Byl jsem při tom (1979)

Laskavý film o jednom retardovi, kterému všichni okolo zobou z ruky.. Dvakrát odvázanej jsem z toho nebyl, ale určité kouzlo to má. Peter Sellers se se svým minimalistickým projevem předvedl tak, jak jsem ho ještě neviděl.

Půlnoční expres (1978)

Maximální řež, zejména úvodní scéna z letiště je nadpozemská. Půlnoční expres není nablýskaný jako Shawshank, ale možná je víc uvěřitelnější. Naočkován tvrdým zacházením z jiných vězeňských filmů bych neřekl, že by tady brutalita vévodila, ale prdel to rozhodně nebyla. Velká škoda neskutečně hrajícího Brada Davise, který později umřel na AIDS. Svým projevem a vizáží mi trochu připomínal Brada Pitta a když se smál, tak Kurta Russela.

Odpor (2008)

Příběh úchvatné lidské touhy po přežití. Holt tehdy nebyla jiná možnost, buď se nechat zplynovat nebo vyzkoušet jinou alternativu. Vyzdvihnul bych především herecký výkon Daniela Craiga, který se do toho vpravdě opřel. V dnešní době se nám po celé zemi nějak rozmáhají primitivové adorujicí nacismus a tupě se skrývající za demokracii, proti těmto idiotům by měl být zahájen odpor.

Quantum of Solace (2008)

Takto jsem si představoval správný výlet do Sieny. Bohužel se mi s mojí bývalou přítelkyní dostalo pouze mnohahodinové vzdychání nad místními památkami, které mě jsou schopny zabavit tak na dvacet minut. Tenhle Bond mě nějak neuchvátil. Casino bylo daleko lepší. Pořád sem čekal, jak se vyvine vztah s Olgou a oni si tam za celej film dají jednu pusu.. To je těžkej zločín.

Casino Royale (2006)

Příznám se, že jsem této legendární sérii trochu křivdil.. Doposud jsem za svůj život celého Bonda nikdy neviděl, nicméně z útržků jsem si vytvořil slušný předsudky. Moje první bondovka. Craig je sympaťák!

Smrt čeká všude (2008)

Už jenom sledování těhle pyrotechnických kejklí do mě pumpovalo solidní dávku adrenalinu. Celá rota víceméně trpí velitelovou absencí pudu sebezáchovy. Tam, kde běžný smrtelník zdrhá na míle daleko, tak tenhle frajer s cigaretkou vytahuje ležerně dráty ze země s výrazem pokerové hráče. Pozoruhodné na tom celé je, že nám tuhle syrovovou porci válečného pekla naservírovala žena. Ten Irák, to je pandořina skřínka, měl zůstat pěkně hermeticky uzavřenej i s tím fousatým kriplem Saddámem..

Faunův labyrint (2006)

Kruté, nudné, zbytečné.. O pohádku se skutečně nejedná, i když mi to tvrdila jedna nejmenovaná uživatelka. Co taky čekat od filmu, kde figuruje sadistickej tajtrdlík, člověkokozel, rota partyzánů, dvoumetrová žába a holka, která moc rozumu nepobrala. Co naplat, jestli v tom někdo vidí geniální dílo, budiž mu přáno. Já jsem viděl jenom sadistickou frašku! Vypadá to, že režiséra tohodle pseudodílka někdo ve škole mlátil na plocho mečem, protože jinak si to zbytečné násilí střižené nudou nedovedu vysvětlit!

Nepřítel státu (1998)

Parádička, která se ovšem v době Bourneů už tolik netřpytí. Tom Sizemore cool jako vždy!

Million Dollar Baby (2004)

Moje uznání patří člověku, který je v aréně. Jehož obličej je skutečně pokryt prachem, potem a který statečně zápasí, který chybuje a stále znovu nedosahuje svého cíle, který zná obrovské nadšení a zanícení a vyčerpavá se ve věci, která za to stojí, který v nejlepším případě ochutná triumf velkého úspěchu a v nejhorším, pokud jej potká nezdar, alespoň selhal, když se něčeho velkého odvážil. Jeho místo nikdy nebude tam, kde dlí nemastné, neslané a ustrašené duše, jež neznají vítězství ani prohru. Mám slabost pro lidi, kteří nefňukají a tvrdě a férově si jdou za svým snem. Ten konec to byla jasná KO rána do ksichtu, ze které jsem se vzpamatovával dva dny.