Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Ušlo to, nicméně má spokojenost je tak nějak poloviční. Chtělo by to možná krapet míň Woodyho. Před kamerou samozřejmě. Za ní mi nikdy moc nevadil, ale jak mu jednou za čas něco přeletí přes nos a stoupne i před ní, tak má bodová stupnice vzhledem k jeho rachitické postavě jede samovolně dolů. Nemůžu za to, ale je to tak a i když se Helen moc snaží a zbytek filmu je vtipný, tak to víc jak 3,49 dneska nebude.

In fondo al bosco (2015)

Hm, to jsem z toho jelen, hlavně teda ze závěru. Asi jsem nedával pozor a nebo chodil moc na záchod a zapomněl na ovladači zmáčknout pause. Jiné vysvětlení nemám. První hodina byla velmi zajímavá podívaná, která se nesla v lehce italském duchu, něco na způsob Satan přichází. Nalezený syn, podivné chování, všechno k tomu směřovalo. Závěr se bohužel nějak zašmodrchal a abych byl upřímný, moc jsem ho nepobral. Pouštět se mi to znovu nechce a tak budu s povděkem kvitovat, když to tupému Dwejnovi někdo po lopatě vysvětlí. Do pošty prosím, stačí posledních deset minut. A pak dám možná víc.....což se stalo a tak nakonec čtyři, díky uživateli Unique.

Mistress America (2015)

Vůbec mně to nepřišlo nesympatické, spíš možná pro našince netradičně pojaté. Všechny tyhle postavy a postavičky působí přesně tímhle dojmem, na první pohled rozháraně, na ten druhý se možná v nějaké najdete i Vy.

Superstar (1999)

Tak to dopadá, když se člověk řídí svým vlastním instinktem. A nebo taky jinýmu uživateli. Nemusím je mít ani v oblíbených, ale když vidím, kolik tomu dali, vím, nebo prostě tuším, že se mi to bude líbit. Na procenta úplně dlabu, ostatně to já dělám hodně často. Není to vůbec odpad a už vůbec nějaká trapná komedie. Molly Shannon je prostě trefa do černého a můj milovaný Will Ferrell, ten mě nezklamal ani teď. Hlavně role Ježíše mu seděla jako ulitá, což můžu úplně v klidu říct o téhle totálně podceněné komedii. Hodně lepší čtyřka.

Už teď mi chybíš (2015)

Pohodovka, namíchaná přesně v tom správném poměru. Občas maličko skřípe, ale hlavní herecké duo, v čele se stále hezčí Toni Collette mi to vynahradí víc, než dost.

Ptáci a lidé (2014)

Pokud přežijete první, trošku nudnější půlku, tak druhá je mnohem lepší. Neobyčejný film, o dvou obyčejných lidech, jejichž cesty se skríží až úplně na konci. S velmi vydařeným soundtrackem a na konci s pohledem tak trošku z ptačí perspektivy. Za sladkou Anais a hlavně za Davida Bowieho zvedám o jednu výš.

V pasti (2016) (seriál)

Sice zima jak v mrazáku, ale zbytek skoro perfektní. Další, tentokráte islandská, seriálová bombička, která zahřeje hlavně na duši. Spletitý případ, který se vlastně táhne několik let dozadu, pár mrtvých, možná víc podezřelých, než obyvkle a pak už jen tři stateční policisté, kteří téhle zapeklité záhadě musí přijít na kloub. Nebudou to mít sice vůbec jednoduché, ale pokud budou úplně nestranní, pevně věřím tomu, že to nakonec vyřeší. I kdyby měli dát pár výstřelů do vlastních řad...

Noční recepční (2016) (seriál)

Nejvíc mi asi vadila ta hrozná naivita. A teď mám na mysli hlavně scenáristická. Všechno ostatní bylo v cajku, včetně herců, dabingu, ale když jsem viděl nelogické chování mnoha postav, nemůžu dát víc, i kdyby mi někdo mával kilovým stejkem před nosem. A to mám hovězí k smrti rád.

Lovec: Zimní válka (2016)

Naprosto tuctové zpracování, které je minimálně o dvě hvězdy horší, než jeho předchůdce. Ta lehkost, která se mi na prvním Lovci tak líbila je nenávratně pryč a zbyl jen chabý pokus vzkřísit něco, z čeho jsem měl obavy už podle ukázek. Zase jsem měl pravdu! Hlavně postava Emilly Blunt byla hodně špatná a vlastně i zbytečná. Jestli budu ještě někdy další pokračování, budu se dlouho rozmýšlet, protože tohle byl hodně slabý odvárek. Tak za tři mínus.

Osvobození (1969)

Pominu-li nepřehlédnutelnou, ideologickou pachuť, tak se mi dostalo jednoho z nejlepších počinů na tohle téma. Solidní dabing, přesvědčiví herci a hlavně výborně natočené, válečné scény. To vše dělá z Osvobození seriál, který Vám hned tak z paměti nevymizí.