• Thriller

Mistrovská úroveň (2020)

Nikdy jsem nehrála videohry, možná i to je důvod, proč mě to nebavilo.

Bridgertonovi (2020) (seriál)

Hlodala ve mně zvědavost, takže jsem se musela kouknout na ten nejnovější romantický cirkus. A byl to na konec ještě větší průšvih než jsem očekávala, ve vší své kontroverznosti vlastně neskutečně předvídatelné a nudné.

Pokrevní příbuzní (1979)

Poněkud bez chuti a bez zápachu, škoda. Obsazení sice nešetří hvězdnými jmény, ale co na tom, když herci nemají moc prostoru na to, aby se předvedli. A tak mě vlastně nejvíce bavila role poživačné potvory v podání Romy Schneider, ta se blýskla i na tom omezeném prostoru.

Láska, svatba, zas a znova (2020)

Pokus o novou romantickou svatební komedii se Britům ale vůbec nevyvedl. Snaha napodobit Čtyři svatby a jeden pohřeb se ukázala jako cesta do pekel. Žádný vtipný moment, který potěší, žádná romantika, která nalomí i cynika, jen trapnost...trapnost...trapnost.

Všichni moji přátelé jsou mrtví (2020)

Už dávno nepatřím do cílové skupiny, ale i tak jsem se neskutečně bavila. Pro poněkud morbidní humor mám slabost, a pro polskou náturu pochopení, takže ráda zaokrouhlím nahoru.

Hotel (2013)

Nějak nemůžu uvěřit tomu Eričinu závěrečnému prozření.

Střípky (2021)

Celé si to tak nějak zvolna plyne aniž by to na mně zanechalo sebemenší emocionální stopu. Což je celkem průser, když lovíme sériového vraha. Nahoru to táhne Jared Leto, který na mě působí znepokojivě i v civilu, natož v roli psychopata.

Čas čarodějnic (2018) (seriál)

Nač plýtvat časem, když to za mě tak hezky napsala Elyssea. Ke sledování druhé série se nedonutím ani kvůli atraktivní alžbětínské době, kterou slibuje.

Richard Jewell (2019)

Richard Jewell je nadšený fanda a tak trochu prosťáček. Nebezpečná kombinace. Upřímně přiznávám, že z jeho zápalu, nekompromisního nátlaku na ctění pravidel, a hlavně domácího arsenálu zbraní(!), na mě šla hrůza. Za kámoše bych ho nechtěla a docela rozumím tomu, že jako svérázný podivín zapadal do profilu. Jenže, i když někdo je podezřelý, neznamená to, že je vinný. Naroubování důkazů na osobu obviněného, přehlížení těch, které ho osvobozují a nepřetržitý mediální humbuk…, to stojí za připomenutí.

Oslněni sluncem (2015)

Znám francouzský Bazén s Delonem, takže o originalitě příběhu si nedělám žádné iluze, ale i tak mě tenhle film hodně bavil. Oproti předloze poněkud přerozdělil důležitost jednotlivých postav a působil tak na mě úplně novou, možná i zajímavější energii.