Kurýr (2002)

Qi Shu je více než hot, Jason Statman více než hard, a když to dají dohromady...je z toho super akční jízda a né to, co si po předchzí větě vy prasáci myslíte ^_^

Monstrum (2008)

This movie tried to be cool. It failed. Shame on director!!! Based on true watching.

Česká RAPublika (2008)

Takhle jsem se nezasmál už dlouho. Že to někdo nechápe, nebo dává z principu odpad (a jde poslouchat U2 s jejich "Biggest No.2 " - viz. South Park - nebo podobnej shit), nemůže znevážit genialitu situací jako malí freestylující a pimpící Romové, změna jména, návštěva rodiště Josefa Jungmana nebo kolabo s Hanou Hegerovou. Není zde samozřejmě vše zlato (Ori má prozatím to nejlepší za sebou, i když v poslední době znovu nabírá dech - většina záběrů z tohodle filmu je však podle mě tak 2-3 roky stará) a s aktuálním materiálem by vypadla humor Jamese a Huga zase asi o něci jinak, ale celkově pro mě naposté překvapení. PS: Film se líbil i fanynce skupiny Kryštof, čili nemusíte být zrovna vyznavatel hry pro bránicirvoucí zážitek.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Další z davových psychóz? Celkem určitě, zas tak vtipné to není (až na Barneyho). Nicméně v porovnání s třeba Přáteli je to učiněný levitující cirkus. ______________O čtyři řady později: Barney is LEGEN- ...wait for it....almost there... -DARY! Dalo by se říct, že ho ostatní brzdí, ale ne - on je tlačí dopředu.___________Po já nevím kolikáté, asi 6. řadě: Screw you guys, I dont care anymore...

Training Day (2001)

Vynikající krimi. Skvělý a navíc vtipný Denzel Washington, správně správný Ethan Hawke a spousta černochů včetně 2 celebrit nejzářivějšího kalibru: Dr.Dre a Snoop Dogga (zajímalo by mě, jak ho poskládali na vozíček). Těžko snímku něco vytknout, Fuqua nepřináší nic nového ale nabízí poctivou ghetto story. Což já rád.

Comeback (2008) (seriál)

Použitelné pouze při rýsování do pozemního stavitelství, nepřipadá vám to potom jako nejhorší možná činnost (to rýsování). Prosím, přestaňte dávat do televize rádoby "hopery".

Quantum of Solace (2008)

Narozdíl od většiny ostatních jsem se směrem, kterým se 007 ubírá zcela spokojen. S příchodem Daniela Craiga už to není "z mjech hodinek vystřelí smard, trefí tě do oka" rozverný chlapík, což je jedině dobře. Navonění dobráčci nikdy mou představu o supertajných agentech nesplňovali. Nový představitel Bonda přináší dvě podstatné změny: James má konečně emoce (a to hlavně spoustu negativních) a chová se jak chlap - na konci filmu nenajdete na jeho obličeji rozmazaný make-up, ale pořádnou sadu jizev a krvavých skvrn. Akce je po vzoru dnešních žánrově srovnavatelných filmů (Bourne a Taken) syrová, žádné plížení s tlumičem a uspávání vtipem. Bondgirl se povedla, o tom žádná, a navíc dostal novou dimenzi její vztah s JB (čili nečekejte žádné "byla jsem u Zlouna - samozřejmě do té doby, než jsem se vyspala s Jamesem"). Doufám, že další bondovky nastolený maskulinní směr udrží.

Obchodník se smrtí (2005)

Jestli něco Nicholas Cage opravdu neumí, tak je to hrát. A už vůbec ne přesvědčivě. Co zase mělo bejt tohle?! Smažky jsou už dneska fakt všude. Někdo zase měl pocit, že Amík by zbraně neprodával, tak to šupnou na Ukrajince. A nejen hlavní postava je nesympatická, nebýt Jareda Leta a afrického diktátora se super hláškama, usnul by člověk než řekne Cage.

Max Payne (2008)

Pro mě je tahle hra více než srdeční záležitost, takže i když jde o nejlepší adaptaci hry na stříbrné plátno, výsledek není nějak oslnivý. Tedy pokud jste obeznámeni s herní verzí. Film celkem nešťastně mění dějovou linku pomocí různých zkratek, které nakonec vyústí v kompletní překroucení všeho. Vrcholné momenty jsou krutě odbyty a z jinak nadprůměrné akce jsou zdaleka nejhorší (hlavně chudák Lupino, navíc nějak ztmavnul). V podstatě chybí slavný bullet-time, který je použit zcela nesmyslně ve 2 bezvýznamných scénkách a jinak nic. Mona Sax taky není ta pravá femme fatale, sice se tváří jako že se vám bude doma na gauči pěkně vyjímat, ale jiskra nikde. Jinak atmosféra je velmi solidní, město vypadá chvílemi až trochu burtonovsky a pokud jste Maxe nehráli, máte z toho poctivej tříhvězdičkáč. Nenápadně (ála Avengers v DC COmics filmech) po titulcích naznačený sequel se tedy doufám z úcty k předloze neuskuteční - ledaže by na režisérskou sesli někdo dostal Johna Woo, který by briskně obsadil Al Pacina a Umu Thurman proměněnou v brunetu.

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Velmi příjemné překvapení. Po více než nevýrazně jedničce uplatnil Guillermo del Toro svůj výtvarný cit a vytvořil pohádkově-groteskní komixkombo, u kterého nevím, nakolik koresponduje s předlohou, ale osobně se mi zamlouvalo. Všechny potvory, pitvoři a pišištvoři jsou nápaditě udělaní a třeba takový lesní elementál nebo roboti ze Zlaté armády jsou prostě famózní. Děj balancuje na pomezí mezi klišé a originalitou (s občasnými záchvaty jedné či druhé strany) a o hereckých výkonech se díky maskování takřka všech nedá moc mluvit. Důvodem pro udržení tohoto filmu mezi příjemnými filmovými vzpomínkami je tak především výtvarné zpracování a celkem slušné hlášky.