TRON: Legacy 3D (2010)

Vynikající vizuální podoba (což se týká mimo jiné i Olivie Wild se super sestřihem), dost možná nejlepší filmová hudba všech dob: Daft Punk by mohli být sci-fi Morriconeové. Jedinou brzdou celého filmu je děj, který místo povrchních aspirací na výklad staronových témat se zábrusy do filosofie mohl klidně směřovat do čístého zábavna. PS: Druhý film, u kterého jsem měl pocit, že bych ho měl vidět a viděl jsem ve 3D. Bez něj to ani nemá cenu zkoušet. PPS: Filmoví architekti vpřed!

Povolení zabíjet (1989)

Předzvěst ultimátních bondovek nové generace, která byla po zásluze potrestána. Dalton je (byl) skvělý Bond, vlastně prošlapal tímto dílem cestičku jisté bestiálnosti Daniela Craiga. Přináší do hry svoji jiskru, o které se i dokonce takovému Connerymu ani nesnilo (teda přesně řečeno až do jeho šedých, mentorských let). Jestli to v Glenovi celou tu dobu bylo, či dostal šťastnou náhodou řízením osudu do ruky scénář místy až řízný, nevím. Tady ovšem krystalizuje zárodek všeho dobrého, co se nyní za panování Craiga stalo standartem. Bond girls jsou konečně svůdné (Carel Lowell!), motivace a styl 007 jsou v rámci předchozích dílů až nekonečně inovativní. Pokud pominu totálně Recallovsky přehnanou přetlakově-komorní scénku, akce zde dokonce vykazuje jistý punc reality. Rovněž záporné postavy (včetně mladičkého benicia del Tora) jsou snad poprve od conneryovek dostatečně charismatické. Věčná škoda neúspěchu tohoto snímku, neboť vzápětí se na dlouhá léta dostal na scénu jeden z hollywoodských vrchních papundekláků Brosnan.

Na nože! (2010) (pořad)

Ano, je to JINÝ pořad, než Ano, šéfe!. Zřejmě většinu lidí zklamalo, že je především o vaření (i když kvůli abych tak řekl kvůli jisté skandálnosti se sem procpávají jisté realityshow sračky). Oproti toporné Hells Kitchen jsou naštěstí úkoly celkem rozmanité a emoce nakonec show taky vzbudí: Jardu prostě musíte nenávidět. No a Robertův výraz a radost při vítězným Jágrovi na konci je...prostě úžasný.

Mission Zero (2007)

Chudáček Uma a žlutá barva...

Dech života (1987)

Dalton je skvělý Bond, pro mě asi druhý nejlepší (a mohu přilít do polemiky, žetřeb a i druhý nejhezčí! :-D)...ale John Glen je bohužel kopyto, který sérii rozhodně ničím nepozvedl z jejího častého šedého průměru, jedoucí si v neustále repetitivní šabloně každého dílu introakce-zápletka-baba-zajmou Bonda-ten je zničí.

Etiketa (2004) (seriál)

Nejhumornější český seriál? Určitě! Plus nezanedbatelný obsah.

Šumná Olomouc (1996) (TV film)

Chudák druhé nejhezčí město v republice odneslo slabší díl...

Šumná Opava (1996) (TV film)

Architektonická citace lahodné čokoládové skládany je k nezaplacení...stejně jako další krásná ukázka koncentrovaného eklektismu.

Šumná Ostrava (1995) (TV film)

Hned na úvod myslím celkem typicky smutný příklad toho, jak to ve většině našich měst vypadá. Ale tím je pořad samozřejmě zábavnější :) PS: Uživatel LINKIN se svým příspěvkem krásně dokresluje lidovou stafáž, co se pohybovala před kamerou.

Earth (2007) (TV film)

Svým způsobem nejlepší film vůbec. Fantastické záběry, u nichž povětšinou absolutně nechápu, jak se je tvůrcům podařilo natočit, sympatičtí mlaďoši kterým musíte fandit a k tomu skvělé namluvení od kapitána Picarda. A dokonce jsem po celou dobu filmu nedostal chuť na maso.