Plán útěku (2013)

Přece se potkají, přece se potkají! Příběh vystavěn tak, aby si Arnie se Sylvestrem mohli spolu konečně a plnohodnotně zahrát. A dobře jim tak! Dobrá oddychovka, dokonce jsem na tom byl v kině, pamatuju, ne-asi! [60%; někdy 2015 CinemaCity Háje]

Síla psa (2021)

Třicet let uplynulo od doby, kdy Janina Kampiónová udělala to krásné Piano, jednu z mojich srdcovek, a teď je tu tenhleten pes. Je to dobré; zatímco ale Piano bych si hned dal znovu, tento příběh ne. To ale neznamená, že je to špatný biják; naopak. Pes je vícevrstevnatý, skoro až nejednoznačný, ale když se člověk zamyslí, tak musí přijmout tu jedinou možnou interpretaci. Tu, z které jde chlad. Hodně zajímavá, dovedně udělaná věc, která člověka donutí přemýšlet. Well done… (Jo a Jonny Greenwood pomáhá moc, podobně jako v Norském dřevu...) [80%; 2022-02-20 Home sweet home]

Konzultant (2013)

Myslim, že hodně moc nedoceněnej film. Když se něco může pokazit, pokazí se. A bude hůř, o dost hůř. Kola osudu se točej a co se stalo, už nejde vrátit zpět. Bohužel. McCarthy je z filmu cítit na hony honů a budiž Ridleymu ke cti, že to celé nechal vyznít tak, jak to Cormac myslel... [90; někdy 2014 nebo 2015 CinemaCity Nový Smíchov byl jsem na tom 2x twl]

Drsný Harry (1971)

Ty krabe, já možná viděl nějakej kus z filmu téhle série v TV, ale jinak nepolíben, sosl jsem tu pětici a dneska první ročník, dobrej ročník, 1971! Saka s těma nášivkama na loktech to je zlo, ale jinak krásný ohozy, lepší o parník než ten návrat 90ek dneska, co je peklo největší na světě. Krásný káry, bouráky americký, Magnum 44 a Clint cedí hlášky jako zastara! Jakože zub času je vykotlanej moc, ale má to pár zvratů, který člověk nečeká. Ikonická věc jasně, nostalgie taky dost, ale ten pohled z třetí dekády 21. století o 50 let zpět prostě úplně milosrdnej nejni… [60%; 2022-02-14 Home sweet home]

Walter Mitty a jeho tajný život (2013)

Hele né, jednohubka vtipná to byla a křísnutá severem, ale pod tlakem času tahlecta plytkost spíše neobstojí. Vlastně jen ten sever. No co už. [60%; někdy 2015 a myslim filmáč v Přibyku nebo někde v kině?]

Meru (2015)

No parádní, co taky říct. Sen, co se splnil. I akceptovatelné riziko je reálně nesmírně vysoké. Ostré hrany ze všech stran, pár kilometrů pod sebou. Viset někde na skobách ve dne i v noci, omrznout hezky, ale nakonec si říct, kuwa tak přece vylezem to a né že né… a přitom se ještě natočit, klobouček. To není jako filmovat se s kánoí na Dalešicích! [80%; 2022-02-13 Home sweet home]

Svůdná krása (1996)

Hele jo, tohle líbilo se moc, Liv Tyler s velkym zadkem, co v toskánském létě nakonec přeci jen podlehne pokušení... jakože ty toskánské kulisy a klišé "čerstvých, lokálních surovin" bych po letech už hůře vydýchával, ale před lety to bylo fajn a impuls do Toskánska zajet, jasanec. [70%; někdy 2015 Home sweet home]

Mlha (2007)

Ntwl, B-čko s áčkovejma parametrama, vypadá to jako schematická alien vyvražďovačka, ale ne, zamotá se to, lidské charaktery, mesiášství a pak 4 náboje na 5 lidí. Hustý, jsem rád, že jsem sosl a zkoukl. Zajímavej biják! [80%; 2022-02-12 Home sweet home]

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Tady není co řešit, je to jízda od začátku do konce, nabušená, nabroušená, ironizující, stříkající krev, ikonické hlášky, Hale & Pace jak na tom staví, chopper, Travolta, kotlety, Keitel, no kuwa je tam úplně ale úplně vše. [100%; někdy 2015 Home sweet home]

Nymfomanka, část II. (2013)

Hele nakonec líbilo. Skočil jsem na tuhle Triérovu natahovanou dvoudílnou hru, skoro si myslim, že jsem viděl oba díly za sebou v jednom kuse, Charlotte to hezky dala a ze Stellana se vyklubal zoufalý honibrk. Je to samozřejmě úlet, ale když jeden přistoupí na tenhle podivný svět a jeho pravidla, dokáže to vtáhnout. I když možná jen zvědavostí, jaká další úchylárna čeká za rohem… [80%; někdy 2015 a myslim že Aero]