menej sympatií. Navyše spočiatku som mal problém zorientovať sa v množstve postáv a správne sa naladiť na tón filmu, v ktorom sa mieša konzervatívna predloha s rozverným spracovaním hýriacim farbami. Dojem sa ale s pribúdajúcimi minútami neustále zlepšoval a po ďalšej polhodine by som snáď prihodil aj štvrtú hviezdu. 7-/10 PS: Doteraz som sa nestretol so slovným spojením “handsome woman”, ktoré sa tu používa mierou vrchovatou. Tak ma to dráždilo, že som si musel vyhľadať, že v minulosti sa takto hovorilo upraveným ženám z vyššej spoločnosti.

• 18.6.2020  09:49
    Ježek Sonic (2020)

Obdivuhodný príklad toho, ako sa dá arkádová plošinovka pretaviť do zábavného filmu pre celú rodinu a pritom nestratiť svoju identitu. V rámci cieľovky tu všetko funguje ako namazaný stroj - sympatický hrdinovia, šibnutý záporák (Jim Carrey sa do toho vložil ako v Aceovi Venturovi) a množstvo viac či menej vtipných momentov a popkultúrnych odkazov. Príbehový oblúk síce originalitou nehýri a vsádza na osvedčené dejové ťahy, no o to lepšie je stráviteľný pre každého. 7/10 PS: Sonicov facelift po zhejtovaní prvého traileru sa vážne vydaril, nechcem si radšej ani predstavovať ako by film dopadol bez neho.

• 17.6.2020  14:57
    Parazit (2019)

S kórejskou kinematografiou prichádzam do styku len zriedka a tak bola pre mňa táto oskarovka veľkým osviežením. Kórejci sa s tým nepáru a do filmu ktorý je primárne o sociálnej nerovnosti (v ktorom si to svoje nájdu zástanci oboch táborov) neváhajú napchať ani výbuchy extrémneho násilia. Chytré, mrazivé, podnetné - akadémia tento rok nevybrala zle. 8/10

• 17.6.2020  14:55
    Bloodshot (2020)

Škoda, že trailery vytárali všetky zvraty, lebo kupodivu tento film nie je vôbec taký márny ako som sa obával. Má jasne definované postavy, čitateľný dej s viacerými “prekvapujúcimi” odhaleniami a solídnu akciu. Diesel v hlavnej úlohe je trochu problém - jednoducho nevie hrať a keď má predviesť nejakú zložitejšiu emóciu ako naštvaný výraz je v koncoch. Navyše na úlohy krutoprísnych drsňákov už začína byť citeľne starý. I tak som sa ale celý film príjemne bavil, len škoda predigitalizovanej záverečnej bitky na výťahoch a hlavne toho, že tvorcovia odmietli prirodzené a logické ukončenie príbehu sebaobetovaním hlavnej postavy (zjavne kvôli márnej vidine ďalších dielov). 6/10

• 17.6.2020  14:54

Odľahčená verzia Shawshanku, ktorý tému úteku z väzenia dotiahol do dokonalosti. Pritom je zjavné, že toto bol jeden z jeho inšpiračných zdrojov - množstvo styčných prvkov medzi oboma filmami je skutočne veľké. Alcatrazu ale chýba tá polhodina navyše, ktorá by prehĺbila charaktery postáv a umožnila divákovi s nimi lepšie zrásť. Samotný útek ku ktorému film graduje je ale spracovaný výborne a napätie by sa dalo krájať. To, že je to podľa skutočných udalostí je už len taký bonus ku kvalitnému filmárskemu remeslu. 8-/10

• 1.6.2020  09:58

Podľa okolitých komentárov som očakával drsný survival, ale ten skončil asi tak v tretine filmu po tom čo hrdina prežil pád lavíny. A aj dovtedy snáď len preplával jednu zátoku. Ďalej si ho už len statočný nórsky ľud vzdorujúci fašistom podával ako štafetový kolík na ceste do Švédska s tým, že ho chudáka z času na čas niekde zabudli a nechali pekne vymrznúť a vyhladovať. Nebyť postavy zarputilého (i keď mimoriadne neschopného) nemeckého dôstojníka hraného Jonathanom Rhys Meyersom čo ho chcel stoj čo stoj dolapiť, tak by sa vo filme vlastne skoro nič nedialo. Ale zaujímavé je, že človek sa môže stať národným hrdinom aj keď jeho misia hneď na začiatku spektakulárne zlyhá, no on to nejak prežije - aj keď skoro všetko zahňo odmakajú iní. 6-/10

