Ratatouille (2007)

Dnes jsem narazil při youtube bloudění na pár záběrů z Ratatauille a musím říct, tenhle film je opravdu poklad. Vypadá tak nenápadně, ale přesto, má výborný náboj a děj. Řekl bych, že je trochu zapomenutý, na fakt, jak opravdu moc je dobrý.

John Wick 2 (2017)

Akce super, ale nemůzu si pomoc, myslím že jedničkou to mělo skončit, ovšem je pravda, že přestřelka v zrcadlech duše byla nice.

Nová generace (2018)

Jen málo jsem tak na vážkách, 4 nebo 3 hvězdy? Asi to říkám často ale netuším kam tohle zařadit. Na jednu stranu je to občas opravdu tupé a hloupé, hlavní "hrdinka" je na pěstí (a taky ji dostane), na druhou stranu tam jednoho týpka doslova vymažou ve stylu mars útočí + některé záporák scény, no docela slušnej oddíl. Roboti ovšem dost dobrý, to souhlas. Ve finále bych to viděl tak na 3,5 , to je asi nej.

BlacKkKlansman (2018)

Film je super, nejsem američan, nemám potřebu řešit rasismus. Nevím jak v minulosti, ale dnes má každý máslo na hlavě a místo toho, aby rozdíly smazávaly, tak je rozmazávají a to platí pro obě strany.

Černobyl (2019) (seriál)

Pravda, je často strašlivejší než fikce. Nevím nakolik je série přesná, ale autentická působí dost, respekt HBO, respekt. Kéž by jen člověka, co napsal scénář k tomuhle najali na posledních pár season GoT, člověk holt nemůže mít všechno, ale i tak, good job, respekt!

Rango (2011)

Tohle, tohle je zvláštní film, řekl bych, že buď se vám bude líbit, nebo vám opravdu nesedne. Jede si na své vlně a tak, žije, super animace btw.

Hra o trůny - Železný trůn (2019) (epizoda) odpad!

Jeden z největších problémů téhle show je, že zapomněla, ve kterém čase se odehrává. Tohle je středověk, sice trochu jiný, ale pořád, středověk + -. Takže, když píšeme charaktery v té době, musíme počítat s tím, že přemýšlejí ve v trochu jiných mantinelech, než my dnes. To bylo dříve, nyní již ne. Přiznám se, netuším, co bych měl cítít. Smutek? Radost? Necítím nic, protože na ničem už nezáleží. Jak můžou lidi bez jakýkoliv nároků rodových zaujmout postavení jaké zaujmuli? Jak? Nikdo nic nenamíta, nikdo nic neřeší, vše jede na autopilota. Tak to ne, díky, ale když už něco začnete v určitém stylu, tak to prosím také dokončete. Sorry jako. Myslím, že pánům scénaristům ušla jedna důležitá věc, když rozehrajete theme, že na ničem nezáleží, proroctví, charakter arcs, určité činy, strategie, prostá logika atd. Když rozjedete nyhilismus v takové míře, tak ano, mě opravdu už na GoT nezáleží. Jakej smysl mělo R+L= J? Teda, kromě toho, že chudák big D měla další důvod jít mad, protože je to ve scénáři. Naprosto smutně neuvyužitý potenciál jedné z největších bomb v televizní historii. Bran je králem, ačkoliv vlastně není jasné jestli je pořád ještě člověk (o tom, že nemá ani špetku nároku se nebavíme, to je příliš chytré asi). Sever se osamostatní, když už ani není proč a všichni jsou s tím ok... Jsem smutnej pro Johna, tohle nebylo fér ani zasloužené, více méně s ním všichni vymrdali a poslali ho do háje, ať na něj už nemusí myslet. No nic, na tohle by se dala napsat celá kniha, třeba song of ice and fire? hehe proč to jméno, když ice a fire vlastně skoro nic neudělali, chabý. Pozitiva? Zapsání Jamieho záznamů do knihy, aspoň tohle přání se tomu chudákovi splnilo, Ghost dostal své poleskání, good boy a aspoň chudák Drogon snad dožije dračí důchod v klidu. A to je vše, tím skončil jeden z nejnadějněších seriálů ever, výborní herci, úžasná výprava, nádherná hudba a vizuál, ale k čemu to je, když příběh, který vypraví, je nuda.

Hra o trůny - Zvony (2019) (epizoda) odpad!

Já tomu nemůžu uvěřit, vizuálně, tohle byla jedna z největších pecek co jsem kdy viděl, konečně zde vidíme draka v plné síle, jeho krásu, jeho brutalitu, tak proč je mi tak, zle? Protože game of thrones shořelo, tak jako drogon spálil kings landing, tak tenhle díl dokonal, co osmá série začala. Naprostej masakr logiky, charakterů a vlastně všeho, co jsme na sérii GOT měl/i rádi. Nejsem naivní, vím, že už od 5-6 season jsme tam trochu směřovali, ale tohle, tohle jsem si nedokázal představit ani v nejhorších nočních můrách. Já myslel, že v nejhorším, vše skončí happy endem, jo tak to jsem se trochu netrefil no. Nemá cenu rozebírat, co, kdo, proč a jak. To za mě udělá nespočet jiných. Snad jen, netušil bych, že na konci se pokusí ze Cercei udělat něco jako oběť? No to snad opravdu ne?: D Tragikomické, to byla tahle epizoda. A nyní, velké finále...

John Wick (2014)

Parádní akční jízda, super choreografie a soundtrack, co bych asi vytkl je jednoduchost zápletky(a trochu wickova deus ex machina), která se dá shrnout: "Proč si praštil mého syna?" "No, víš, ukradl auto a zabil psa Johnu Wickovi" ... "Ouch". Zkrátka, já si film užil, ale na top bych to neviděl.

Hra o trůny - Poslední ze Starků (2019) (epizoda)

Řeknu svojí trošku do mlýna, co mám rád je hudba, tak je nice a dál? Charaktery? Nejsou. Logika? Není, dragonstone očividně ani neměl posádku, místo kde pil Jamie a Tyrion zřejmě nikdo nehlídal (2 LORDY?!!???) a Bron si tam nakráčí na kokota a hláškuje. I štáb už na to jebe, se podívejte na HBO GO čas 14:43, před Daenerys stojí starbucks kelímek, prostě jen tak, ani se nestydí, šibal jeden(a toho jsem si prosím, všimnul sám a to jsem slepej jak noc). Draka rozstřílí šípy s co mají aimbota(WOW ŠOKUJÍCÍ), bum bum bum, ale pak Droga netrefí ani jeden. Idioti dostávají pořád na držku, ale stejně si myslí, že přivedou Cercei k rozumu. Je to jakoby Tyrionovi někdo udělal lobotomii a stal se z něj totální retard. O Varysovi se ani nedá mluvit, ten týpek je stín toho, co býval. Vlka radši poslali pryč, stejně nic nedělal, : /. Dokoukám to, dokoukám to, protože to dlužím těm sezónám 1,2,3,4 a možná 5. Ale nebudu to dělat rád a říkám to rovnou, sledovat tuto tragikomedii, mě stojí hodně sil. Posrali to.