Goblin Slayer (2018) (seriál)

No, jak to začne na takové veselé notě, tak věci se rychle změní. To je asi nejvíc zřetelné v prvním díle, v jednu chvíli je vše veselé a sranda a v druhé něco ukousne někomu hlavu. Do toho přichází hvězda příběhu, zabiják skřetů, nebo jak moji japonští přátelé rádi říkají " GOBRIN SRAYER". Goblin slayer není jen tak někdo, je to "poškozený člověk", někdo kdo viděl příliš, kdo zažil příliš a jediný způsob jak ten void zaplnit, je naplnit ho gobliní krví. Jinak je svět docela klasika fantasy, musím říct, docela fortelně odveden, jen s trochou toho anime make up (to znamená, že většina holek má prsa velikosti medincibalů apod.). Ačkoliv show, může vyděsit svou nepředvítalností (znásilnění, brutalní masakry), často je to docela klidná adventure story. Jo a během natáčení zemřelo spousta goblinů, fakt hodně!

Muž z Vysokého zámku - Série 1 (2015) (série)

Já, přiznám se, nevím moc kam přesně to zařadit. Na jednu stranu premisa a provedení je skvělá. Lokace, herci, oblečení, atmosféra(hlavně první episody) wow, na druhé straně... Občas to sklouzne k tak strašně demetnímu nudnému ničemu, že jsem měl sklony vypíchnout si hailováním oko. Chtěl bych odpovědi (obzvláště po 10), jenže nevím jestli mám odvahu pustit se do druhé série, no uvidím. Btw je zajíma, že náš kámoš Heidrich běhá po světě, JAK MOC SE TEN PRIMÁRNÍ SVĚT LIŠÍ OD NAŠÍ HISTORIE?????? Jo a chvilička ticha pro kámoše toho brýlatého blbce a jeho přítelkyně,která má super schopnost to zesrat všem okolo a pak říct: "UPS stalo se": D, to je true hrdina a bro téhle série, never forget.

Gate: Džieitai kanoči nite, kaku tatakaeri (2015) (seriál)

Vlhký moderní Japonský sen, přiznám se, ruka skoro šla k těm 5 hvězdám, ale to by bylo trochu moc. Je tam úplně vše, včetně armády lolitek, prsatých elfů, elitních bajonet cqc bojovnic a hlavně, jeden otaku boy, který je takový japonský rambo. Teď to zní kriticky, což asi taky mírně je. Teda, užil jsem si to, ale aby třeba japonská tajná služba zničila USA, Čínu a Rusko, všechny najednou, to bylo vážně super. Velké + za ukázku, co by se stalo, kdyby se fantasy střetlo s naší armádou, až příliš často ve filmech vidíme scény jak draci/dinosauři/nějaké zrůdy, něco na koních ničí chudáky military. Tak toho bylo dost, tady vidítě co se stane, když dáte fucking bojovou helikoptéru proti draku... SHREDDED!!!! Shrnuto, koukatelná fantasy/military/anime zábava, která občas docela rozesměje, jen se brala možná příliš vážně. PS: pokračování se nabízí tak uvidíme

Musíme si pomáhat (2000)

Na tenhle film jsem spadnul náhodou a nestačil se divit, jak moc je dobrej. Je to lehce (hezky česky) humorizovaná realita toho, co bylo. Místo hodin dějepisu o protektorátu bych pustil tenhle film. Jen ten anglickej překlad názvu mi přijde trochu slabej. Musíme si pomáhat vystihuje podstatu mnohem lépe řekl bych.

V oku tornáda (2014)

Docela vtipný typicky americký katastrofický film (na konci záběr na vlající vlajky). Ohňonádo mě dostalo a atmosféra perfektně odpovídá roku 2014 (dnes by se objevila Greta a tornádo zastavila mávnutím ruky). Větší = lepší!

Joker (2019)

Pokud pomineme všechno okolo, všechen ten chaos, násilí, vraždy tak myslím, že tenhle film je úžasným okýnkem do mysli člověka, jehož nemůžeme a nejspíš ani nechceme chápat. Není vše černobílé ani zelenobílé, ale když už vám na ničem nezáležím, jaký to má vše smysl? Co byla pravda a co mánie? Pár slušných hlášek, které se budou citovat ještě hodně dlouho a suprovej hereckej výkon.

Národní třída (2019)

Dávám 4 i když je to spíše tak něco mezi 3-4. Myslím, že film se snaží být chytřejší než vlastně je, ale natočen je skvěle a koukat se na to dá.

Čára (2019)

Hrůza, ze všech věcí co mohli vymyslet zvolili něco, o čem rád vtipkuji: problémy zemí třetího světa, kritický nedostatek a plot celého filmu a naší hrdinky je... je trochu vyšší než je obvyklé. WOOOOOOOW Já vím, já vím, je to hardcore. Vtipné je, že charakterně je opravdu dost otravná a nevím, co na ní hobbit viděl. Celkově, fakt špatné teen drama, doporučuji sledovat pod vlivem, něčeho...

Doom: Annihilation (2019)

Občas překvapí dobrým nápadem scénou, ale doom si to moc říkat nemůže.