Pařba v Bangkoku (2011)

Druhý díl vydařené komedie mě bavil více, než ten první. Samozřejmě, že pokračování těžilo z úspěchu prvního dílu a bylo stejně pojato. To mi ale v tomto případě vůbec nevadilo, protože jsem se výborně bavil. Za mě čtyři hvězdy!

Městečko South Park: Říše fantazie (2008)

V tomto díle to podle mě tvůrci s tou fantazií trochu přehnali, ale pořád je to South Park tak jak ho znám. Trefný, vtipný a kontroverzní.

Ledová sezóna (2016)

Při sledování, jsem si okamžitě vzpomněl na sérii Doby ledové a začal automaticky porovnávat. Jenže pak jsem si uvědomil, že to nejde a nemohu porovnávat. Tento animák je úplně o něčem jiném. Vskutku nebyl úplně špatný, ale čekal jsem trochu víc. Překvapilo mě, že se hlavní hrdina honil za popularitou veřejnosti. Dnes se již každý člověk může medializovat a měnit věci. Líbí se mi, že se o ovlivnňování veřejnosti dozví mladší diváci touto formou. To je asi jediná věc, která stojí za zmínku a která se mi ve filmu líbila.

Hlína jedna báseň (2012)

Na tento dokumentární pořad jsem narazil úplnou náhodou a musím přiznat, že mě chytil za srdce. Stavění z přírodních materiálů je na jednu stranu v dnešní době netradiční, ale podle mě mnohem přírodnější. Má k tomu člověk bližší vztah, nežli k železu a betonu. Nevidím důvod, proč se nevydat touto cestou, která spojuje lidi.

Celestinské proroctví (2006)

Zpracování vskutku slabší, ale přesto udělím alespoň 2 hvězdy za hlavní myšlenku tohoto snímku. Knižní předlohu jsem zatím nečetl ale přesto to udělám, protože tato kniha mnoha lidem změnila život a pochybuji o tom, že tento film obsahuje všechny podstatné informace. Pravděpodobněji to bude ''osekaná'' verze knižního příběhu.

Let (2012)

Katastrofické filmy jsem měl vždycky rád, ale Let předčil mé očekávání. Denzel Washington v hlavní roli si získal mou pozornost od začátku až do konce filmu. Na film by se měl podívat každý alkoholik, ikdyž nevím, jestli pouhé zkouknutí může pomoci.

Džíny z Číny (2005)

Do zkouknutí tohoto dokumentárního filmu jsem neměl úplnou představu o tom, co vše stojí za čínskou velkovýrobou. Člověka to nutí zamyslet se nad celkovým dopadem pro naši společnost. Pro nás je výhodné nakupovat levně a spotřební věci vyměňovat stále za nové. Škoda, že za tím vším stojí nešťastné lidské příběhy.

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Krásné zpracování animované pohádky, avšak nevím proč, ale samotná pohádka mě tolik nebavila. Asi jsem na takové pohádky už velký, ale na druhou stranu třeba takový Slepičí úlet mě bavil náramně. Tak jako tak minimálně tři hvězdy si ovečka prostě zaslouží.

Pařba na třetí (2013)

Třetí, ale podle mě bohužel malinko slabší díl mé oblíbené komedie se točil vyloženě kolem Alana (Zach Galifianakis). Bylo zde mnoho vtipných scén a dalo se na co koukat. Film měl spád a příběh podobný dílům předchozím (zachraňovali kamaráda Douga). Nečekal jsem ale, že Leslie Chow všechny takovým způsobem přelstí. Tento vedlejší hrdina byl vytažen do popředí a zdá se, že to nebyl úplně špatný nápad.

Kouř (1990)

Úplně jsem nechápal, jaká byla hlavní myšlenka tohoto počinu. Měl jsem při sledování smíšené pocity. Po nějaké době sledování jsem však pochopil, že je to pravděpodobně umělecky ztvárněná satira na bývalý režim. Zajímavý počin i po letech.