Zodiac (2007)

David FIncher a jeho masoví vrazi...opět dokonale natočené, napínavé a v rámci skutečné předlohy vypointované. Překvapivě za celý film neuvidíte jedinou akční scénu, vraha asi pět minut a přesto se až na drobné vyjímky (Zodiacovi by slušel letnější, o 20min kratší sesřih) nemůžete odtrhnout od sledování celého případu. Z hereckého ansámblu nijak nevyčnívá žádný ze zůčastněných: Robertu Downeymu, který dozajista rád krade show, byla záhy přistřižena scénáristou křidýlka, Jake je příjemný na pohled i poslech, ale jeho postava je takový obyčejný zvědavec č.2503. Prostě kompaktní celek po všech stránkách. A to, že se nakonec nedozvíte, jak to dopadlo, je fakt k nas****.

Ong-bak (2003)

Úžasné souboje a ultimátní hudební doprovod, na druhou stranu příšerné dialogy a zápletka, aneb koleno a loket vs. myšlenkový pochod. Výsledek? 5:0

Juno (2007)

Ti Kanaďani mluví opravdu hrozně, nějak jsem se v těch jejich slovních hříčkách nechytal. Jinak to ovšem šlo: EXCELENTNÍ Ellen Page, příjemná hudba, mnohdy humorný humor. Teď jenom očekávám nárůst populace, minimálně mezi fanoušky tohoto filmu ^_^

Rocky (1976)

Miluji box, miluiju Slye Stallona a miluju chlapský filmy. Tohle všechno Rocky má, plus ještě sympatickou charakteristiku postav, romantiku a skvělé boxovací scény. Není to sice Raging Bull, ale vzhledem k počátečním ambicím tohodle snímku se Sylvestrovi podařilo neuvěřitelné.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Simon Pegg tentokrát s humorným kulometem o něco menší kadenci, než je obvyklé, oproti Spider-Manovi o něco lepší Kirsten Dunst a především: MEGAN FOX!!! MEGAN FOX!!! MEGAN FOX!!! To děvče se mi začíná z ne zrovna těžce určitelného důvodu líbit ^_^ Teď už jen nějaké lepší role, i když špatně na to rozhodně nejde - oproti Transformátorům je to posun o délku poctivého koňského salámu. A to rozhodně správným směrem, lepší 3*.

Lara Croft - Tomb Raider (2001)

Angelina hopkající, Angelina v lázni se koupající, Angelina nohy (před útoky) roztahující, Angelina v těsném oblečku se prsící, Angelina podezřívavě se tvářící, Angelina...no a o čem to vlastně bylo?

Deset důvodů, proč tě nenávidím (1999)

Cadillac mezi teenagerovskými komediemi. Rozhodně doporučuju místo učení se deskriptivy. akorát se připravte na příšernou hudbu.

Vinnetou (1963)

V předškolním věku jsem se na to díval každý den odpoledne u kamaráda na videu. A pořád jsem se bavil. Navíc jsem si odnesl hodnotné morální vzory ^_^

Spider-Man 3 (2007)

No žřejmě jsem asi jediný tady, ale mě se tedy třetí díl Spider-Mana líbil ze všech nejvíc. Zmizela utahanost dvojky a přibyla kupa akce navíc, konečně Venom, celkově je film temnější (v rámci série, nečekejte ani vzdáleně něco ála Dark Knight) a emotivnější (a to doslova, Peter jako Venom má super emo účes a naráží si hot chicks).

Spider-Man 2 (2004)

Naprostá ucajdaná hrůza. V podstatě romantický film, kdyby nebylo toho koštěte v hlavní ženské roli. Peterův protivník taky spíše víc než superpadouch je pouze chlapík s vysokoškolským titulem a zažitou jednou nehodou v laboratoři. Zcela jistě nejhorší díl série.