• 1.6.2020  09:58

Po Johnovi Wickovi nie je hotel pre zločincov s prísnymi pravidlami nič prudko originálne, i keď v tomto prípade je to skôr nemocnica. A rovnako ako v hotely Continental, aj v hotely Artemis je s dodržiavaním pravidiel kríž - hlavne čo sa týka nezabíjania hostí. Film ako taký je veľmi komorný, za dvere hotela v podstate nevykukneme a tak som mal pocit, ako by sa všetko odohrávalo v bubline bez kontaktu s okolitým svetom. Veľa sa toho nahovorí, ale z toho len málo zaujímavého. Z akcie stojí za zmienku len vybíjaná v chodbe o ktorú sa postarala Sofia Boutella (táto poloha jej celkom pristane), z hercov predovšetkým vráskavá Jodie Foster, ktorá sa celý film nezastaví a musí hasiť maléry svojich hostí. 6-/10

• 21.5.2020  12:00
    Jedinečný (2001)

Režisér musí byť najväčší fanúšik Matrixu na svete, lebo po jeho zhliadnutí si okamžite išiel natočiť jeho vlastnú verziu. Vykradnuté je odtiaľ snáď všetko okrem zápletky - celkový vizuál, spomaľovačky, bullet time, behanie po stenách, Stathamov dlhý kabát aj (v tunajšom prevedení) kvázi cool rocková muzika pri bitkách. Celkovo je to ale len lacná kópia ktorej nasadzuje korunu príšerne béčkový príbeh. Aspoň Jet Li to v akčných scénach dokáže držať nad vodou, no len do chvíle keď ich ten packal za kamerou nezačne trikovo “vylepšovať”. 4/10

• 21.5.2020  11:59
    Guns Akimbo (2019)

Riadna divočina s hromadami zábavných drobností, režisérskych vychytávok, čierneho humoru a necenzurovaného násilia. Škoda že Samara tu vyzerá vyslovene odpudivo a tak sú jedinou oku lahodiacou vecou vo filme efektné prestrelky. Problémy nastávajú len keď režisér pustí nohu z plynu, vtedy sa okamžite začnú vynárať nedostatky šialenej zápletky, často sa to ale nestáva. Jednohubka, ale so srdcom aj guľami. 7+/10

• 21.5.2020  11:57
    1917 (2019)

To, že je tento film natočený kvázi na jeden záber je jednoznačný technický achievement, no vyžiadal si priveľa kompromisov čo sa týka dramaturgie. Príbeh je naozaj jednoduchý, väčšina času sa strávi len pozorovaním dvojice postáv putujúcich cez prázdne scény a keď sa zomelie niečo dramatické, nemá to ani zďaleka veľkofilmový rozmach. Film sa tiež pocitovo odohráva na veľmi malej ploche, ale obsahuje tak veľa rôznorodých prostredí, že som mal pocit ako by som bol v počítačovej hre kde je cesta z Atén do Sparty na koni záležitosťou na niekoľko minút. Sledovať to na veľkom plátne by zážitku asi pridalo, no aj tak by to ostalo len v rovine obdivovania práce kameramana a režiséra. 7-/10

• 19.5.2020  10:35

Mám pocit že Radcliffe sa asi rád váľa v blate, lebo v poslednom čase som ho videl vo viacerých filmoch, ktoré sa s ním veľmi nepárali. Tentokrát sa snaží prežiť v džungli, no kto by čakal poriadny survival, tak bude zrejme sklamaný. Film je v tomto ohľade bohužiaľ realistický tým spôsobom, že keďže hrdina nie je žiadny zálesák tak sa väčšinu času len potáca hladný medzi stromami a blúzni. Sám o sebe film veľmi neobstojí, na to sa v ňom nedeje dostatok zaujímavých vecí (a navyše do svojej polovice je to len taký výlet do džungle), no môže sa aspoň oprieť o fakt, že je to skutočný príbeh. 5+/10

• 19.5.2020  10:34
    Koruna (TV seriál) (2016)

