Skrytá identita (2006)

Martin Scorsese úspěšně překročil dlouhý stín čínského originálu. Pomohl mu k tomu hvězdný herecký čtyřlístek, ze kterého bych vypíchnul především Marca Wahlberga a Leonarda DiCapria. Zasazení děje do Scorseseho typické irské menšiny neuškodilo, konec je pro diváka přeci jen příznivější a opět nemůžou být pochyby, kdo je králem mafiánských filmů.

Výměna (2008)

Během takřka celého filmu se na vás bude zubit několikasetpalcová beznaděj (podle toho v jak velkém jste kině). Angelina opět dokazuje, že není zdaleka jenom o obalu, navíc téma filmu ji určitě není lhostejné. A v jednom místě jsem málem uronil slzu, čili věřte, že to bylo dojemné.

Goldfinger (1964)

První pořádná bondovka. Hračky pana Q, usměvavý Ind s vražedným kloboukem a slečna jménem Pussy. Plus britský sarkasmus.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tomuhle dílu se dá stěží vytknout nějaká objektivní vada - David Fincher jiné než filmařsky dokonalé věci netočí. Celý kus mi ale přišel z nějakého důvodu trochu neosobní. Rozhodně to nebylo hlavními představiteli, Brad Pitt i Cate Blanchett (která je mimochodem KOUZELNÁ ve svých baletních kreacích) patří dlohodobě mezi absolutní TOP herce, spíše animovaným "dědou" který první půlhodinku Brada suploval a mě teda zrovna nenadchl. Ovšem, Oscary určitě budou, ne že ne. Aspoň by to mohli natřít slabému Forrestovi.

Rocky Balboa (2006)

Důstojné završení téhle neuvěřitelné ságy. Rocky za těch takřka 20 let sice trochu fyzicky zestárl, ale pořád zůstal fyzicky i mentálně axiomem slova CHLAP. Závěrečný souboj sice slabší než býval, ale to se dalo čekat, že. Potěšil Mike Tyson, který se svým cameem vůbec nezapřel ^_^ Od Této chvíle je Rocky Balboa definitivně mým nejoblíbenějším filmovým hrdinou všech dob.

Rocky V (1990)

Rozhodně ne nějak výrazně horší než ostatní díly. Bohužel se nedočkáme boxerského zápasu - závěrečný streetfight s namachrovancem je jena z těch slabších bojových scén z Rockyho, ale naopak se vrací duch původního filmu, tedy důraz na psychologii postav. A Rocky je prostě srdci mému člověk blízký.

Pátek (1995)

Jedna z těch horších ryze černošských komedií (ne, Eddie Murphy fakt není černej, i když tak vypadá). I když jsem velkým fanouškem tohohle pokleslého a všeobecně vysmívaného žánru, tak musím uznatm, že tady tohle "minimalistické" pojetí (i když těžko v tom hledat nějaký umělecký záměr, že, spíše nedostatek financí) sice nepropadává, ale vyčnívajících míst není mnoho. Hlavní dva homies jsou takové dva archetypy "borec plus zhulenec". Ice Cube , stejně jako většina ostatních herců rekrutovaných z rapbiz celebrit nehraje rozhodně špatně, a je jen otázkou, proč vlastně někdo považuje za herce Jima Carreyho, Nicholase Cage nebo Pavla Lišku a ne tady jednu z největších heavyweights in da game.

Ong-Bak 2 (2005)

Thajci jsou mírumilovní lidé, kteří žijí v chýších a hýčkají své slony. A když jim nějakého toho ušouna vezmete, přijde Tony Jaa a přeláme vám všechny kosti. Nepochopím, jak z už v jedničce naprosto cementního scénáře mohli vybrat to horší a zrecyklovat to do takřka dvou hodin filmu. O tohle tady naštěstí ale opravdu nejde. Stejně jako jeho skoro-předchůdce Ong-Bak, disponuje tento slayerpiece naprosto famózními bojovými scénami, ve kterých se zlomeninami nešetří. Takovýchhle scén je naštěstí ve filmu drtivá většina, takže si značnou část času budete užívat Tonyho akrobacii, popřípadě asi pětiminutový záběr, ve kterém vybije čtyři patra restaurace s chráněnými mazlíčky. Z hlediska choreografie naprostá špička.

Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Syrovost. Rambo se tentokrát dělí o show s partou žoldnéřů, ale co bychom na stará kolena po Slyovi nechtěli. V podstatě lze film rozdělit na dvě části: v první půlce nás Sylvester emočně chystá a zpracovává ukázkami zvěrstev páchaných barmskými vojsky, aby ve druhé polovině částečně ulevil vašemu vědomí a v kolosálním masakru si to s těmito "lidmi" vyřídil. A že mu to po těch dvaceti letech jde možná ještě lépe. Hlas zhrubl, stejně jako celý film. Takhle se točí film podle představy tvůrce a ne podle představy studia na rating 13.