Chuť melounů (2005)

Velmi zvláštní film. I podle hodnocení zdejších diváků. I když to bylo nudné, tak pro mě směs ticha, nudy, malé lásky, vody, nedostatku vody, erotiky, porna, prchajících krabů, sexu s mrtvolou a nečekaným a velmi dlouhým vyvrcholením, kouzlo mělo.

Frekvence (2000)

I přes výborné herecké obsazení pro mne nezajímavé a americky jednoduché a předvídatelné. Podobných filmů je několik a jsou lepší.

Pacifik (2010) (seriál)

Bohužel se mi stalo to, co většině zde. Z tak dramatických a drsných bojů v Tichomoří se na plátno dostalo tak málo. I herci jsou až na výjimky pro mne nevýrazní. A city jsou velmi ploché i na americkou produkci. A přitom válka v Tichomoří byla něco strašného, zeleného, mokrého, zuřivého a krvavého ... Přesto z piety k opravdovým hrdinům, padlým americkým vojákům dávám čtyři rudé hvězdy. I když by jim více slušely ty jejich, bílé ...

CoMyJenVíme!? (2004)

Chápu rozporuplné komentáře. Já jsem si z filmu pár smysluplných a zajímavých myšlenek odnesl. A to mi stačí.

Happy End (1967)

Převratný, geniální a přesto zapomenutý film. Souhlasím s tím, že kdyby byl natočen dnes, válcoval by festivaly a kina. Nemohu dát méně než 5 hvězd a to jak za nápad, tak za provedení. Hlavní roli by nezahrál nikdo jiný než Vladimír Menšík. A musím vyzdvihnout i Josefa Abrahám, který se pro roli svůdníků narodil a je v této roli u nás nepřekonatelný.

Princezna Nevěsta (1987)

Jiná, veselá a krásná pohádka. Smršť humoru. To se jen tak nevidí. Veselé a krásné.

Titanic (1997)

Je to velkofilm. Je to romantika. Není to můj šálek kávy. Přesto má můj respekt.

Hodina klavíru (2007) (TV film)

Velmi silný a kvalitní televizní film. Důstojný následovník Ikarova pádu, Tažných ptáků a pánů Menšíka a Brodského. Herecký koncert Bolka Polívka a Pavla Lišky. Role Pavla Lišky i jeho výkon ve filmu stoupal od outsidera až k excelentnosti a síle malého velkého ducha. Já jsem to poselství pana Hubače cítil ...

Hřiště snů (1989)

Má to poetiku, má to nostalgii, má to kouzlo. Přesto mě to nevtáhlo jako kukuričné pole kolem hřiště. Asi je to tím, že nemám k baseballu, tj. k nejrychlejším šachům vztah. Stejně tak zde bylo na mě moc klišé a nic neříkajících amerických keců. Přesto je dobře, že film vznikl a má své kouzlo a poetiku.

Marketa Lazarová (1967)

Nevím, za co jiného by zdejší odborníci chtěli dávat pět hvězd. Ale chápu, že to není pro každého. Tak jako jsou různí lidé, tak jsou na jednu věc různé pohledy a různé sympatie. Pro mne je to geniální film z mnoha různých hledisek a důvodů. Obdivuji, jak někdo dokázal něco takového vymyslet, zrealizovat a ukočírovat všechny lidi v tak těžkých podmínkách. A byl to on - František Vláčil ...