One Ordinary Day (2021) (seriál)

Ďalšia totálna vykrádačka. Tento raz Jednej noci z roku 2016. Neviem, či Kórejci nevedia pochopiť dej, pokiaľ nevidia kórejské ksichty, ale toto ma fakt naštvalo. Oveľa lepší Riz Ahmed a John Turturo sa nedajú ani porovnať s týmito skostnatenými kórejcami, ktorých predstavou dobrého herectva bolo zrejme hrať sa na mentálne zaostalých.

Božské kapky (2023) (seriál)

Božské kvapky sú jedine tie na nervy. Hlavne pri ďalšom z radu seriálov, ktorý nemá s logikou a zdravou psychikou nič spoločné. Vínny sklad bol síce pekný, herci ako-tak tiež, ale primitívny vzorec - nevera/poloviční súrodenci/veľké dedičstvo už nie. Navyše nejaká drbnutá súťaž a naučiť ženu, ktorá celý život žerie iba fazuľu a ryžu, identifikovať všetky vína. Drbe? Navyše degustácia tých vín mi už išla riadne na nervy. Furt iba ovoniavala, holengala s pohárom, vypľúvala ako taká piča. Proste vypijem a bodka. Koniec sentimentálny a trápny.

Věznice 77 (2022)

Útrapy väzňov v španielskych väzeniach v sedemdesiatych rokoch. Za to, ako ich tam týrali, asi išli rovno do neba a samé aleluja, a dávno stade vykopli Ježiša. Ani neviem, koľko ich tam zomrelo. No ja by som to nevydržala, a podrezala sa naozaj, nie iba akože na protest. Podrezať si ruku horizontálne, nie vertikálne je na hanbu. Ani nevedeli ako sa zabiť... To je zlé. Keď človeka zobudia iba preto, aby ho zmlátili, a potom zase... Tak neviem, čo ich držalo pri živote. Možno vidina pomsty, alebo ostatní väzni, ktorí nestrácali nádej. Zase sa potvrdilo, že spravodlivosť a zákon sú rozdielne veci, no oboje extra pružné predajné kurvy.

Dahaad (2023) (seriál)

Zase Indovia krútiaci hlavou ako keby im išla odpadnúť. Buďte radi, že nie som jednou z vašich bohýň! Celkom dobrá detektívka, aj keď vrah bol jasný od začiatku. Veľmi dobrá voľba iritujúceho typa (vraha, ktorému by to prešlo iba v Indii), aj sympatickej policajtky.

To Catch a Killer (2023)

Aj ja neznášam Silvestre, trieskanie (okrem toho jablká, zeler, deti, kvety, blbcov, závisť, zadubenosť...), a tiež mám chuť zastreliť zopár ľudí. Ale určite nie náhodných ako tento frustrovaný muž s extrémne presnou muškou. Ale kebyže mám skúsenosť z jatiek, tak by som ich možno zaradom brala aj ja. A prestala jesť hamburgery. Na to, že sa vo filme udialo pomerne veľa, dosť sa tiahol. Inak výborné nápady, aj výborne zahrané.

Růže (2022)

Hrať takú jebnutú pííííču je pocta. Samozrejme Sofie Grabol ju zahrala výborne. No mne skôr pripadala ako autistka, nie ako schizofrenička. Ako nejaký ženský Rain Man v sukni, alebo skôr v škaredých šatách. Toto podľa mňa nebola dráma, ale komédia, na ktorej som sa celkom dobre zabavila.

Jako hrob (2023) (seriál)

Niektorí ľudia majú skrátka priveľa času na sprostosti. Alebo priveľa promule v krvi. Tým myslím tento absurdný, nedomyslený seriál. Videla som jeden z najlepších úvodov, aké som kedy videla, asi za to tá jedna hviezda, ale to, čo nasledovalo, už nemalo s priemernou inteligenciou nič spoločné. V úplnej skratke - celé to bolo o psychicky nestabilnej psychiatričke, vraj vysoko inteligentnom zločincovi, ktorý vyhádzal z balkóna vlastných rodičov (aj keď mne sa teda nezdal ani za mak inteligentný), a snahe nájsť jeho nevlastnú sestru po prepustení z toho päťhviezdičkového ústavu. Do toho primiešaná nejaká kátľa, nejakí skorumpovaní policajti a to s tou cirkvou či čím, som fakt nepochopila. Z Biblie nikdy nič dobré nevzišlo. Aspoň v tomto sa tvorcovia nesekli. A v neposlednom rade nezákonné sledovanie z tridsiatich kamier 24/7, ktoré by nijaký sudca neschválil. Jedine, že by išlo o dobrovoľnú verziu Big Brother.

Šikovný krejčí (2023) (seriál) odpad!

Telenovela stlačená do 7. častí. Zase pridrbaní Turci so svojimi kravinami. Neviem, prečo som to pozerala, ale každý diel má cca polhodinu, takže to vlastne prešlo ani neviem ako. Mimochodom krajčír - nikde som ho nevidela šiť.

Memoriseuteu (2020) (seriál)

Zase riadna kravina z Južnej Kórey, ale nech. Ak neprihliadam k logike, zdravému rozumu, citom a k svetu, tak dajme tomu OK. A keby tam nebolo asi 50. postáv s menami, ktoré neviem rozlišovať - ako Park Jo Jae Seung Hyoseong Lee Ji Ooon Hyun Chan Wook Kim Min Blbmin................... Tak by to bolo fajn. Ale cítiť tu za mak rozumu. Neviem, či producenti tlačili na kvantitu, ale myslím si, že dva celovečerné filmy namiesto 16. zbytočne natiahnutých epizód by boli oveľa lepšie.

The Last of Us - Season 1 (2023) (série)

Ok, nakoniec som nabrala tie nervy pozerať tento seriál, aj keď ma odpudzovala pompéznosť a skvelé hodnotenia, ktoré sú skoro vždy napiču. A koncept decko a vytrénovaný muž, ktorí si to tiahnu cez celú krajinu plnú prijebaných plesnivcov či čoho ma tiež nenadchýna. Videohru som nehrala, vlastne som nehrala nijakú videohru, ani neviem, prečo by som to mala robiť. Seriál bol, ako som predpokladala, plný nezmyslov (aj keď pri zmutovaných monštrách môže byť aká-taká logika, ale tu nebola). Paradoxne jediný diel, na ktorý tu nadáva väčšina recenzentov - gay diel - vo mne vyvolal nejaké pocity. Aj keď bol fakt od veci. Ale vlastne, čo bolo k veci? Tie zmutované príšery? Tie sa tam objavili asi v troch dieloch z deviatich. Ale Bella Ramsey to tam tiahla, aj keď dávať tie mongoloidné debaty podľa scenáru - tak som uvažovala, keď som mala asi sedem rokov. Ale mentálne nestabilní píčusi režiséri a scenáristi to tam evidentne nutne potrebovali... za to hercom dúfam priplatili.