• Thriller

Panna a netvor (1978)

Má nejoblíbenější "pohádka"! Film, ve kterém se dokonale prolínají prvky hororu s nestárnoucím příběhem o věčné síle lásky. V té době nevídaná vizuální stránka podbarvená nádhernou hudbou Petra Hapky. Skutečně filmová záležitost!

Pařba ve Vegas (2009)

Téhle taškařici jsem se dlouho vyhýbala, protože takhle zbytečně plýtvat časem...Ale člověk míní a občas není zbytí. A tak jsem po chvíli odložila časopis, abych se po zbytek času neuvěřitelně dobře bavila! Že prý to není film pro ženy... Blbost, nějaký ten opilecký zážitek, za který se bude po zbytek života stydět, má přece každý?! A i kdyby ne, rozhodně ho bude zajímat, co se to tehdy ve Vegas vlastně stalo. Radost mi nezkazilo ani tušení, kde nechali ženicha.

Ve službách legie (1998)

Někdy se stane, že se vám film prostě trefí do nálady. Možná bych byla jinak kritičtější, ale v tuhle chvíli mě ten drsný příběh o bezmoci, kterou si hlavní hrdina "léčí" tím pro mě nejméně srozumitelným způsobem, dostal do kolen. Navíc, není to tak dávno a není to tak daleko...

Sezóna zabíjení (2013)

Nejdříve nahání Travolta De Nira, potom De Niro Travoltu, potom zase Travolta De Nira... V mezičase trocha toho mučeníčka a na konci šokující pointa: válka je špatná a všichni si v ní ušpiní ruce. No to jsem teda fakt nevěděla...! Jedna hvězdička za krásnou přírodu a rozumnou stopáž.

Já, Claudius (1976) (seriál)

Nemá smysl opakovat všechna superlativa, snad jen - skvělí britští herci, výborný scénář (knihu jsem si přečetla hned poté) a jedno z nejatraktivnějších období římských dějin. A že je to jenom studiovka mi vážně nikdy nevadilo, možná o to silněji vynikne text.

Kdo přežije - Krev není voda (2013) (série)

Zajímavá společenská hra. Ačkoli je úroveň různá, přesto hodnotím jako celek a nemíním rozpitvávat každou řadu zvlášť. Je zajímavé sledovat, jakým způsobem se každý z vítězů dopracoval k cíli. Někdy byl jasný favorit, někdy prošel s odřenýma ušima a někdy se volilo to nejmenší zlo! Každopádně, zkušenosti se zde cení, i proto asi byly nejzajímavější řady s navrátilci! Jsem velice spokojená s jedinou dvojnásobnou vítězkou - chytrá, uvážlivá, sžíravě ironická a hlavně nenápadná...!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Radost se dívat a radost poslouchat. Takže teď už musím jen čekat, co bude dál a kdo z mých oblíbenců ten masakr přežije... Moje fantazie mi sice nabízí určité možnosti, ale ať už to bude jakkoli, doufám, že nebudu měnit hodnocení.

Domek z karet (2013) (seriál)

Až na to, že nevěřím, že by si vrcholný politik až tak ušpinil ruce (na to má přece své pohůnky), taková malá ukázka toho, jak to chodí. Systém služeb i službiček, ale i nepokryté vydírání. Smysluplá věc, která se vymění za něco "užitečnějšího". Dohoda, která nepřežije ani okázalé potřesení rukou. Lhaní bez mrknutí oka a s úsměvem na tváři. A na voliče si vzpomenou jenom před volbami, když se počítají hlasy. Ale nejsou jediní, svůj kus masa si chtějí urvat i další...naivní novinářka, která udělá pro kariéru cokoliv, ale také politikova manželka, okázale "páchající" charitu. Zrovna z ní mě až mrazí! Už dlouho jsem nepotkala tak bezcitnou ženskou postavu. No, ale i tak může fungovat šťastné manželství.

Šílenci z Manhattanu (2007) (seriál)

Sedmdesát osm dílů za necelý týden! Celou tu dobu jsem žila v tom úžasném světě americké reklamy 60. let. A po celou dobu všichni jenom kouřili, chlastali a přefikli všechno, co prošlo kolem! Jak, proboha, ještě dokázali pracovat? Přitom jejich postupy se používají dodnes ( cílové skupiny, negativní reklama...). Střídají se tu naprosto nečekaně různé polohy, od dramatu po absurdní humor. A objevila jsem tu, u nás téměř neznámou, Christinu Hendricks, tu sexy zrzku se ševelivým hlasem. Oni ale všichni hrají jak o život (to se to hraje, když je co)!! Po týdnu jsem se probrala s parádní kocovinou, ale velice šťastná, že jsem ho prožila v tak skvělé společnosti.

Bedna (1993) (seriál)

Je to gambler, pijan, lhář a sobec! Navíc s ne příliš atraktivní figurou. Ale s úžasnou "bednou" a schopností vcítit se, ale přesto nesoudit. V případech nejde o to, kdo a jak zločin spáchal, ale proč?! Přičemž jednou se vraha ani nedozvím a je mi to upřímně jedno. Všechny postavy jsou uvěřitelné, své démony mají i jeho kolegové z řad policie, nic není černobílé. A i po dvaceti letech to působí pořád stejně dokonale!