Odna (2022)

Toto mohla prežiť iba Ruska. Lebo zázraky sa nedejú. A ako poznám Rusov, určite ich prežilo oveľa viac a z tajgy si to odjazdili domov na medveďoch. Doma si hneď dali tri litre vodky a aj zabudli, čo sa stalo, preto o nich nevieme.

Palmy a stožáry (2022) odpad!

Film o tom, ako sa násťročná čúza nechala pretiahnuť vraj zvodným mužom starším o dvadsať rokov či koľko. Nielen, že bola sprostá ako poleno, ale možno aj slepá. A aby toho nebolo málo, tak sa kvôli nemu dala pretiahnuť slizkému starcovi ako normálna kurva. Tento trápny pokus vraj o "ártovosť" nič nevypovedá o tínedžerkach, pretože to bolo iba vykreslenie superhlúpej čúzy bez štipky triezveho rozumu a tým myslím aj emočnú inteligenciu. Na jej mieste by som praktizovala menej tolerancie a v prvom rade prefackala jej mamu.

Uvnitř (2023)

Keby Egon Schiele videl, medzi aké "skvosty" umiestnil majiteľ jeho obrazy, tak by zomrel na španielsku chrípku znova. Hlavne toho žltého kanárika namaľovaného ako osemročným dieťaťom chcelo celkom nervy zavesiť na stenu. Dej sa dá zhrnúť do jednej vety: zlodej obrazov uväznený v modernom "inteligentnom" byte. Celé mi to pripomínalo Útek do divočiny, avšak toto nebol útek, ale uväznenie. Keď je všetko riadené elektronicky pomocou nejakého tabletu, tak je logicky všetko na hovno. Ja osobne nechápem, prečo by mi mala chladnička navrhovať, čo mám žrať, a mala pripomínať, že ju môžem mať otvorenú iba dvadsať sekúnd. Inak spustí makarenu. Pííííča! A keď sa ten tablet pokazí, tak si ten tupý posratý byt s vami robí, čo chce. Púšťa extrémnu klímu, zruší prívod vody, ale stále ju púšťa v zavlažovacích intervaloch toho blbého stromu v interiéri:))) Aspoň som sa zasmiala na Willemovi Dafoeovi, ktorý čoraz viac vyzerá ako Glum. Mimochodom, Willem Dafoe má 67. rokov, a vyzerá na 50. Chválim! Očakáva sa, že alarm v takom byte rovno zalarmuje políciu. Nielen že ju absolútne neupozornil, ale nezaregistroval to ani recepčný v tom ich mrte luxusnom komplexe. Čiže kravina, ale aj tak sa to pozeralo dobre. Teda aspoň mne. Pri zaspávaní. Keď človek skapína v rytme makereny.

Blízko (2022)

Neznášam francúzštinu! Samé bľe bľe bľe, bľi bľi bľi, bľa bľa bľa... V záberoch furt iba ksichty na celú obrazovku. Zo začiatku dvoch chlapcov, ktorí iba trepú blbosti, a vkuse sú na seba nacapení. A keď prídu po prázdninách do školy, tak ostatní si budú myslieť, že sú gej pár. A jeden z tých chlapcov, že nie, nie, nie, že on nie je gej, a začne toho druhého od seba odstrkovať. A ten druhý, citlivejší, sa z toho nevie spamätať, tak sa zabije. Takže zvyšok filmu už iba zábery prevažne na hlavu toho druhého na celú obrazovku a vyplakávačky a hokej. Nuda. Vtieravý pokus o vyvolanie emočnej búrky u mentálne nestabilných jedincov. Zase som naletela na recenzie, ktoré napovedali, že film rozhodne nebude až taký zlý. Ale zase sa mi potvrdilo (ja blbá), že je to ako keď vám kaderníčka desať minút hovorí, že by mi pristala ofina, aj keď dobre viem, že nepristala, a že ju nechcem. Zahraté dobre.

Nadobro ztracený (2021) (seriál) odpad!

