Doom: Annihilation (2019)

Občas překvapí dobrým nápadem scénou, ale doom si to moc říkat nemůže.

Šingeki no kjodžin - Season 3 (2018) (série)

Brutální masakr, kde se konečně dozvíme odpovědi na docela hodně otázek. Přiznám se, že základní koncept by možná byl i docela lepší, jen čistě lidstvo vs titáni, ale tohle funguje docela též. Není to perfektní, to netvrdím, někdy se postavy přou o hrozné blbosti, místo toho aby řekli očividné (sérum jsme nepoužili na Erwina protože už trpěl dost, nechte ho odpočívat v pokoji se svým odkazem) nebo (jasně, lidé umírají neustále ale máme na výběr?, je to my nebo oni, myslím, co chcete ve válce kdy vás druhá strana chce kompletně zlikvidovat?, sedět doma, spát v posteli a pak filozoficky smutný, že můj kámoš měl větši koule?, tady už nemáme na výběr holky a kluci, buď zemřem v boji, nebo v posteli) a podobně. To je nejspíš pozůstatek myšlenky typu: Má to vše smysl? Jenže na tyhle myšlenky opravdu nemáme čas, naštěstí jsou tu stále charaktery (Hange, Levi, ten holohlavej velitel), které umějí používat tu věc mezi ušima a snad své lidi ochrání a dovedou k hrdosti. Těžko říct, kam se vydají nyní, no snad až naše charaktery uvidíme v budoucnu, už nebudou takové děvky. Jo a Levi je fucking beast!

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Je to Tarantino ale zároveň ne tak jak ho znáte ( víceméně : ) . Je to docelá dlouhé a občas se může zdát, až příliš. Ultimátně ovšem, film vypráví to, co říká název. Co se stalo tenkrát v Hollywoodu, mě se to líbilo, ale rozhodně chápu, proč někdo může mít jiný názor.

Tate no júša no nariagari (2018) (seriál)

Myslím, že první epizoda je navržená opravdu slušně, člověka nějakou dobu chlálolí, jak bude fun a rpg a ona to opravdu fun je. Zrada, nenávist, ponížení, zloba, pomsta, chlad, necitelnost, dobrého člověka lze určitě zlomit, ale vždy je zde šance, že se narovná, obzvláště pokud má silnou páteř a svůj cosmodisk. Tím je (fakt racoon? a já myslel že liška) je v jednu chvíli jediná bytost, která tu je díky němu a pro něj. To stačí zdá se. A další a další, lidi celého světa, který nakonec přece čeká na záchranu od pravého hrdiny a možná, že se i dočká, nebo ne? Jo a kdo říká, že štít není ofensivní, tak nehrál titan quest za juggernouta: )

One Punch Man - Season 2 (2019) (série)

Předně, je třeba si říct, že animace je slabší, to bez debat (jiné studio atd.). Pro mě ovšem v klíčových situacích docela funguje a neměl jsem s tím takový problém. Stejně, těžko něco trumfne Borose, ale tím se dostáváme k pointě této show. Myslím, že mě tahle show oslovila ne ani tak akcí a hrdinama (na to máme hero academiu), nýbrž spíše svým poselstvím, vezmi svůj osud to vlastních rukou, nenech ostatní rozhodovat co zvládneš, snaž se vždy být něčím více zítra, než si dnes atd.To je nám opakováno velmi často a samozřejmě život není tak jednoduchý, no soudím, že díky přílišnému analizování se vyhýbáme úplně jasným věcem. Nové postavy jak lidí a monster jsou vhodné oživení děje a velmi oceňuji, že show kráčí pomalu, ale jistě dopředu. Příběhy ostatních, motivace, minulost, konflikty, je to sice v přehnaném Japonském stylu, ale přiznám se, po pár "mistrovských" děl co jsem uzřel v nedávné době, ocením show, kde dokážu chápat motivaci postav a nebo mě zajímá jejich osud. Speciálně šibal Garo mě dost bavil a stejně tak Sonic (ach to jméno). Ultimátně, 2 sezóna je můstek, který nás přínáši blíže k událostem, které něco znamenají. Nic dopředu nevím, páč mangu nečtu. PS : snad jen ten konec byl utnutý až příliš záhy, to je hlavně asi tím, že to konec být vůbec neměl.

One Punch Man - Season 1 (2015) (série)

Naprosto geniální koncept, kdy o samotném hrdinovi víme prdlajs, ale o zlounech se dovíme vše. Celý životní příběh, motivy, proč, jak atd. A potom co své nepřátele poznáme... je rozplácneme jedním úderem. To, a mnohem více, je one punch man.

Stranger Things - Season 3 (2019) (série)

Mááámi, rusové jsou zase dvorku a up to no good. No, jak to shrnout, asi takhle, s první sérií to má společného asi jen postavy, fakt že jo. Čím dál více se ukazuje, že plánovaná byla jen první série a tam to mělo skončit. Ostatní věci jsou opravdu jen stupidní filler. No a protože stranger things prodávájí, tak musíme jet dál. Jen vyjmenuji co mě fakt naprudilo, stručně, ruský terminátor, sry seš milej ale jsem lezba, malá já všechno vím kráva,rusové, rip alexij, nikomu nechybí lidi, vyvraždění nemocnice je každému jedno, rusové, tajná základna, která i dnes by byla super výkon technologický, americká armáda a tajné služby jsou retardI, rusové (co vlastně chtěli? to netuším), mindflayer je idiot, rusové jsou idioti, všichni jsou docela idioti, celé to byla jen freakshow udělaná pro peníze, abychom se na konci poplakali, když zabili další dobrou postavu (teda dvě, Billy a Hopr) co teď a hlavně NUDA, jo, už vidím jak zabijou El, haha, to se nestane, dokud stranger things budou vydělávát.

Toy Story 4: Příběh hraček (2019)

Jak to podat, nemyslím, že jsme příběhově potřebovali pokračování, ale je to tu. Jedno nechám, zhostili se toho velmi slušně, až skoro perfektně, jen občas nevím co se stalo ostatním, zbytek bandy je docela v pozadí a Buzz dostal asi mozkovou cancer, protože plně se přece našel ve druhém díle, kde velel záchraně Woodyho a tak, trošku nechápu, co se tady s ním stalo. Asi mám problém s tím, jak se rozhodli jít určitým směrem a do prkený ohrady, my tam ty charaktery nějak dostanem! Navíc docela dost ohýbají ty jejich pravidla (jsou vůbec nějaká a kdo je vymáhá?) kontaktu s lidmi. Ve zbytku není moc co dodat, vše vypadá úžasně, především postavy (zkuste se mrknout na 1 a porovnat), "záporák" super. Asi si jen myslím, že to je příběh, který někdo vymyslel, protože (dejte si důvod, za mě to jsou hlavně peníze) a ne kvůli ukončení příběhu samotnému. Ten ukončen již byl.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

No, na pět hvězd to němá, ale rozhodně to není špatná záležitost. Občas jsem neměl daleko od toho abych bustnul nut, jak to bylo občas retardované (hlavně začátek), očividně vše, co dnešní mládež (a my) potřebuje je pořádnej výlet v přírodě a nechat se sežrat hrochem ( a nosorožci). Ale jo, zahrané je to dost dobře a jsou chvíle, kdy se člověk zasměje, navíc happy end, tak co člověk chce víc?