Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Těžko vypíchnout jednu konkrétní věc, nebo postavu. Prostě si otevřete pivo, vyserete se na zkouškový a sledujete.

Wrestler (2008)

Four words: Mickey Rourke is BACK!!! PS: A po shlédnutí Fontány rád dodávám, že i Darren.

Po přečtení spalte (2008)

Snad první film, kde se mi Clooney nejen líbil, ale vysloveně mě nadchl a dokonce i přehrál Brada Pitta (jehož přitroublý chlápek z posilky je ale taky formát). Výhradu bych už měl ke zvolenému kombu žánru krimi a komedie, které se podle mě nepovedlo uplně správně smíchat dohromady, ovšem ve výsledku je to stále stejně velmi solidní počin. Coenovci si geniální adaptací románu Tahle země není pro starý nasadili nepřekonatelnou laťku, kterou podle toho, co jsem od nich doposud viděl, nemohou nikdy přeskočit.

Dr. No (1962)

Težko hodnotit s odstupem 50 let. Jakožto vyznavač nové bondovské "vlny" (jestli se tak dají nazvat 2 filmy, minimálně je to ale šplouch) mi přece jen animálnost Davida Craiga chybí - i když Sean taky na tom není špatně, jenom ten scénář je prostě z jinačího soudku. Vtipné momenty jsou tu ovšem od prvopočátku, což je dobře, protože Jamesův britský humor byl (mělo by se tedy správně říct, že od tohoto prvního dílu bude) jednou z hlavních devíz bondovek. Co mě úplně nepřesvědčilo, byl herecký výkon Ursully Andress. Postavit si jí doma do výklenku v obýváku nebo k záhlaví postele jistě není špatný nápad, ale postavit ji před kameru je už horší. Její sborník mimických výrazů mi připomněl včerejší momentku s Ivanem Dragem.

Che Guevara (2008)

Pokud je to opravdu podle skutečnosti, tak byl Che skutečně revolucionář-sympaťák. Žádnej bordel kolem jako ti amatéři dneska, jenom čistá myšlenka, bejby.

Rocky IV (1985)

Je tu sice spousta hovadin (mluvící robot, davy soudruhů), ale ruku na srdce: Nikdy jsem si nemyslel, že budu tak fandit USA. Dolph Lundgren v rámci možností toho, že má celou dobu jeden a ten samý výraz (na konci trochu krvavěbiftekový) a strnule někde postává, si získá vaši čirou nenávist a to, že při závěrečných titulcích stále dejchá, vás vyloženě a doslova nepotěší.

Afro Samurai (2007) (seriál)

Velice fresh počin. Zapomeňte na příběh, tady jde o styl! A ten kluci z Genza mají (a to dokonce "pořádně ostře vybroušený"), o RZAovi a jeho hudební složce snad ani pochybovat nelze. Drsňák s afrem jak z výstavy obří zeleniny prochází historicko-nanotechnolohickým Japonskem a usekává hlavy a končetiny všem, které potká. Provází ho jeho alterego (nebo jak to jinak slušně nazvat) se zásobou černočerných hlášek a hlasem Samuela L.Jacksona (který sice namluvil i Afra, ale ten řekne za celý seriál tak 20 slov). Dočkáte se "tak trochu drsnější" romantiky (palec nahoru), skvělého grafického zpracování a hektolitrů krve. Co chtít víc?

Rocky III (1982)

Poměrně značný krok zpět oproti předchozímu dílu. Přibylo sice boxu (což je jedině dobře), ale tentokrát je to celé takové ploché, Rocky bezstarostný floutek(do půlky filmu) a nezachrání to ani ultratvrdý chodící střed vesmíru Mr. T a.k.a. Clubber. Apollo Creed také zaostává za svými dřívějšími výkony a Mikey odchází ze scény poměrně brzy. Zůstávají tak bitky a to slavné Oko tygra, bez něhož již snad nelze uspořádat sportovní událost. Ale jsou to hodně dobré 3*. A z respektu k celé sérii a naprostému nadšení z ní, dávám tedy 4.

Rocky II (1979)

Podle mě ještě lepší než jednička. Ohranou story o americkým snu vystřídal znatelně dospělejší příběh a Rockymu tak můžete fandit ještě víc než minule, obvláště po velkohubých kecech Apollo Creeda (který zde má podstatně větší prostor, který bezezbytku využívá). A závěrečný souboj je...prostě dechberoucí. Málokdy jsem si u monitoru takhle zacvičil.

Rambo III (1988)

Tohle vidět zamlada, tak je ze mě teď tamvovlasý kulturista (minimálně teda imaginárně ^_^). Stallone zdá se mi býti s každým dalším filmem nejlepším akčním hrdinou stříbrného plátna (sorry, Bruci, ale stříbro je taky pěkný). Rambo je super, luk je super, Afghánci jsou odhodlaní a Rusové američtí (ne teda přízvukem, ale počínáním). John se navíc naučil mluvit sprostě a celá druhá polovina filmu je velká libůstka pro fanoušky/vlastníky testosteronu.