Sal (2011)

Pár záblesků, jinak nuda a šeď. Sala vůbec neznám, nicméně troufnu si tvrdit, že jeho poslední okamžiky šlo zachytit rozhodně lépe. I když jsem se celkem snažil, vůbec nedokážu říct, co tímhle filmem chtěl básník James říct. Úplně zbytečná ztráta času, kterou jsem u Franca, výhledem k jeho minulým kouskům nečekal. Za mě rozhodně ne. Zajímavé komentáře: Madsbender a Dwaynejohson:-P

Králové hor (2015)

Udělat z tohoto filmu několik dílů večerníčka ve stylu pana Chaloupky, vůbec nic bych nenamítal. Takhle zbyla jen snaha o vytvoření rádoby dojemného a dramatického příběhu, který je ve výsledku prázdný a zoufale nudný. Jako dokument by možná fungoval, jako vážně myšlený film ani náhodou. A když k tomu připočtu fakt, že se v Alpách mluví anglicky, vůbec nechápu, že jsem dal nakonec ty dvě hvězdy.

Venuše v kožichu (2013)

Perfektní, herecká chemie. Od prvního uchopení za kliku dveří funguje dokonale. Jeden z těch malá filmů, kde vůbec nevadí, že jsou přítomní jen dva herci. To si vlastně ani moc v neustálém střídání poloh, nálad a rolí neuvědomíte. Polanski se téhle výzvy zhostil skoro na výbornou.

Prodloužený víkend (1978)

Mít tak trošku nefunkční vztah a ještě jet jen tak ve dvou na výlet kamsi do neznáma? Tomu já říkám čiré bláznovství. I když se, aspoň že začátku oba dva snaží, nakonec je to dostane oba. Pomalu, ale jistě se sžíravě dusná atmosféra přežene a naklepe je jak to nejjemnější, telecí masíčko. Ze začátku zlehka, na konci důkladně. Ps. kdybych měl za manželku Briony, skočil bych pod vlak, nebo bych zvolil nějakou jinou, dobrovolnou smrt. Ušetřil bych si pro sebe aspoň pár dnů v nebi navíc.

Totem vlka (2015)

Moc pěkný vizuál, ale to je asi tak zhruba vše. Za vlky bych dal možná i šest, ale za hloupé lidí víc jak jednu ani náhodou. Takže v tom případě je ta moje dnešní trojka nanejvýš spravedlivá. A od Annauda už jsem viděl mnohem lepší filmy.

Truth (2015)

Není to objektivní. Ale to snad ani v tomhle případě nejde. Záleží i trošku na Vaší politické orientaci. Ale pokud (ne)máte rádi exprezidenta Bushe stejně jako já, musel tenhle film být úplně balzámem na duši. A to hlavně svým zpracováním. Vynikající, strhující podívaná s Cate, v jedné ze svých nejlepších rolí. Hlavně závěrečná řeč při "výslechu" byla opravdu nezapomenutelná. Stejně jako celý film.

Zoolander No. 2 (2016)

Bavil jsem se. A to mi dnes bohatě stačilo. Po hektickém dni a hlavně po dnešním fotbale nemám ale vůbec náladu se v tomhle filmu jakkoliv pitvat. Potěšila mě tam spousta maličkostí, které dohromady tvoří komedii, které jsem ochoten ledacos odpustit a možná i maličko přidat. Těch padesát procent mi totiž připadá jako špatný žert.

Ve jménu Krista (2016)

Hlavně za Josepha a potom za originální vyprávění. Sice jsem už na tohle téma několik filmů viděl, ale natočit biblický příběh tak trošku s prvky starověké kriminálky, to je tím hlavním důvodem proč dám nakonec za čtyři. I přes poněkud horší, druhou polovinu. Kdo ví, třeba je na tomhle vymyšleném příběhu aspoň zrnko pravdy. A jestli jste věřící, nebo ne, je ale úplně jedno.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Tak teď vážně nevím, kdo je, nebo byl ve větší prdeli. Jestli Michael natočením tohoto filmu, nebo američtí vojáci v Libyi. Objektivně mi to vychází tak nějak napůl. Filmu nelze upřít snaha o nějakou věrohodnou akci, na druhou stranu toho typicky amerického patosu je tam prostě i tak moc. Není nějak extra viditelný, ale z testosteronu napumpovaných vojáků je cítit při každé větě, nebo pohledu. A když k tomu připočtu, pro mě totálně nesympatické herce, jsem nucen s lítosti v hlase konstatovat, že takový Americký sniper byl mnohem lepší film. I když jsem dal i tak za tři.

Už je tady zas (2015)

Cože? Turci jsou v Berlíně? Tahle věta mi určitě utkvěla nejvíc. Němci nastavili zrcadlo minulosti v tak trošku netradičním rázu. A jde jim to opravdu velice dobře. Dělají si legraci nejen že sebe, ale i z dalších, aktuálních věcí. Kdo není suchar, ten se zasměje a kdo je, tomu se ten film asi stejně moc líbit nebude. Jsem tomu velmi rád, že patřím zatím k té první skupině. Jak nebudu, doufám, že to sám se sebou co nejrychleji skoncuju. S takovým volem bych rozhodně dlouho nevydržel.