Nocebo (2022)

Zopár vtákov v sebe znesiem, ale odtiaľ potiaľ. Pošramotená Evka, ježibaba, dve deti, Archy z RocknRolly. škaredý slepý pes, mrte nacicaný kliešť, a škaredý vták, ktorý sa posúva z útrob do útrob. A vlastne všetko bolo škaredé, aj Evka bola škaredá, no najškaredšie boli tie detské pyžamá, ktoré navrhovala. Škaredšie ako vo výpredaji v Tescu. Škaredšie ako zadarmo. Nebyť tých pyžám a škaredých detí, tak by sa to u mňa vyšplhalo aj vyššie.

Unwelcome (2023)

Totálny bulšit, ale ja som sa zabavila. Škriatkovia boli pekní a írski vidláci dostatočne protivní. Škriatkovia boli schopní robiť donášku domov s odrezanou hlavou v igelitke, a vidláci rozdrbať vám celý dom. Les bol pekný tiež. Takže mne v podstate viac netreba.

Vřískot 6 (2023) odpad!

Sprosté obete, sprostý vrah, sprostý film. Pripomínalo mi to situáciu, keď sme si v nedeľu poobede s bratrancom vymysleli, že ideme zabaviť rodičov divadielkom. Samozrejme úplne debilným a nedomysleným. Obsahovalo aj nože, rebrík a masku ducha. No možno bolo zaujímavejšie ako tento nasilu napísaný nepodarok.

Vlna (2015)

Najprv matematická olympiáda, výpočty sedia, ale všetci (až na jedného) ich ignorujú, alarmy svietia a všetko bliká, ale majú na háku. Potom nepodarené majstrovstvá sveta v horolezectve. A potom majstrovstvá sveta v plávaní, lebo ich fjordík zavalí skoro celá hora zo šutrov, ktoré vyvolajú tsunami. Keby sa to neskončilo gýčovo ako rez punčového koláča, ktorý v zostave mamička, otecko, chlapec a dievčatko žerú v nedeľu po obede, tak by to bolo za viac.

Moonfall (2022)

Kopa blbostí, stupidít a nelogickostí v rýchlom slede napchatých do dvoch hodín. Halle Berry mi vyslovene išla na nervy, verila som jej asi tak ako keď sa dementná stará mama hrá na princeznú. Patrick Wilson má na viac, radšej nech zostane pri tých ducharinách. "Vnútro Mesiaca" bolo pekné, keď to videl John Bradley, tváril sa ako keď prvý raz uvidel knižnicu v GOT, alebo ako sa tvárila väčšina mužov, keď objavili pornostránky zdarma. Počítačové efekty pekné, prehnané a stupídne, ale aj tak to ušlo s privretými očami a rukou na čele. A fľašou vodky.

Jimin: Like Crazy (2023) (hudební videoklip)

Jiminovi praskol hajzel, všade sa liali sračky, a nakoniec so zasratou rukou prešiel cez objektív kamery. To je môj dojem z klipu, do ktorého boli opäť investované tri rite peňazí ako do každého klipu BTS. Má úžasný hlas, to hej, ale song je priemerný. Najviac ma tam bavili tie zvuky ako z videohry z 80. rokov.

Poker Face (2023) (seriál)

Nápaditý, vtipný, neokukaný seriál, kde prípady rieši žena s hlasom a výzorom starej kurvy. Vie, kedy ľudia klamú, ale popri tom jej to celkom páli. Najviac ma baví, že každý diel je o čomsi inom a v inom prostredí, pretože cestuje Spojenými štátmi, keďže uteká pred mafiou z kasína. Niekedy trochu pritiahnuté za vlasy, ale nie až také absurdné, že by sa tomu nedalo uveriť.

Posedlost (2022)

To bola zase jedna z radu poriadnych blbostí! Miš-maš bez logiky, prepojenia a triezveho rozumu. Ani neviem, o čom to vlastne bolo. Môžem definovať iba pokryteckého, arogantného, despotického zmrda - v podaní farára, ktorý vyzerá ako ropucha. A jeho deti - slepú dcéru a syna, ktorého vláčil so sebou v nejakom Madagaskare či kde, a vrátil sa s ním aj s papagájom na pleci domov do Nórska. A majú tam problémy, ako španielsku chrípku a etnickú skupinu Sámov. Čo kresťania vždy riešili tak, že by najradšej zabili všetkých, ktorí rozmýšľajú inak. Čiže typické kresťanské pokrytecké čurákovanie a aleluja neviem čo. Jediné hororové prvky tam boli trápne, možno nijaké - vznášanie sa nad posteľou a nejaký podivný ohnivý sob či čo, ktorý sa zjavil asi raz. Toto nebol horor. Ale aj keď nemám rada deti vo filmoch (a asi aj všeobecne), to dievčatko so sámskymi koreňmi bolo fajn.

Zdravotní sestra (2023) (seriál)

To je tak, keď na pohotovosť nastúpi megera, ktorej nevŕta v hlave nič iné, len ako otráviť pacientsku háveď, a potom ju resuscitovať, aby bola za hviezdu či čo. No a samozrejme sa to vždy nepodarí, takže sa mŕtvoly kopia. A nikomu to nie je čudné, až na novú zdravotnú sestru, ktorá tam všetky diely iba zíza ako mentálne zaostalá, a potom dostane skvostnú myšlienku - zavolať políciu. Seriál je až smiešno-trápne natočený s dialógmi ako z materskej školy. Ak bol ten skutočný zdravotný personál tiež taký, tak sa nečudujem, že sa to stalo.

Americká štvanice: Útok na Bostonský maraton (2023) (seriál)

Dookola ohratá platňa - ďalší čečenskí moslimovia emigrovali do Ameriky, aby zneužili jej štátny systém, a potom vyhodili tristo ľudí do vzduchu. Jeden hromotĺk boxer, a druhý jeho brat - šteňa a zmrd. Keď sa im nepáčil systém, ktorí im umožnil pokojný život, mali páliť do piči naspäť tam, odkiaľ prišli, a nie furt zháňať v rámci džihádu bomby. Dokument bol spracovaný asi dobre, ale pomerne nudný kvôli neustálemu tliachaniu všetkých možných ľudí. Mimochodom asi tisíc policajtov nasadených na hľadanie jedného človeka, ktorého totožnosť už poznali, pritom ho našiel v loďke jej majiteľ, že je tam krv a nejaké telo - tak to je nonsens. Však obyčajný človek, ktorého okolie už prehľadali, a nenašli, zavolal na políciu, že aha, tu je! By som im nerobila chodník slávy, ale ich vypískala.