Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

I přes mně již naprosto odporné téma (díky, "Mistře" Hřebejku) je tohle i naponěkolikáté velmi vtipná záležitost. "Už jdu, ty kurvo!!!"

Tropická bouře (2008)

Černej Robert Downey, geniální cameo Toma Cruise a sinusoida zábavy.

Daredevil (2003)

Chcete se stát superhrdinou? Potřísněte si jakoukoliv část těla radioaktivním sajrajtem, počkejte tak týden a máte to - jste superhero u Marvelu. Geneze jejich hrdinů je skutečně většinou prudce originální a zpracování taktéž pokulhávající. A Daredevil je po Hulkovi zcela určitě druhý nejhorší marvelovský supergeroj. Nemůžou za to herci (překvapivě ani Ben Affleck) - ba spíše naopak, třeba Michael Clarke Duncan je vynikající boss(i když, pokud vím, byl Kingpin trochu jiné barvy). Hlavní problém je nudný děj (za pozornost stojí snad jen poslední půlhodina, která je na podobné filmy takřka revoluční co do (ne)přežívání různých hlavních postav) a neskutečně zmrvená akce, plus nechutně joeschumacherovský Benův kostým.

Bestiář (2007)

Hlavní hrdinka je kráva a potká (mně velmi názorově kompatibilního) Rodena (takový sympatičtější Mr. Big v rámci českých možností). S tím jí to nevychází podle představ a jelikož je nejen kráva, ale i feministka, tak se rozhodne, že z ní bude navíc kurva a chlapům to natře. Jak to ovšem u těchto prožensky zaměřených děl bývá, chlapi (kteří jsou teda taky místy slabší, ale celkově a hlavně v kontextu tohodle filmu celkem sympaťáci) jsou daleko příjemnější než hlavní hrdinka a tak jí celých sto minut přejete různá pekelná muka. Ale kdyby to bylo aspoň vtipné...jenom Vašut sem tam zaperlí (jinak je to zase nejdebilnější chlápek z filmu, pokud teda nejí nebo nehláškuje). Čili ve výsledku: Až se bude Nesvadbová zase nudit a bude se chtít emancipovat, ať se nejdřív naučí třeba vařit nebo se podívá na pár ukázek s Carrie Bradshaw, že i tyto pochybné myšlenky se dají uplatňovat s jistou dávkou elegance (a 800 dolary na obutí v kapse).

Stoupat jak dým (1978)

Super zhulenecká komedie starého ražení, aneb co když se dají dohromady špinavej, zarostlej mexickej esé a špinavej, zarostlej "John Lennon".

Vrána (1994)

Že by to mělo zrovna "zahrát si v tom a zemřít" kvality se říct nedá, ale neurazí. Atmosféra slušná, hlavní hrdina - ne nepodobný Jokerovi (zajímavé, že lidé hrající s bíle nalíčeným xichtem mají vysokou úmrtnost při natáčení) - občas dá i nějaký ten vtípek, město je též správně temné. Ale zas ten slabej padouch a čajíčkový final showdown...R.I.P Brandon Lee, něco v tom chlapci bylo.

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Věřili byste, že lze do komiksového filmu pořídit ještě slabšího záporáka než Jima Carreyho z třetího Batmana? Nuže, nyní věřte! A není to jen obsazení (až na závěrečné cameo ROberta Downeyho jr., které ovšem vzbuzuje obavy, že by Hulk mohl připravované Avengers pohřbít tak hluboko, že je Iron Man ani s plnými tryskami ze sraček nevytáhne), co smrdí - celé je to takové strašně debilní a dvě hodiny dopředu předvídatelné.

Snídaně u Tiffanyho (1961)

Okouzlující Audrey ála Paris Hilton 60.let (zpočátku vypadá, až na barvu vlasů, skutečně podobně oděná) bydlí v bytě ála Carrie Bradshaw (kde pořádá divoké mejdany ála výše dvě zmíněné) a je krásně bezstarostná...První 2/3 filmu jsou velmi svěží (pominu-li nízkorozpočtovou zrůdnost v podobě japonského fotografa hraného Američanem, který imituje předkus), závěrečná část, obsahující pro mně pochybnou pointu se nese v duchu poněkud vážnějším, což se mi do tohohle filmu zrovna nehodí.

J.S. Bach - Fantasia G-moll (1965)

Chlap přijde domů (kde na něho vzdor slovům Tomáše Hanáka nečeká stará-tlustá), zasedne za varhany a nechá se doslova zajmout hudbou, která se mu postupně zavrtává pod kůži a zároveň ho osvobozuje. Je až k nevíře, kolik síly dodá Bachově hubě pár oprýskaných zdí a rezavých mříží.