Seriál som začal sledovať na odporúčanie kamaráta, ktoré podporilo aj tunajšie veľmi kladné prijatie, a to i napriek tomu, že tematicky ma jeho náplň zaujímala len pramálo. A ani po troch zhliadnutých sezónach si ma Alžbeta na svoju stranu tak úplne nezískala. Dôvodov je viacero. Kráľovná je predovšetkým väčšinu času odmeraná a chladná, navyše aj ovládaná tradíciami, ktoré jej dávajú minimum priestoru na sebarealizáciu. Celému seriálu tiež chýba ťah na bránku - dejový oblúk naprieč sezónou či seriálom prakticky neexistuje. Sledujeme len mozaiku viac či menej významných udalostí do ktorých bola zapletená kráľovská rodina. Niektoré z nich sú skutočne výborné (smog v Londýne, banské nešťastie), no najväčší dramatický dôraz je kladený na komplikované vzťahy v rodine a kvôli tomu na mňa seriál pôsobil ako načančaný rodinný seriál typu Búrlivé víno, ktorý tento svoj pôvod ale úspešne maskuje ohromujúcou dobovou výpravou a výbornými hercami. Apropo herci - kompletné preobsadenie hereckého osadenstva po druhej sezóne, kedy som sa už s ním zžil bolo z môjho pohľadu veľmi nešťastné - ako by som pozeral iný seriál s podstatne menej atraktívnymi (odkvitnutými) postavami. 7/10

• 12.5.2020  09:57

Trailery ma veľmi nepresvedčili, no nový Bad Boys sú skutočne dôstojným pokračovaním série po rokoch. Ústrednej dvojici to spolu stále funguje a ani moc nevadí, že Lawrence je vyžratý ako prasiatko a úplne “sfotrovateľ”. Len si nemuseli čo desať minút pospevovať tú svoju odtrhovačku o zlých chlapcoch, nie sme blbí a aj bez toho vieme na čo sa pozeráme. Dvojica režisérov inak úspešne imituje Bayov vizuálny štýl a na rozdiel od neho pozná mieru, ktorú neradno prekročiť. Akcie je dostatok a ponúka veľa eye candy okamihov, pričom neskĺzava do zbytočného digifestu. Omladina do filmu tiež nakoniec pekne zapasovala a výsledkom je nečakane asi najlepší diel série a to i napriek tomu, že sa dejovo ku koncu zvrhne do mexickej telenovely (ako situáciu trefne okomentoval priamo na obrazovke Lawrence). Ďalším prírastkom do série pod týmto tímom sa rozhodne nebránim. 8-/10

• 12.5.2020  09:53

Legendárny film mojej generácie, pri ktorom sme so zatajeným dychom obdivovali vnady “Nadi z Česka”. V rámci žánru sprostých tínedžerských komédii je to etalón kvality a vkusného humoru, no mimo tejto škatuľky už tak dobre neobstojí. Problém je, že tento typ filmov ma nebral ani na prelome tisícročí, nieto ešte teraz. A tak aj napriek hromade zľudovených scén a nezabudnuteľných postáv (Jimov otec, Stiflerova mama) sa neviem prinútiť vlepiť tam tú štvrtú hviezdu. 6+/10

• 5.5.2020  08:56

Klasická hollywoodska dvojka stvorená pre peniaze. Oproti prvému dielu minimálny posun, protagonisti ostávajú rovnaký tak ako aj štýl filmu založený na prepálenej trikovej akcii. Osvieženie má zabezpečiť humor vyplývajúci z toho, že dve z postáv sú ovládané gerontami. Toto sa vyčerpá veľmi rýchlo, no žiadne eso v rukáve už film nemá (no, možno ešte koňa). Tentokrát som sa nedočkal ani žiadnych narážok na logiku počítačových hier, zato tu bolo samoúčelné prehadzovanie medzi postavami, aby sme sa náhodou pri sledovaní nenudili. 5+/10

• 5.5.2020  08:56
    Velký dar (2017)

Príjemný, civilný film ťahaný predovšetkým sympatickými postavami hranými sympatickými hercami. To, že budem fandiť Chrisovi Evansovi a jeho snahe dopriať neteri šťastné detstvo som čakal, ale dokázal som pochopiť aj jeho matku, ktorá nechcela premrhať jej výnimočný talent. V druhej polovici síce dostanú súdne ťahanice viac priestoru než by sa mi páčilo, ale inak bezproblémový feel good film. Marc Webb sa úspešne rehabilituje po “amazing” Spidermanoch. 7+/10

