Duna (2021)

Tak velkofilmek přístupný všem věkovým a pohlavním kategoriím, šikmoočko je tam taky byť proradné, modročka opálený asi tuaregové nebo co a k tomu „evil Harkonnen“, jak bylo v úvodním demu té PC hry z devadesátek, kterou jsem pařil celkem fest. Atreides jasně, ale tam byly ještě žluťáci, ale ti tady nejsou. Ale zas tu jsou ti freemeni, teda femeni. No zajímavej guláš, v úvodních titulcích hned zklamání „první díl“ prej, to jsem vrtěl hlavou a kroutil se na sesli, jakože další hvězdná střílečkosérie?? Emoce to občas vyvolá, profesionalita z toho kouká, ale člověk se nemůže zbavit pocitu, že zaprvé všechno už někde někdy viděl, za druhé to je bez překvapení, za třetí to je prostě takové trochusterilní, a za poslední asi budou další dílek nebo dílky a je otázka, jestli ještě budu chtít jít. No. Co s tímhle žánrem? Vysílat i ráno pro děti, nebo jak? [60%; 2021-10-22 Cinestar Anděl]

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Podívejte na Korejce, nejedí už černá vejce! No je to dovedně namíchané, pravé korejské ingredience, takové ty lokální suroviny od korejských filmářů, ale v množství tak akorát pro západního většinového diváka – aby ho to dostalo, ale nebylo toho na něj moc. Jako když indiáni vařej rogan josh pro Brity. Prostě spicy, ale tak nějak evropsky. Ale povedeně, za těch 8 hodin to stojí. Doufám, že nebude další řada. Lajk! [80%; 2021-10 Home sweet home]

Outsider (2020) (seriál)

No helemese, v Reflexu jsem četl chválu na atmošku, takže jsme to dali. 10 kusů, 10 hodin, to je dost velká investice. Začátek parádní, ale jak se to zvrhlo do nadpřirozena… to spíš už jako ne. Chtělo by to ještě jeden velký twist a vrátit zpět do reality. Suma sumárum, odkoukáno za 4 dlouhé večery a příště zas něco normálního, kapišto? [60%; 2021-04-06 Home sweet home]

Vše je ztraceno (2013)

Krásnej biják se stárnoucím Robertem Redfordem, který zkouší ještě jednou, naposled, to všechno zahrát a dát. On sám, loď, moře, krásnej soundtrack Alexe Eberta... "You never know what worse luck your bad luck has saved you from." [90%; 2015 Febiofest CinemaCity Anděl]

Obvyklí podezřelí (1995)

Dlouho mě to míjelo, takže až teď. Povedené, s příjemnou stopáží, velmi vtahující. Když v tom hraje Kevin Spacey, tak by v tom byl čert, aby něco nepředvedl. A on taky předvedl. Dovedně postavené, člověk hádá do poslední chvíle, napadne ho to… Keyser Soze, muž v přítmí, o němž se vyprávějí legendy. [80%; 2021-03-23 Home sweet home]

Útěk (2009)

Celkem se mi to i líbilo, asi i kvůli minimalistickému piano - kytarovému soudntracku, krásný motiv. Melancholie a melodrama, jak to všechno skončí? Nevím už, ale v tomhle filmu jde hlavně o náladu a pocit... [70%; někdy 2015 Home sweet home]

Ledová bouře (1997)

Zajímavej, rozvleklej, trošku vyumělkovanej biják o tom, že dlouholetá manželství přestanou být i spojenectví, dospívající mají dospívající nápady a hrát losovačku klíčů od auta je asi přeci jen trochu pošetilé a dětinské. [60%; 2021-03-22 Home sweet home]

RoboCop (1987)

That’s a classic, prostě parádní osmdesátková věc s Verhoevenovým nadhledem a nápady, solidní akcí a Poledourisovým soundtrackem. Ikonické, nikdy nezapomeneme! [90%; někdy 2015 Home sweet home] A ještě jednou jsem to dal, doma s L., Director's Cut, furt je to stejně dobré! Včera jsme viděli Don't Look Up a v té satiře a ironii je to velmi podobné. Poledouris parádní, já bych té čistící akce přidal ještě víc! "Thank you for your cooperation!" [furt 90%; 2021-12-29 Home sweet home]

Země nomádů (2020)

Člověku se to hned vybaví, Arizona, Nevada, sekvoje, benzinové pumpy, levné motely, přesmažené hamburgery. Tak dávno – ale skoro jako by to bylo včera. Měli jsme tenkrát Jeep Grand Cherokee, krásná hranatá krabice to byla, pár kempů, co šlo rezervovat, a jinak on the road. 1000 mil z Grand Canyonu do LA, tu ceduli mám pořád před očima, pláně a polopoušť Nevady, hodiny na cestě, big loop po středozápadě. Povedenej biják; myslel jsem, že to je Hauschka s Dustinem, ale on Einaudi. Předvánoční šichta v Amazonu může hodit love, ale nechtěl bych, nechtěl. Sympatické, mám pochopení – je tam smutek, melancholie, je tam něco, co už nejde vrátit. Kdo ví co nás ještě čeká Prachy bída konec světa A co jsme to za lidi [70%; 2021-03-21 Home sweet home]

Tah pěšcem (2014)

Člověk to zkoukne a jde googlit, jak se to tenkrát stalo, co Spasskij a co Bobby, jak to spolu reálně kouleli. Vybavilo se mi teď, jak jsem v devadesátkách četl o dalších Fischerových skandálech, ale nevěda, o koho jde, mně to jen prolítlo hlavou. Blázni, blázni do figurek, krásná hra to je, ale jak se má do ní člověk pouštět, když ví, že bude nejlépe podpodpodprůměrný? V čekárně na nádraží v HB, jak mě M. vždycky drtil… no našel jsem si nakonec jiné sporty… [80%; 2021-03-17 Home sweet home]