Kapky (2022)

Snehulienka si zmyslela, že ide produkovať rozprávku o zlodejovi v pomarančovom sade, pretože zrejme ľúbi pomarančééééé! Nuž, miestami to aj vyzeralo ako rozprávka - absurdne, sterilne a nereálne. Ak by Jesse Plemons mal aj neviem koľko miliárd eur, tak by som ho radšej iba pozorovala z bezpečnej vzdialenosti, pretože vyzerá ako zdochýnajúci francúzsky buldoček. Určite by som sa s ním nesobášila, a potom nariekala, aký je ťažký život miliardárovej ženy.

Bažina - Milénium (2023) (série)

Pre mňa doteraz najlepšia séria, aj keď predchádzajúce som nehodnotila. Mafia, čiže výpalníci, bordely - hlavohrude, kurvy kde len pozriem. Rovnako aj u nás celé deväťdesiate roky. A funguje to aj doteraz, až na to, že v tých najvyšších kruhoch. Niečo za niečo, podrazy, pomsta, značkovanie si vlastných rohov, intrigy. To isté dnes plus hoaxy, hackeri a iná IT kriminalita. Aj keď nemám rada veľa postáv - tým, že sa prelínali dve časové obdobia ich tam bolo veľa, pretože sa zdvojnásobili, ale bavilo ma postupne prichádzať na to, kto je kto za mlada, a v roku 1999. Takže tých postáv tam nakoniec až tak veľa nebolo. Koktavý policajt je moja obľúbená postava.

Můžu ti říct tajemství? (2024) (seriál)

Can I Tell You a Secret? - Ďakujem, nechcem, choď do ...  Zaujíma ma, odkedy tajomstvo prestane byť tajomstvom. Medzi koľkými ľuďmi by sa mohlo rozšíriť, koľko ľudí ho môže zdieľať, aby prestalo byť tajomstvom? Viem, že sú aj "verejné tajomstvá", ktoré ľudia tolerujú, ale odtiaľ potiaľ.  Mimochodom, tento protivný autista a psychopat nevedel tajomstvo, a preto neprezradil nijaké tajomstvo, iba znepríjemňoval ľuďom život bez príčiny.

Den po konci světa (2014)

Pre všetkých kresťanov a iných mentálov: zánik Zeme nastane až so zánikom Slnka, ktoré má vraj (aj keď ani tie výpočty nie sú spoľahlivé a presné) explodovať o päť miliónov rokov a tým pohltí celú slnečnú sústavu. To už tu aj tak nebude nijaké ľudstvo, lebo sa dovtedy navzájom vykynoží. Nezabúdajte, že keď bola písaná kniha plná nezmyselných výmyslov a klamstiev - Biblia, pokladali za "svet" všetko a vesmír ignorovali. Nevedeli ani, že je nejaká slnečná sústava a vesmír. Keby tí idioti kresťania neignorovali antiku a grécke ideály, možno by sme boli na tom teraz oveľa lepšie. Byť zabrzdení cirkvou na jedenásť storočí (pretože všetko vzdelanie obmedzovali iba na výklad Biblie, ak ste mali iný názor, tak vás minimálne upálili na hranici, alebo utopili v rieke) a celé sa to rozlieva až doteraz, za to by sa mali skôr ospravedlniť, nie doteraz požadovať do zvonca v kostole peniaze. Za zopár celkom dobrých, aj keď nezmyselných efektov tá jedna. Ale celé mi to pripadalo ako keď chcem natočiť Trójsku vojnu v kôlni s dreveným koníkom. Keď sa už rozhodnem pre takúto tému - koniec sveta, tak to urobím s najväčším štúdiom a efektami, ktoré vám nedajú vydýchnuť - pompézne zrakovo aj sluchovo, od blbých anjelov či čo, cez tú ich hlasnú trúbu, po záplavy, blesky, krupobitie, čertov, besných anjelov, ktorí hryzú či čo... kokotiny... Raz sa mi to snívalo, a musím napísať, že oveľa lepší horor ako toto. Dokonca tam bola ešte aj záplava. Ale vždy na konci takéhoto apokalyptického sna nemôžem nájsť mobil, alebo nemôžem vytočiť číslo, ktoré chcem, a potom sa sen našťastie skončí. A to sú najšťastnejšie dni v mojom živote - prebrať sa z nočnej mory a povedať si, že môj život nie je až tak hrozný. Ale to sa nestáva často:))

Anna Nicole Smith: Neznáte mě (2023)

Ďalšia hollywoodska kurva, ktorá sa predávkovala. Robila striptérku, aby si našetrila na odchod z malomesta - aby sa stala slávnou. Slávnou prečo? Aby zase iba ukazovala kozy. Aj tak umelé, ako celý jej charakter. Jediný, koho mi bolo ľúto, bol jej syn. Na jeho mieste by som sa odpravila už dávno. Alebo ju, nech mám pokoj.

Sběratel (1965) odpad!

Vo všeobecnosti platí, že predstavy sú väčšinou lepšie ako realita, ale takto dodrbať moju najobľúbenejšiu knihu... To ma nasralo! Viem, že to nie je adaptácia, ale podľa predlohy, ale aj tak som mala pocit, že ide o nejaký podivný, rakovinový výrastok knihy. Ani na chvíľu som nemala pocit, že som videla to, čo som čítala.

Pozůstalá (2024) (seriál)

Nudné a otravné ako asi všetky K-drama. Aj ja by som chcela zdediť cintorín. Naložila by som s ním inak.

Forst (2024) (seriál)

Vzhľadom na to, ako pekne to bolo natočené a v akom krásnom prostredí sa to odohrávalo - však lebo Tatry sú super, by si seriál zaslúžil zaujímavejšiu tému ako asi najviac otrepanú: Poliaci a nacisti. Tá téma sa týka pomaly každého poľského filmu a knihy. Chápem, že je to neoddeliteľná minulosť, ale odtiaľ potiaľ. Nech sa spamätajú! Napriek tomu, že bol dobre natočený a zahraný, nepriniesol nič kreatívne a nové. Dokonca sa mi zdalo, že veľa vecí som už videla inde. Navyše tam bolo priveľa nezmyslov a vecí, ktoré si doslova protirečili. No aj tak sa to pozeralo dobre.

Sopka: Záchrana z Whakaari (2022) odpad!

Príšerne nudný dokument! Čakala som nejaké zábery výbuchu sopky a ako ich to tam celé dojebe, ale nie. Dostala som iba vlažné, rozmazané útržky celej situácie a nesúvislé kvákanie nejakých ľudí, ktorí prežili. Je mi ľúto celej veci, ale povedzme si na rovinu - pohybovali sa pod aktívnou sopkou. Tak čo čakali?

Tábor nebo očistec: Noční můra mladistvých (2023)

Ja som za fyzické tresty. Keď už nejaký sopliak nevie, ako sa správať, lebo ho to rodičia nenaučili, tak mu jednu, dve, tri fľasnem. Aj také, že mu stena dá druhú. Na druhej strane tí rodičia majú 16 000 dolárov na to, aby ho otĺkal niekto iný. To je nonsens. Vraj tam bola aj Paris Hilton. Možno preto je teraz ešte drbnutejšia.