• Thriller

Tvář vody (2017)

Mám pocit, že se Guillermo del Toro zbytečně opakuje. Netoleranci a strachu ze všeho neznámého a nepochopitelného, kterou se my, lidé, vyznačujeme, to všechno už lépe a originálněji vystihl v Hellboyovi. Ale jeho nezaměnitelný výtvarný rukopis mě asi bude bavit vždycky.

Verdikt (1982)

Vůbec mě to nezasáhlo. Možná je to tím, že jsem od Lumeta čekala poutavější a vyostřenější soudní drama. Ale možná jsem jenom viděla až příliš mnoho filmů, jejichž hrdinové - alkoholické trosky, se nakonec vypnou k nadlidskému výkonu, aby navzdory všem překážkám, i zradě ve vlastních řadách, překonali sami sebe a prosadili spravedlnost. A možná se jenom nemám dívat na dva filmy s Paulem Newmanem v jediný den, protože je jasné, že budu srovnávat.

Rohy (2013)

Nečekaně příjemné překvapení - krimi příběh zakomponovaný do fantasy. Působivé, originální a vizuálně podmanivé.

Life on Mars (2006) (seriál)

Výborné retro, kdy 70. léta ožívají v každém detailu (a že si je z dětství ještě pamatuju). Nejsou jen zdařilou kulisou kriminálních příběhů, ale jsou jejich rovnocennou složkou. Je zajímavé sledovat, co všechno se od té doby změnilo, ať už skutečně, díky novým objevům a posunu v myšlení lidí, anebo jen zdánlivě, protože blbec zůstane blbcem v každé době.

Muzzikanti (2017)

Kvůli jedné písničce, duetu Nohavici a Cmoríka, jsme s mužem vyzkoušeli tento amatérský pokus o film. Je zajímavé, že když je něco moc špatné, může to být zároveň i zvláštním až zvráceným způsobem zábavné. Ačkoli obvykle dávám jednu hvězdu ve zlosti a rozčarování, tak tohle je taková rozjuchaná a pobavená hvězdička - celou dobu jsem totiž jenom nevěřícně žasla.

Nepřítel třídy (2013)

Celý konflikt vyzněl poněkud chladně. A to ani ne kvůli tomu, že každá strana měla vlastně pravdu, ale kvůli tomu, jakým způsobem svou pravdu prezentovala.

Sbohem příteli (1968)

Takový správný chlapský film. Bavila jsem se, ale logika v něm hapruje přece jen víc než jsem ochotna odpustit.

Stopy spravedlnosti (2017)

Jackie Chan mě velice mile překvapil - z rozjuchaného bijce, jak ho obvykle znám, se vyloupl do role zlomeného otce. To, že nebude dlouho jen nečinně truchlit se ovšem dalo čekat. P.S. Kdy už těm teroristům konečně dojde, že vždycky! narazí na nějakého mstivého magora se speciálním výcvikem, který jim nakope prdel?!

Phillauri (2017)

Už nevím která dobrá duše mi naslibovala, že tahle Indie nebude jen o zpěvu a tanci a jednoduchém příběhu, ale že to má i něco navíc. Jenže nemá. To "něco navíc", co se jen mihlo v závěru, si budu muset najít někde jinde.

Sněhulák (2017)

Slabší tři hvězdičky jsem původně měla v plánu - hodně zmatené, asi mi něco uniká!, některé dějové linie vyšuměly bez vysvětlení..., ale atmosféra nemá chybu a Fassbender mi do role sedí. Jenže pak jsem dočetla knihu. A ta, na rozdíl od filmu dává smysl.

Časové pásmo bylo změněno