• Pohádka

Rocky (1976)

Když někdo řekne "kultovní", tak jako první se mi vybavý právě Rocky. Film, který ve mně zanechal cosi... inspirujícího. Že dokážu zhubnout pár kilo a nabrat svalovou. Že nemusíš být bohatý ani společensky významný aby jsi něčeho dosáhl, ale stačí ti pevná vůle. Pěkný scénář se skromným vyvrcholením a hudba, kterou dnes zná snad každý.

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Upřímně, na poslední díl se mi moc jít nechtělo a to z těch důvodů, že jakmile jsem dočetl knihu, byl jsem ještě tři dny poté smutný, jak to pro (téměř) všechny neférově dopadlo (Prim, Gale, Finnick atd.) a toho jsem se (nečekaně) dočkal i ve filmu. A dalším důvodem je, že nemám rád, když věci končí. Ale jinak film se mi líbil (místy velice a místy méně). Některé scény mě opravdu nadchly a některé byly přehnané nebo zdlouhavé. Můj názor je, že ve svém seznamu oblíbených filmů nemůžete mít jen jeden díl, protože v prvních dvou dílech se snaží dosáhnout toho posledního a poslední by nebyl bez těch předchozích. Tyhle čtyři roky s Hunger games jsem si velice užil a rád na ně budu vzpomínat, protože byly součastí mého života a zábavy.

Bezdružice (2015) (seriál) odpad!

Neviděl jsem ani jeden díl (jsem za to vděčný), ale stačilo mi vidět jen ukázky.

Rocky Balboa (2006)

Všechno krásné je nenávratně pryč.

Futurama (1999) (seriál)

Na rozdíl od Simpsonových, mě i ty nejposlednější série baví.

Fantastická čtyřka (2015)

Jako samostatné díli to ujde, ale s přirovnáním k prvnímu filmu je to hodně slabé.

Sedmero krkavců (2015)

1* za hlavní herečku a 2.* za hlavního herce.

Everest (2015)

Fascinující záběry samotného Everestu. Naprosto brutální a dech beroucí scény. Jste napjatí, emoce taky hrají velkou roli, nedokážete uvěřit, že by se něco takového stalo a usilovně si přejete, aby to hlavní hrdina přežil. Toto ve mě zanechal tenhle film.

Rychlejší než smrt (1995)

Trochu mě zklamal konec, protože jsem byl opravdu napjatý a dychtivý dozvědět se, který z těch dvou je lepší