Capitani (2019) (seriál) odpad!

Ďalšia vykrádačka! Nielenže to veľmi okato pripomínalo Horkú chuť sedmikrások, ktorá bola natočená skôr (nevyjasnené zmiznutie, miestny blázon, drogy, mŕtvy pes, totožnosť dievčiny...), ale bolo to aj mizerne natočené. Neviem, či si ľudia myslia, že keď si pozrú nejaký dobrý seriál, trochu pozmenia dej (až je napokon ich sprostosťou stupídny a predvídateľný), natočia ho, tak nik nepríde na to, že je to minimálne 50% plagiát? Otrava...

Vraždy v Pembrokshire (2021) (seriál)

Keď si predstavím, že škaredý ujko behá po večeroch v ženských šortkách a s guľovnicou, tak sa mi to zdá celkom vtipné. Nechápem, ako mohol jeden úchyl s jednou zbraňou donútiť päť tínedžerov, aby robili, čo chcel. Jednu babu znásilňuje, a ďalší štyri ležia tvárou k zemi. Prečo ležali? Veď to neboli malé deti. Keby sa naňho vrhli všetci naraz, tak neviem, čo by robil. Ale nie, oni budú poslušne ležať a počúvať, ako znásilňuje kamošku. Výborní kamaráti! Dobre zahrané, psychopat skvostný, arogantný psychopatický narcis, mala som mu chuť odstreliť vtáka tou jeho upravenou guľovnicou. Dej trochu ťažkopádny, časti so synom detektíva mi pripadali zbytočné a od veci. A nesmierne ma iritovala pani manželka. Neznášam také slaboduché submisívne kravy, ktoré dovolia mužovi, aby ubližoval jej dieťaťu.

Naega salinbeomida (2012)

Do kotlíka pod plameňom akčného čurákovania hodíme výborný nápad, zhruba trištvrte hodiny zbytočných akčných scén, absurdity typu: červík vo vykopanej lebke cca 1:24... (ktorý by tam už nemal v takom štádiu rozkladu čo hľadať, navyše to bola podľa mňa skôr dážďovka), dobrých hercov, zlých hercov a la naivné divadlo, ktorým by neverili ani trojročné deti, sem-tam nejaká krvička, a uvaríme z toho Naega salinbeomida. Hovorí sa tam o desiatich vraždách (a jednej zmiznutej), pričom som videla iba jednu vraždu. Keď sa niekto prihlási, že je páchateľ, akoukoľvek formou (aj keď o tom napíše knihu), mali by ho ihneď zatknúť a vypočuť, hlavne, či to, čo opisuje, je pravda, aby sa zistilo, či je naozaj páchateľ. To by ten film vyzeral inak... Skrátka blbosť, ale celkom dobre som s tým zabila čas, lebo som to brala z nadhľadu. Ale viem si predstaviť, že keby to bolo sofistikovanejšie (nijaké prijebané akčné scény, solídne herectvo, ukážky ďalších vrážd, psychologické okienko do hlavy cvoka), bol by z toho film rovný napríklad 7even.

Safe Inside (2019)

Dosť blbosť s tým domčekom v prérii a duchárskymi kravinami, ale inak celkom dobá motanica. Aj keď predvídateľná. Americký hlúpy testosterónový toxický maskulín, naivná žienka - obeť, a psychopatický ujko Narcis. Z toho môže vyjsť iba jeden živý. A zopár bojových psov veľkých ako kravy, ktorých by som dala hneď utratiť. Mimochodom, tie psy neboli v kóme, tak neviem, čo tam robili. Ale inak, celkom zábava.

Greta (2020) odpad!

Severský snehuliak s Aspergerom sa topí! Pomoc! Počúvať ju pred mikrofónom mi znelo ako akustické disko - neustále opakovanie toho, čo už aj tak všetci vedia: ŽE SVET JE V RITI! Keby jej Asperger fungoval aspoň v duchu: "Saga Norén, polícia Tromso.", tak by bola znesiteľnejšia. Ale pozerať sa na otravnú autistku, ktorá vyzerá ako ostarok, mi neurobilo dobre na žalúdok. Neviem, aký postoj mám zaujať k jej rodičom - či ich ľutovať, alebo im vynadať. Nepripadá mi správne, že prakticky jej chorobu využili na kampaň, navyše nechodila do školy. Namiesto trmácania sa loďkou po mori mala sedieť v školskej lavici.

Neoui siseoni meomuneun gose (2020) (seriál) odpad!

Čo sme už všetci prijebaní, alebo čo? Čo toto bolo? Som zvedavá, ako by ľudia hodnotili, keby išlo o klasický vzťah - dievča/chlapec. V dobrom filme či seriáli vôbec nemá ísť o to, či hrajú gay, či hetero, ale v prvom rade má ísť o kvalitnú réžiu, scenár, a herectvo. Všetko z tých troch aspektov bolo na hovno. Herci sa už viac umelo tváriť nemohli, scenár na úrovni idiotov, a ten bozk (konečne) na úplnom konci na úrovni panien zo stredoveku, tak to som sa skoro pošťala od smiechu. WTF?!!! Ani neviem, prečo som to pozerala až do konca. Možno preto, že každá epičzóda mala iba 10. minút. To bolo podľa mňa cielené, lebo viac minút by nik nedokázal dopozerať.

Vykopávky (2021)

No, super zahrané a tak. Ale celý čas tam kopali, chorá primadona sa na to iba pozerala, až vraj vykopali loď, ktorú som nevidela. Zhrniem to tak, že vykopali loď, ktorú sme vo filme nevideli.

Hunted (2020)

Priveľmi jednoduchý dej, aj natočenie. Typický párik dvoch mužov - jeden submisívny, a druhý dominantný sociopat. Nejaká blodýna odchytená z baru a nejaký vlk (s tým vlkom som to nepochopila). Keď blondýnu už prestalo baviť byť lovenou, začala sama loviť. No keď ho začala naháňať s tou palicou po lese, tak som sa musela smiať...

Zastánce mrtvých (2016) (seriál)

Neustále opakovanie faktov a scén mi liezlo na nervy. A prehliadanie faktov tiež. Ja nie som americký idiot! Zatiaľ som videla iba štyri diely, ale ďalej to pozerať nebudem. Navyše je to hraný dokument, a niektorí herci boli na úrovni naivného divadla, takže mi to pripadalo skôr smiešne, ako seriózne. Skutočné postavy boli iba zopár pozostalých, policajt, a ten koroner so slizským motýlikom na krku. Nuda.

Jak vyrobit vraha (2015) (seriál)

Ako dokument ok, mrte rokov točený... Ale tá story mi viac razy skypila žlč. Však obviňme Hlúpeho Jana, a ešte lepšie: aj jeho synovca (ešte hlúpejšieho), aby sme prípad ukončili. Korupcia ani zaujatosť v polícii nemá čo robiť. Spravodlivosť a zákon sú rozdielne veci. to všetci vieme, ale zákon a jeho postupy by sa mohli k spravodlivosti aspoň približovať. Najviac ma zaujala a fascinovala tá Stevenova advokátka v druhej sérii. Zároveň nerozumiem, ako mohli jej uvedené vyvracajúce dôkazy ignorovať. Hanba USA! (Ja síce ako Slovenka nemám čo pi..vať, lebo tu máme veľa nespravodlivých káuz a korupciu v súdnictve tiež.)