Nymfomanka, část I. (2013)

Hele nakonec líbilo. Skočil jsem na tuhle Triérovu natahovanou dvoudílnou hru, skoro si myslim, že jsem viděl oba díly za sebou v jednom kuse, Charlotte to hezky dala a ze Stellana se vyklubal zoufalý honibrk. Je to samozřejmě úlet, ale když jeden přistoupí na tenhle podivný svět a jeho pravidla, dokáže to vtáhnout. I když možná jen zvědavostí, jaká další úchylárna čeká za rohem… [80%; někdy 2015 a myslim že Aero]

Co tomu řeknou lidi (2017)

Taková ta rodinná pouta a rodinné hodnoty v pakošském podání. Hlavně co ty lidi si pomyslí, ne-asi! Jednomu by z toho jeblo. Mohlo se to vyhrotit ještě víc, i když i takhle to bylo na hraně. Pantáta to ale nakonec pobral; vzdělání dětí, za kterým přišel do Evropy, jí vzít nechtěl… hustá věc aneb nechte prosím kytky a děti žít! [80%; 2022-02-07 Home sweet home]

Tajemná řeka (2003)

Musim dát znovu. Atmosféra, Sean Penn, soundtrack od Clinta, bude potřeba se k tomu vrátit, ne-asi. [80%; někdy 2015 Home sweet home] Dovedně upletené z osudů, které se po několika desítkách let znovu protnuly. Clint Eastwood a jeho starosvětská režie, ve svém tempu, pomalé nájezdy kamer. „Jen kdybys byl trochu rychlejší…“ [80%; 2022-02-08 Home sweet home]

Srdcová královna (2019)

No hustě to teta vyku***la jak hárkesl a vykurvik. Já nevim no, trochu se ovládat, ne? Nebo aspoň dospěle to pak zvládnout, co? Jakože to mládí je přicitlivělý, víme, to až ten věk odkvétající nese tu schopnost cynicky a chladně řešit tydlecty polízanice. Vim sám. Povedená severská věc, co vtáhne. [80%; 2022-02-05 Home sweet home]

Na život a na smrt (2013)

Taková polopatická nepřikrášlovaná byť lehce americky pojatá Peter-Bergovina, by jeden řekl. Turbaníci s utěrkama na hlavách, prach a písek a trošku toho afghánského nebo jakého nedorozumění. Ale líbilo doma, jo! [70%; někdy 2015 Home sweet home] Jo a koukám, jasná věc, Exploze v oblacích v soundtracku... asi proto jsem přidal nějaké to procento...

Ten dvanáctý (2017)

No takhle, podle plakátku to vypadalo na vyvražďovačku nacistů skoro v tarantinovském stylu, ale je to především zimní survival story o týpkovi, kterej prostě nehodlal za žádnou cenu umřít. A o lidech, co se mu nebáli pomoct. A bílém sobovi, co šel nakonec stejně do reindeer guláše. Tak zas někdy do Tromsø, ne asi! [60%; 2022-01-31 Home sweet home]

Nic nás nerozdělí (2012)

Mrkli jsme na to doma s A., koneckonců na Šrí Lance jsme spolu byli, a bylo to přesně takové, jaké člověk čekal - tísnivé, dobře udělané, poctivě zahrané. Jenže nakonec, paradoxně, o dost silnější je si tu nešťastnou záležitost naštudovat a přečíst... třeba ten vlak na pobřeží, jak se lidé schovali za něj nebo vylezli na vagóny... fu**ing bad luck. #MataraExpress [70%; 2015 Home sweet home]

Bod varu (2021)

No takhle. Odsejpá to, má to grády, ten jednozáběr filmu fakt pomáhá. (I když teda, museli to nějak polepit, ne? Střihnout si 90 min v jednom záběru se mi moc nepozdává. Ale školy nemám...) Že je kuchyně svinstvo a dřina, víme. Z filmů, z ryštyk, od známých. Teda ale mezi náma, láhev Sauvignonu za 200 liber a nedat ani okoštovat? Jakože za bílé bych tolik nepoložil a tohle byla filmovo-restaurantská hrubice! No zpátky k tématu. Myslim, že hlavní hrdina není hrdina, ale pseudohrdina, kterej si rozm**al život, teď to samé dělá svou rozj***ností ostatním, a nakonec tam pošle lajnu s pár panáky, aby se pak jakože probral a vylil to do hajzlu… no tohle je jak z poradny anonymních alkoholiků a řekni-drogám-ne-asi-stů, takhle fakt prosím néé... Co víc k tomu říct? Obdivuju a velmi respektuju lidi, co se v tomhle nevděčnym businessu živí. My jsme to pak s L. vzali z Oka k Da Matteo, nechal jsem tam 4ku za kilo stařeného hovězího a pár věcí okolo a s vědomím, že jsme našli druhou slušnou restauraci na Letné, kde lze pustit pár Palackých a dostat odpovídající protihodnotu, jsme do uštrikovali k domovu, otevřít ještě láhev Valpocilella Ripasso (želbohu, ta Umbrie z Da Matteo byla o dost lepší, ale tak to v životě hýřilů chodí). [60%; 2022-01-24 BioOKO]

Lovná zvěř (2010)

Sosl jsem to tenkrát na doma a celkem se mi to líbilo. Sean i Naomi charisma mají, příběh byl zamotaný jak se sluší a patří, povedené mi to celkem přišlo. Ale je to už dávno. [60%; 2015 Home sweet home]

Sully: Zázrak na řece Hudson (2016)

Ntwl, takže přestože tam je Tomik Hanksů se svym kukučem, příčeskem do šediva a tim svym strašnym na-přes-ústa správnostvim, tak se to dá. Je to totiž dobré. Dobře poskládané, odvyprávěné, zahrané, sestříhané… prostě takový ten poctivý nadprůměrný biják, který byste čekali od Clinta Eastwooda. No nic, jdu si to celé ještě vygooglit… [90%; 2022-01-15 Home sweet home]