Zle natočená motanica plná blbostí.

Limbo (2023) (seriál)

V ústredí sú tri kamarátky - jedna je workoholička so synom, dcérou a mužom, ktorá sa stará v rodine o peniaze, druhá je lesba so synom svojej ženy, tretia je single so synom, pretože je rozvedená alebo čo. No a tí ich synovia si to pekne napália autom do stromu, pričom jeden zostane s rozmlátenou hlavou v kóme. Štvrtinu seriálu im nevedia povedať, čo s ním je, tak iba plačú a hádajú sa, ďalšiu štvrtinu plačú, lebo im povedia, čo mu je, ďalšiu štvrtinu sa hádajú, a poslednú vlastne ani neviem. Ich naštrbené vzťahy sa vyriešia iba čiastočne a zrazu koniec.

Que Dios nos perdone (2016)

"Ďalšia atletika Madrid?" - to sa spýtal jeden z policajtov, keď prišiel k telu starej babizne natiahnutej na schodoch. Ten ma svojimi hláškami počas filmu bavil najviac. Za parťáka mal koktavého autistu, či čo mu vlastne bolo. Čiže spojenie protikladov - výbušného extroverta a utiahnutého introverta je vždy vtipné a filmovo lákavé. Slizkému úchylákovi s extrémne veľkým vtákom sa zachcelo znásilňovať a zabíjať babky, lebo ho zneužívala máti. Nejako sa mu to v hlave pomotalo a vo všetkých babkách videl maminku, ktorú furt zabíjal. A to všetko pri príchode tiež nie celkom príčetnej osoby a jej nadšencov - pápeža. A ten slizák - na to, že sa iba flákal po kostoloch, bol celkom mrštný.

To Leslie (2022)

Ten plagát k filmu vyzerá skôr ako Lassie. Výborne zahratá alkoholička. Až na to, že alkoholičku ako sa patrí, si skôr predstavujem ako leží kdesi v kríkoch alebo na verejnej lavičke, došťatú a dosratú, s červeným ksichtom, so žilkami na lícach a s nosom ako paradajka. Neviem, ako vyzerala tá skutočná, keďže je to "inšpirované skutočnými udalosťami" ako teraz asi polovica filmov, ale na to, že bola vraj alkoholička brutálneho kalibru, by som herečku "skrášlila" oveľa viac.

Tetris (2023)

Aspoň som sa dozvedela, že tetra + tenis = Tetris. Nikdy som tú hru nehrala, neviem prečo by som sa mala zaoberať takou blbosťou, ale jej presadenie bolo zaujímavé, dokonca napínavé. Hru vymyslel Rus, odkúpil ju Nemec, potom Američan, a potom ďalší Američan. Ten určite nemal pud sebazáchovy, iba vidinu mega zárobku ako dopamín, určite mu aj non-stop tiekli sliny a stál vták. Pendlovať medzi ruskými komunistami a americkými megalomanmi, z toho by nejednému vypadali vlasy, v prípade KGB aj zuby. Korupcia a sprenevera na obidvoch stranách, všetci si o sebe mysleli, že sú mocnejší, ako sú, handrkovať sa s nimi chcelo pevné nervy a samovražedné pudy. Ale nejako sa mu to podarilo, dokonca dostal do Ameriky aj toho Rusa, čo hru vynašiel. Určite si doteraz honí nad tou škatuľou od Tetrisu.

The Price We Pay (2022)

Pamätám si kapitolu z prvej učebnice angličtiny zo základnej školy, kde bola podivná rodinka pokazencov a príšer a v nej jedna "normálna" blondína. Vždy je to nejako tak servírované, že v každej čudnej spoločnosti sa nájde jeden relatívne normálny jedinec. Neviem, či je to tak v skutočnosti. Tu sa v trojčlennej rodinke našiel jeden chlapec pri zmysloch, a v skupinke zlodejov a vrahov jedna nevinná osoba. Dej úplne jednoduchý, ale k hororu-krváku viac netreba. Mne to stačilo.