• Thriller

Parta (1997)

Je to těžké, když je člověk hajzl a nemůže se spolehnout ani na své parťáky, protože ti jsou ještě větší hajzlové. Břitké krimidrama, kde vlastně nebylo komu fandit.

Před vraždou (2022) (seriál)

Na začátku bylo pouhé malé nedorozumění, které se následkem komunikačního šumu v hlavách hlavních hrdinů změnilo do podoby neustále gradujícího, kolosálního průseru. Ovšem díky přítomnosti inteligentního, černého humoru a tradičně skvělých britských herců je to velice zábavná podívaná.

Černé brýle (2022)

Dvě mini hvězdičky za ten slibný začátek, a za to, že jsem nemohla být zklamaná, protože jsem vlastně ani nic moc nečekala.

Barbar (2022)

Já oceňuju, že jsem se chvílemi fakt bála, abych se o moment později pobaveně usmívala. Obě roviny vlastně fungovaly velice dobře. Ale nejvíce mě pobavil Justin Long skvěle napsanou i zahranou postavou bezskrupulózního hajzlíka s nadmíru vyvinutým pudem sebezáchovy. Kde se na něj hrabe ta neohrožená naivní blbka, která furt znovu a znovu leze tam kam nemá.

To nic, drahá (2022)

Nic nového nepřinášející variace na Stepfordské paničky, kterou táhne nahoru herecký um a přirozené charisma Florence Pugh.

Velký týden (1995)

Možná je dobře, že Wajda natočil Velký týden jako komorní snímek, bez okázalé výpravy a velkých gest. A možná je dobře, že do těch slunných, letních dnů se to zlo, strach a nesnášenlivost vkrádají jen tak zvolna, jako by mimochodem... Ale dým z hořícího varšavského ghetta mluví za všecko.

Život Matoušův (1967)

Minimalistické, jednoduché, čisté..., a krásné.

Vykázáni (2015) (seriál)

Osidlování Austrálie britskými trestanci je docela smutná, ale velice zajímavá část historie. Tentokrát mě trochu mrzí, že jsem se ocitla v běhu událostí tak překotně, až mám pocit, že mi něco uniká. Jako kdybych dění sledovala až od druhého dílu, anebo druhé série?

Barva peněz (1986)

Asi to pořád podvědomě srovnávám s Hazardním hráčem, takže mi vyšly solidní tři hvězdičky. Mimochodem, kulečník miluju.

Všechny velké a malé bytosti (2020) (seriál)

Pokud si dobře pamatuju, tak Herriotovy knihy byly o dost drsnější, vtipnější a hlavní hrdina zdaleka nebyl až takový moula. Seriál jde trochu jinou cestou, předkládá nám sluncem zalité, hřejivé retro, plné laskavých lidských bytostí a roztomilých zvířátek. Ale příjemně se na to kouká a tak to beru, občas asi každý potřebuje trošku toho pohlazení po srsti.