• 30.4.2020  10:45

Ďalšia vydarená Bondovka, ktorá má síce menej výrazného záporáka, ale vyvažuje legendárny Zub, ktorý má bližšie k terminátorovi ako k človeku. Bondgirl sa teraz tiež mimoriadne podarila, nielen že je skutočne krásna, ale je to dokonca ruská špičková agentka (a tak som čakal že bude Jamesovym zvodom odolávať lepšie, no nevydalo). Aj okrem Barbary Bach sa je na čo sa pozerať, modely Strombergovej základne, ako aj scény tankera požierajúceho jadrové ponorky zostarli celkom milosrdne a rovnako dobre pôsobí aj masívna akčná scéna v závere. Je to kvalita a zosobnenie toho, čo mám na bondovkách rád. 8/10

• 30.4.2020  10:45

Upútavky ma veľmi neupútali, ale samotný film zabavil omnoho viac než som čakal. Fungovalo to výborne vlastne na všetkých úrovniach - od špiónskej macho akcie v úvode cez humory s holubmi až po explozívne finále s tonou gadgetov. Dobrý príbeh so slušne predaným morálnym posolstvom (hoci odkaz “nezabíjajme ľudí, lebo nám to ich priatelia budú chcieť vrátiť” je skôr pre vlády ako pre cieľového diváka). Zábavné postavy, kopa vtipných situácii (a len málo z nich vyslovene infantilným spôsobom), ten film jednoducho šlape. Nečakané a o to príjemnejšie prekvapenie. 8-/10

• 30.4.2020  10:44

Tento film som v telke obišiel už mnohokrát s tým, že aj napriek parádnemu obsadeniu som ho nepovažoval za dostatočne zaujímavý aby som mu venoval svoj čas. Pri pohľade na tržby to mal v dobe premiéry rovnako hodené zjavne celý svet, čo je rozhodne chyba! Nepamätám sa kedy som bol pri sledovaní filmu tak napätý a zaujatý tým, kam sa situácia na ponorke vyvinie. Páčilo sa mi, že žiadna z hlavných postáv nie je vyslovene, kladná alebo záporná - všetci majú dobré dôvody pre svoje konanie a ide len o uhol pohľadu či sa s nimi stotožňujete alebo nie. Nakoniec aj tak každý z nich prekonal sám seba a ukázal pravý význam slova hrdina. A o hrdinoch je tento film predovšetkým. Po technickej stránke je to tiež brilantné, štedrý rozpočet je cítiť a všetko je tak krásne hmatateľné a realisticky pôsobiace (dnes by to boli samé triky). Jediné výhrady mám k epilógu, ten záver na cintoríne bol cez čiaru a zbytočne kazí dojmy z ponorkovej drámy. 8/10

• 30.4.2020  10:43

Bondovka ako lusk. Osviežujúca zápletkou, kde proti agentovi 007 tentokrát nestojí maniak čo chce zničiť svet, ale chladnokrvný zabijak s nemenej ambicióznymi plánmi. Moore už do role krásne zapadol a jeho Bondovi nechýba šarm ani vtip, pričom mu svedčí aj akcia. Gadgety, krásne ženy, exotické lokácie, trpaslík Nick Nack - je tu všetko čo chcem v Bondovke vidieť. Tempo je síce trochu pomalšie, ale štýlovosť to ale vyvažuje. 8-/10

• 28.4.2020  08:27
    Final Space (TV seriál) (2018)

Seriál dvoch protikladov. Na jednej strane rozpráva naprieč sezónami seriózny kontinuálny príbeh s množstvom hlboko emocionálnych scén podfarbených dramatickou hudbou, ale zároveň súka neustály príval vtípkov, ktoré celej tej vážnosti podrážajú nohy. V druhej sezóne sa dej scvrkol na zbieranie kľúčov a povolil stavidlá šialeným situáciám, takže tento kontrast už nebol tak badateľný, no tam som si uvedomil, že mi tá vážnejšia nota a pevnejšie príbehové zovretie predsa len chýbajú. Na hlavného hrdinu si tiež treba zvykať, lebo jeho prejav je zo začiatku veľmi otravný, no po čase prestane vadiť (alebo som sa naň adaptoval). Celkovo ale dvíham palec nahor, je to zábavné aj zaujímavé, ale tvorcom zrejme chýbajú skúsenosti na to aby vyvážili zložky v správnom pomere. Uvidíme ako sa s tým pobijú v ďalších sezónach. 7/10

<< předchozí 1 2 3 4 19 37 54 72